Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Мерлин

Пръскане със зеолитово брашно и Панамин

Recommended Posts

Мерлин

Здравейте,

Напоследък ми попаднаха в нета статии за пръскане на всякакви култури със зеолитово брашно и Панамин, който представлява смес от няколко скални брашна и според твърденията на производителя има много добър ефект.
Зеолитово брашно се намира, но Панаминът се оказа проблем, тъй като се продава в торби по минимум 6 кг, което за дребен градинар (зеленчуци) аматьор, какъвто съм аз е прекалено голямо количество. Тук имам е дистрибутор на Пнамаин, но след като говорих с тях писах и на производителя в Австрия. Отговориха ми, че засега това е фирмена политика, явно са се насочили към по-едрите производители.
Въпросът ми е има ли тук някой опит с използването на въпросните два продукта и евентуално дали има интерес да се закупи групово някакво количество Панамин (поне 1 торба 6кг) за проба?
Не поствам линкове към последния, за да не се въприеме като реклама. но всеки може да си намери инфо в нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Ти да видиш с малко магия, сяра, син камък, карбамид, кисело мляко, хлебна мая, аспирин, крило от прилеп, кост на змия, кръв от вампир, ъъъ... забравих останалото, какви чудеса стават, чадо Мерлине! :)

Ако не ми вярваш: намери меринджей на Боарон, който ще се навие да му извадят зъб с хомеопатична упойка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мерлин

По българските форуми е стара традицията да се посрещат новодошлите по подобен начин, така че благодаря все пак. Нещо съществено по въпроса имаш ли да кажеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

С българската форумна традиция съм запознат много добре, но в случая не я спазих. То и аз съм новак тук.

Като не ти харесва моят акъл: купувай и ръси, ха дано да помогне!

Ако не друго: активирах ти темата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 3.07.2021 г. at 12:48, Мерлин написа:

Напоследък ми попаднаха в нета статии за пръскане на всякакви култури със зеолитово брашно и Панамин

Може ли линкове към статиите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

@ Мерлин здравей! Аз също съм любопитна да прочета тази чудесия. Ще се радвам да споделиш.
пп  От опит - една птичка, форум не прави. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мерлин

Честно казано не си спомням откъде първо ми попадна, но ето някои статии:

https://agri.bg/novini/panamin-agro-za-po-visoki-dobivi
https://sinor.bg/51549-panamin-agro---inovativna-bomba-za-ekologichnoto-podhranvane
https://www.24chasa.bg/novini/article/7869951


Това е сайта на местния дистрибутор (минималното количество е 6 кг):
https://panamin.bg/bg/panamin-agro

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Едва ли е нужно да внасяме скално брашно от Австрия. Какво ще кажете за хума на прах. Богата е на минерални соли, силиций, цинк и магнезий. Предполагам че е много по-евтина.

Колкото до зеолитовото брашно ценните свойства на зеолита се дължат главно на структурата му с голямата повърхност, която при смилане се разрушава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мерлин


Като цяло нямам опит нито със зеолита, нито с панамина, затова потърсих някакви мнения по въпроса. Само знам, че силицият според някои може да се причисли към основните макроелементи важни за растенията. Как да се внася и какъв ефект ще има явно е въпрос на експерименти.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@Мерлин, ама ти наистина ли? Въй, пак ще ми се обидиш... :(

Силицият става главно за две неща: 1. Производство на електронни компоненти ; 2. Под формата на голям оксидиран къс да си го чукаш в главата :)

Днес гледах клипчета в които хвалеха пръскането със Сода бикарбонат (да речем 100гр на 5л вода). Ако не помогне поне няма да пречи, пробвай - евтино е. И някоя капка веро за прилепване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мерлин
Цитат

@Мерлин, ама ти наистина ли? Въй, пак ще ми се обидиш...

Не съм си го измислил аз, нито пък "една жена каза". Има инфо в нета, който иска да се самообразова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване