Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Стимулатори на цъфтежа

Recommended Posts

Kalam Mekhar

Здравейте ! Някой знае ли, какви стимулатори на цъфтежа ползват в разсадниците (например холандските, които зареждат хипермаркетите) за да предизвикат ранен цъфтеж на цветята? Ако знаете сигурен метод за ускоряване на цъфтежа и влизане в плододаване на плодни дървета и храсти ще си ви благодарен да ги споделите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За дръвчета съм чувал, че навеждане на клоните повече към хоризонтални помага. Конкретно ми го препоръчваха за скоруша, която има доста нагоре вървящи клони и късно почва да цъфти. Окачват им тежести или ги привързват. Предполагам и подложката има значение. Примерно круша върху дюля почва да плододава рано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 минути, Славянски написа:

За дръвчета съм чувал, че навеждане на клоните повече към хоризонтални помага. Конкретно ми го препоръчваха за скоруша, която има доста нагоре вървящи клони и късно почва да цъфти. Окачват им тежести или ги привързват. Предполагам и подложката има значение. Примерно круша върху дюля почва да плододава рано.

За навеждането няма проблеми. Аз не допускам да има клони, които растат нагоре и доминират над  останалите. Но, не ми върши работа при семенаците и растенията, произведени от тъканна култура. Искам да ги отсявам колкото се може по- бързо. Интересуват ме химически методи за ускоряване на цъфтежа и плододаването. Със сигурност има, щом продават цъфнало каланхое, високо пет сантиметра. Само с коригиране на торенето не става. Помага, но, само при растения, които така или иначе вече са готови да влязат в плододаване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За какви видове конкретно ще го прилагаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Just now, Славянски написа:

За какви видове конкретно ще го прилагаш?

Основно за смокини. Имам неидентифицирани растения, които трябва да отсея и да знам, какво да оставя и какво да изхвърля. Вече съм ограничил азота и съм повишил нивата на фосфор, калий и микроелементи. Смятам да напръскам растенията през пролетта и с доматин, но не знам, доколко той стимулира цъфтежа. В смисъл, трябва ми нещо да стимулира формирането на съцветия, а не само да им подобрява качеството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване