Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Happy66

Благодаря, че ви има!

Recommended Posts

Happy66

Здравейте,

казвам се Росица :) От няколко месеца "на порции и тласъци" следя този форум/сайт. И днес най-накрая "се престраших" да се регистрирам :).

Преди две години наследих къща в малко градче в Пловдивско. Успях вече с ремонтите и строежите и е време за дворчето :). Съответно, търся информация, кое как защо кога :). И тук намирам толкова много - искрено благодаря, че ви има, че отделяте време да споделяте, да отговаряте, да съветвате, да насочвате! 

Аз не съм градинар - нямам влечение, нито умение. Но пък искам да запазя земята в двора си чиста и да си го направя приятен за гледане :). Имах доста въпроси, но днес, докато търсех информация за поредната ми дилема, попаднах на един коментар ето този и реших, че първо трябва "да си напиша домашното" :). Димо 33 е напълно прав (според мен) и ми предстои да помисля още малко. Със сигурност знам какво НЕ искам:) и това е: не искам рай-грас, не искам да пръскам за плевели, не искам алпинеуми и всякакви други елементи от парковото изкуство. Искам едно приятно изглеждащо, обикновено, традиционно дворче :). И тъй като чисто физически не мога да го поддържам, ще се огранича до нещо естествено (или полуестествено) като покритие на земята, цветя (вече си имам цъфнали, дори и мънички) и дръвчета (ако се справя) :) -. Довечера (когато слънцето се поскрие) ще направя и няколко снимки, за да мога да си задам и въпросчетата (първоначалните).  Отглеждане на зеленчуци засега не са ми по силите.

Като цяло, основният ми проблем е, че дворът е изток-юг-запад и слънцето напича от 8:00 до 20:00ч. Духа западен вятър(често много силен) и образува едно течение в самия двор. Почвата не знам каква е, но отгоре е пепелива (има завод в градчето), а в едната част направо си е пясък някакъв. Но всичко това не пречи на естествената трева (плевелите) да си растат наволя :). И поради тези причини не знам, как точно да организирам мястото. Благодарение на дъждовете тази година цветенцата се захванаха, оцеляха и започват да цъфтят и аз съм много, много щастлива :). Иначе се налага ежедневно поливане. 

Нямам идея как аз мога да допринеса нещо за форума, но се надявам да ми се подскаже с времето :).

Засега ви пожелавам приятен ден и ще се включа по-късно със снимки и въпросчета :)

 

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване