Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

алина

нови врагове на градинат

Recommended Posts

алина

Към новите врагове в градината слагам Златка  и Оленка. При мен Златка изяде един божур изцяло, а тази година той даже не се показа, значи и в корените влязоха ларвите. 

Питанката за препарат Метеор. Той май, не био, но убива Златки, белокрилки  и Оленки(мъхнатият бръмбар).

// Πpeпapaт зa pacтитeлнa зaщитa - Инceĸтицид Meтeop e изĸлючитeлнo шиpoĸooбxвaтeн инceĸтицид, ĸoйтo e paзpeшeн зa yпoтpeбa пpи пoчти вcичĸи видoвe зeлeнчyци, ĸaĸтo и дpyги ĸyлтypи. Oбxвaтa нa дeйcтвиe нa инceĸтицидa Meтeop вĸлючвa шиpoĸa гaмa лиcтни въшĸи, бpъмбapи, гъceници, пeпepyди, чepвeи и дpyги нaceĸoми пo pacтeниятa. https://agroapteki.com/preparati/insekticidi/meteor/ //

 Някой ползвал ли тоз препарат? Наистина ли такъв, както го рекламират?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Прочетох, че както белокрилки обичат жълто, так  мъхнатият бръмбар обича синьо. Посъветваха ми, да сложа в кофата син  плик  с вода , вътре във водата  да сложа белина. но искам почвата да напръскам с метеор, за да изтребя ларвите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Към растителни инсектициди отнасят Вазтак нов 100 ЕК, той трепи бронзовките(златки) и мъхнатия бръмбар. Ще забравя тогава за Метеор, ще купя тоз Вазтак нов 100 ЕК, Пиретроиден инсектицид //  Унищожава ларви, нимфи и възрастни форми на вредителите//

https://www.sortovisemena.bg/296-vaztak-nov-100-ek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Когато миналата пролет Би 58 беше спрян от продажба, попитах в агроаптеката кой е неговият заместител и ми отговориха Метеор.

Не ми се наложи да го купувам, защото при следващото  отбиване отново в аптеката и запитване за Би 58 ми го извадиха изпод тезгяха, с тихо шепнещ глас че е последни бройки и така не можах да стигнат до Метеор.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Вазтак

/  Продуктът може да се смесва с повечето хербициди, фунгициди, растежни регулатори и листни торове, но преди употреба е задължително да се направи тест за смесимост/

Но е токсичен за рибите и пчели..Н-дааа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Алинка, търси биопрепарати.

Това са  силни отрови, и не вярвам че дори и маската при пръскане ме спасява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 минути, ivanina написа:

Когато миналата пролет Би 58 беше спрян от продажба, попитах в агроаптеката кой е неговият заместител и ми отговориха Метеор.

Не ми се наложи да го купувам, защото при следващото  отбиване отново в аптеката и запитване за Би 58 ми го извадиха изпод тезгяха, с тихо шепнещ глас, че е последни бройки и така не можах да стигнат до Метеор.

 

 

Ще купя Вазтак Все пак е пиретроиден, явно е  от пиретрум. Още искам да кажа, че на места където расте тази маргаритка Пиретрум, Златка не пипаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 9 минути, ivanina написа:

Алинка, търси биопрепарати.

Това са  силни отрови, и не вярвам че дори и маската при пръскане ме спасява.

Вазтак е пиретроиден..Аз кърпа слагам мокра. А на очите си слагам очила, с които кося с косачката. инсектициди май няма чисто биологично безвредни..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Розите, божурите  пръскам, Но доматите не пръскам, и миналото лято намерих на домати и мъхнатия бръмбар.Откъснах тези домати, сложих в кофа за боклук, а преди в белина ги потопих. Явно освен цветята яде и домати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов
Отговорено (Редактирано)
преди 3 часа, алина написа:

Прочетох, че както белокрилки обичат жълто, так  мъхнатият бръмбар обича синьо. Посъветваха ми, да сложа в кофата син  плик  с вода , вътре във водата  да сложа белина. но искам почвата да напръскам с метеор, за да изтребя ларвите.

Не се слага син плик с вода,а синя кофа до пловината с вода.Няма нужда от белината.

П.П..Той Боби цяла тема направил.

Редактирано от Кр.Николов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 часа, Кр.Николов написа:

Не се слага син плик с вода,а синя кофа до пловината с вода.Няма нужда от белината.

П.П..Той Боби цяла тема направил.

Само една синя кофа имам, а останалите са черни..Затова   подхожда за мен син плик, от тези които са за боклук. А белина  ще слагам за сигурност, ( удавям бръмбара  във вода и още контролен  изтрел с .. белина)  :grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Кутиите мога да боядисвам. Става. Ще купя синя боя.. Трябва да оповестя и съседите: едноличната ми битка ще потърпи неуспех..Трябва и те да се борят .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

За врагове на градината  смятам и препарати типа Раундъп, хербициди. Тук пишат, че ако  на ливадата се използвали хербицид, то окосена трева не може да се използва за мулча.

Второто, ГМО продукти опасни  заради това, че издържат на хербицидите, но запазват тях  в себе си и ние поглъщаме тези хербициди с храна. Един от съседите ни използва редовно раундъп , погуби много от моите рози покрай неговото имотче, а неотдавна почина жена му ..Хем,  предупреждавах, че раундъп носи опасност, че е концерагенен  и предизвиква рак.. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

При мен синята кофа не върши чудеса..((( Казах за синята кофа  на една позната, тя живее в Прованс ,Франция.Тя отговори, че и при нея синята кофа не работи..Лови тези гадини и пуска в буркан с вода с препарат. Оставих синята кофа до божура(розов) , поне него да запазя, другия розов изядоха гадинките и тази година той не се показа. Обожават гадинките розови и бели цветове..(((.. но ще продължавам с ръчна борба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Синята кофа улови доста голям брой бръмбари. Но напръсках божурите привечер с вазтак. Даже смятам и розите да напръскам с него. Намерих в младите листенца ситни гъсенички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
преди 1 час, алина написа:

Синята кофа улови доста голям брой бръмбари. Но напръсках божурите привечер с вазтак....

:D

Откакто съм влязал тук искам да подчертая едно: това, което не се яде по-добре го напръскай! Пък ако ще праскова да бъде. 

А моите божури тази година са тръгнали да се съревновават, може би защото им обърнах внимание миналата година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване