Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Ремонтантни (целогодишни) ягоди

Recommended Posts

peterstamov

То тази тема я възприех като основна за ягодите и си пиша тук......

Дадоха ми един сорт дето не му знам името. Не знам дали са целогодишни. Много едри.

IMG-20230512-190037.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Откога зреят при теб ягодите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
На 12.05.2023 г. at 23:07, Славянски написа:

Откога зреят при теб ягодите?

От скоро - седмица мб. Вече два пъти събираме по една купичка.

IMG-20230514-100018.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
На 12.05.2023 г. at 21:43, peterstamov написа:

То тази тема я възприех като основна за ягодите и си пиша тук......

Дадоха ми един сорт дето не му знам името. Не знам дали са целогодишни. Много едри.

IMG-20230512-190037.jpg

Ще ги следим с интерес, ако излезнат целогодишни ще се наложи да раздаваш...:smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

От Кауфланд 2бр. чувал за ягоди 7-8лв, реших да пробвам пък да става каквото ще... пак PARKSIDE

 

viber_image_2023-05-25_10-09-13-193.thumb.jpg.5c10569a7d45880e4fb28ebff62611c8.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
Отговорено (Редактирано)

Купих си сорт Азия миналата година. Не са целогодишни според мен, тази година се отчитат с реколта, но... Ами... Не ми харесват - ни сладост, ни аромат. Иначе едри и много раждат. Може да е от дъждовете и времето. Може, ама надали :) може и недозрели да съм ги откъснал. Големички без торене и поливка.

Преди години имахме Мице... не знам какво си. Еталон! Но се изродиха както казват хората, дребни и набръчкани само от тях, пръснали са се из целия двор. 

IMG_20230525_194225632.jpg

Редактирано от ivkit
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92

а имате ли впечатления от тази  ягода-малина ( тибетска малина).  Някой отглеждали?

Screen Shot 2023-05-27 at 7.49.42.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Отглеждах. Или поне се пробвах. Растеше си безпроблемно. Силно инвазивно е. Изкарва издънки на по метър, метър и половина от основното растение. Читави плодове обаче не видях. При приятелка беше същото. Някакви кривотии, не добре оформени плодчета и не много.

Но пък Ру казваше, че има при него плодове и, че внук му много ги харесва. Явно зависи от условията, при които се отглежда.

 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 54 минути, luchi92 написа:

а имате ли впечатления от тази  ягода-малина ( тибетска малина).  Някой отглеждали?

Screen Shot 2023-05-27 at 7.49.42.png

Ивайло Богомилов гледа доста сортове берита. Писал е и за два сорта тайбери. Виж това мнение: https://bezmotika.com/topic/1117-среща-на-форума-8-април-2023-събота/?do=findComment&comment=34487

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Тайберитата и ягодо-малината са две съвсем различни неща. Не ги бъркайте.

 

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, luchi92 написа:

а имате ли впечатления от тази  ягода-малина ( тибетска малина).  Някой отглеждали?

При мен имам/имах две - от Венетка и от Полша. Сушата не им понася лятото, а са почти без поливки. Вървят много ниски, но пък са се размножили. Може в тая дъждовна година да се представят по-добре. Поне ги оплевих. Но плодът засега беше дребен и малко и го отдавам на сушата последните две лета.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 4 часа, luchi92 написа:

а имате ли впечатления от тази  ягода-малина ( тибетска малина).  Някой отглеждали?

Screen Shot 2023-05-27 at 7.49.42.png

Аз "отглеждам". Расте и се размножава без каквито и да било грижи (при мен е доста влажно). Децата ги харесват, но може би не толкова заради вкуса, а защото са нещо ново и различно.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

От днес.

IMG-20230719-170225.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Има...

IMG-20230816-114126.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Таман края на август му е времето за разсаждане, дай измисли някаква цена на корен, че имах неблагоразумието да отворя тая тема и децата и тримата скочиха отгоре ми че искат ягоди :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Не съм мислил и не ми се занимава. Не съм подготвен. Миналата година пусах линк откъде съм ги взел. 

https://erdbeerprofi.de/mara-des-bois-erdbeerpflanzen

Mara des Bois гледам ще предлагат напролет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vanila_varna

Купих тази безименна ягода случайно, от плодзеленчука :)))). В саксия добре се разви, красива туфичка, с тъмно вишневи цветове, цяло лято има плод, доста ми се вижда за такова малко снопче, сладки са, но не са едри, а и не съм се много престарала, тупнати са на една адска жега. Догодина ще й се постарая повече. Разсадих ги, не знам дали сега се прави, малко опипом, че не ми е останало време да задълбая.

За ягоди Buddy четох суперлативи, някой от опит с местно отглеждане как е в действителност?

20230722_184531.jpg

20230718_075642.jpg

20230617_194116.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Преди две години ми подариха ягода в саксийка, купена от някаква цветарска сергия на улицата. Дълго време смятах, че е декоративен сорт, та само ми линееше на балкона, почти я бях изпуснал. Накрая неохотно я сложих в един забутан ъгъл на градината без каквито и да било очаквания, просто от уважение към подаръка. Оказа се много хубав и родлив ремонтантен сорт, който дава вкусни и сравнително едри плодове (при съответните грижи, разбира се). Две години по-късно ми се размножи до над 400 корена. В момента разсаждам и със сигурност ще ми останат за раздаване, та ако някой има интерес, нека пише в темата или на лично съобщение. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
На 10.10.2023 г. at 23:26, Bore написа:

Преди две години ми подариха ягода в саксийка, купена от някаква цветарска сергия на улицата. Дълго време смятах, че е декоративен сорт, та само ми линееше на балкона, почти я бях изпуснал. Накрая неохотно я сложих в един забутан ъгъл на градината без каквито и да било очаквания, просто от уважение към подаръка. Оказа се много хубав и родлив ремонтантен сорт, който дава вкусни и сравнително едри плодове (при съответните грижи, разбира се). Две години по-късно ми се размножи до над 400 корена. В момента разсаждам и със сигурност ще ми останат за раздаване, та ако някой има интерес, нека пише в темата или на лично съобщение. 

Бих грабнал няколко корена от София другата седмица. <3

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, Любо Д написа:

Бих грабнал няколко корена от София другата седмица. <3

аз - също :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване