Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Ковалски - допитване

Recommended Posts

Боби Димитров

Тъъъъй. Покрай пропадналите цариградско грозде без бодли от франсетата се разтърсих дали сред полските разсадници, с които работим, могат да се намерят. Оказа се, че може, но и се оказа нещо по-интересно.

Намерих един разсадник, Ковалски, където продават малък набор сортови плодни храсти (ирга, камчатка, касис червен и черен, арония, цариградско червено и бяло) на изумително ниски цени. Дори след като се добавим транспорт, ддс, банкови такси и някой лев за работа, пак цената на корен ще е около лев, при това за доста развито растение на гол корен. Благодарение на Славян и неговия перфектен полски, разменихме кореспонденция и да, продуктите се продават, могат да се купят, готови са да работят с нас.

Спънката е, че за чужбина пращат само цяло пале, а едно пале побира около 2000 броя растения. Аз имам хора, които могат да вземат голямо количество за плантация касис, но не и 2000.

Допитването е следното. Да допуснем, че съм взел растенията и са налични в София на въпросната цена. Бихте ли се възползвали от това и ако да, колко растения бихте си купили?

Ясно ми е, че не всеки ще иска 100 плодни храста, но при цена съпоставима с един лигуструм, човек може да се замисли да си направи плет от касис или арония или ирга.

Също и не искам да се усещате ангажирани с избора си, тук не правим поръчка за момента, а просто общ ориентир дали има интерес, така че не е нужно и да изброявате от кое точно колко. Достатъчно е например "50 камчатки и 20 ирги", за да ви имам предвид.

Аз своевременно ще продължа да търся по моите канали хора с интерес към насаждения, за да се включат в такъв тип групова поръчка, а обмислям и алтернативата да стартирам малък разсадник...

Грубата цел е поръчката да се реализира в късната есен на 2021 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

30 камчатки и 20 боливи гроздета. Пак ме подхлъзна, ей...

Добавка: 10 подложки M26

M9

image.png.523b2697f3fdb3f8aa5b0da601273eff.png
image.png.4ada3a8255a0fa0857e6fe0ddcffe60c.png
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тия цени са убийствени. В смисъл, ако някой търговец внесе на такива едрови цени, може да направи як дъмпинг на пазара. Което е добре за клиента, но пък ще удари конкурентните наши производители, които няма как да продават ирги или камчатки на лев бройката (или дори на 3-4 лева) след като са ги гледали примерно две години. Та е нож с две остриета. Иначе асортиментът не е голям, но не е и нищожен. Особено от касиси и цариградско грозде, камчатките също не са малко. Че и ябълки има.

За мен това са дълбоки води с подводни течения. Може да стане, може да стане и набутвация с тоя гол корен. Но като цяло така работят глобалните пазари. Някой крупен производител със скандално ниски цени може да заема пазарен дял тук и там и най-много печелят търговците...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Е, да опитам и аз:

Камчатка по два от всеки сорт -         12бр.

немско грозде по  1 от всеки сорт        2  бр

черен касис по 1 от всеки сорт               4бр

червен касис по 1 от всеки                      4бр

Арония Галичанка                                       1 бр

Жалко, че няма небодливи немските. Родник е слабо бодлив, но е бодлив. Родник е ранне съзряващ а Мукуринес е късно.

Питайте  все пак, може би ще  има и небодливи немски?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
преди 6 часа, Боби Димитров написа:

Нямам представа какви видове са камчатките.

И все пак моята заявка е :

камчатка A (вид 1?) - 3 бр.;

камчатка Б (вид 2?) -  3 бр.;

касис червен - 3 бр.;

касис черен - 3 бр.;

арония -  3 бр.;

цариградско червено - 3 бр.;

цариградско бяло -  3 бр.

 

 

Интересува ме също така идеята за разсадник.

Редактирано от Ch Petrov
Допълнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

Ако се случи бих взел следното:

Камчатки:       х12
    Wojtek          x2
    Zojka            x2
    Tundra          x2
    Honeybee    x2
    Aurora          x2
    Indigo gem  x2
        
Касис (черен):      х8
    Tisel                     х2
    Gofert                  х2
    Ruben                  х2
    Jubilejna K.        х2

Касис (червен):     х8
    Rolan                    х2
    Jonkheer van t.   х2
    Losan                   х2
    Rovada                 х2
    
Арония
     Galicjanka     х2
     
Цариградско грозде:  х4
    Rodnik                          х2    
    Mucurines                    х2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

И аз искам от растенията и ще питам на още три места (семейства наскоро купили земя). На мен ми трябват няколко Smoky , камчатки по две от сорт и ще му мисля какво друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз ще взема касиси, арония и цариградско грозде .. примерно по 3 броя от сорт. Ще питам и близки с градина в планината не искат ли камчатики. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Smoky x2
малина х2
камчатки х2=12
черен касис х2=8
червен касис х2=8
арония х2
вишня х2

 Ще питам наоколо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И аз бих могъл да участвам с до 50 растения, които ще се чудя какво да правя... И бройката набъбва, след което може @Ру® да допълни колкото не достигат и да поръчваме ;)

Аронии и червено френско не ми трябват, или най-много по едно за проба. Повече Смоуки, касис, цариградско и лоницери камчатика. Има на кого да дам.

По принцип палето може да побере и по-малко растения, но това ще вдигне цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 43 минути, Славянски написа:

И бройката набъбва, след което може @Ру® да допълни колкото не достигат и да поръчваме ;)

За момента нямам особен ентусиазъм,  но ако стане така, че не ви достигат бройки в рамките на примерно 50 лева - може да се включа и аз . 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 59 минути, Ру® написа:

За момента нямам особен ентусиазъм,  но ако стане така, че не ви достигат бройки в рамките на примерно 50 лева - може да се включа и аз . 

1400 форумни члена - половината да вземат по две растения, или четвъртина да вземат по четири и събираме бройката. Не е кой-знае колко :)

Виждате ли как се променя мисленето на човек и той/тя отива отвъд своите лимити? Още малко, още малко, още малко... и ще се скъса нишката. Може обаче това нежелателно изопване да се компенсира с организация. Надявам се Боби да работи по въпроса. Пък до есента я камилата, я камиларя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

@Kalam Mekhar, миналия път май не беше видял поръчката, тагвам, за да погледне, ако има интерес...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Аз ще се включа също с 50-60 растения. Може и повече.  Много зависи от това, как ще тръгнат посадените тази година плодни храсти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 8 часа, Антоанета написа:

@Kalam Mekhar, миналия път май не беше видял поръчката, тагвам, за да погледне, ако има интерес...

Благодаря, че ме уведоми. Не виждам нищо, което да ме интересува в този кратък списък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo

Бройте и мен :

касиси - от всички по 2 броя

цариградско грозде - по 2 броя 

камчатки - по 2 от всеки вид 

ще се подаряват ако се налага

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване