Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

viktoriay

Отстояния на ЛПСОВ до кладенци

Recommended Posts

Mihail Mateev

Та днес е работен ден, свържете се с подходящия адвокат и действайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 17 минути, viktoriay написа:

ама това не значи да изпълнявам мераците на всеки

ами недей, съобрази се със закона и го отсвири. аз живея във вилна зона на планинско село, къщите са от 80-90-те, има и нови, всичките са със септични ями. хората са живели така 3-4-5 хиляди години и изведнъж измислили нормите на ЕС...гениално.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 14 минути, Миленка® написа:

Не забравяйте, че и вие един ден ще станете старци и никой не знае как ще реагирате на новодошли съседи. В края на краищата хората са си в правото да опазят източника си на вода чист. Съседите са важна част от живота ни и често те ни помагат повече, отколкото близки роднини. 

Вижте, и аз съм за разумен диалог, но когато срещу теб е нервен скандалджия няма как дълго да спазваш добрия тон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 17 минути, Миленка® написа:

Не забравяйте, че и вие един ден ще станете старци и никой не знае как ще реагирате на новодошли съседи. В края на краищата хората са си в правото да опазят източника си на вода чист. Съседите са важна част от живота ни и често те ни помагат повече, отколкото близки роднини. 

Аз не им заплашвам източника на вода, но дядото иска да прави проблем от всичко. А колкото до това да си ставаме близки-надали .Ще ходим в селото веднъж седмично, а и то само през лятото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

ОК, това е важен аспект. Ако ще ходите с такъв режим, изобщо не се занимавайте с бетон и шахти и резервоари! 

Нужно ви е нещо много по-семпло. Отделен цикъл за сива вода + суха компостна тоалетна. Ние в момента (семейство от 5 човека) сме с такава система от края на април, значи стават 4 месеца до тук, целодневно обитаване. Ще си спестите много пари, разправия и проблеми. И ще получите ценен материал ;) 

Изходящата вода от бунгалото ви ще включва само мивка, душ, евентуално пералня. Тази вода е лесно да се пречисти биологично и повърхностно, но дори да решите да я инфилтрирате, както правим ние, пак не е голяма сложнотия. Френски дренаж и подходящ наклон и набор растения.

Компостната тоалетна най-добре работи със сепаратор за урината, но дори да е без такъв, не е проблем, просто отива повече талаш и трябва да се сменя по-често. Ние имаме 2, вътрешна и външна. Материалът от тоалетната трупаме на отделен компостер, само за humanure. Това е в общи линии. При нужда от повече детайли, насреща съм.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

При нас сивата вода се излива на поляната зад къщата в половин метрова дупка и така е от както е направена къщата.

И отделно, стандартна селска тоалетна, която почистваме с фекалка на 2-3 години. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване