Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Нагревателна подложка

Recommended Posts

Kalam Mekhar

Здравейте ! Някой ползва ли нагревателна подложка за под разсада ? Ако ползва, моля да ми каже, къде поставя датчика и на колко градуса я задава. Моята още не съм я ползвал. Смятах, да оставя датчика върху самата подложка или подпрян на дъното на някоя саксия и да го настройвам на температура 25 градуса. Щеше да е по- лесно, ако е в кутия тип парник, но не смятам да ползвам такъв и измерването в горните части на саксиите е без смисъл, защото, отдолу ще се изпекат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Isa Bel мисля ползва редица такива от много години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Ползвам такава за терариум от али. Няма градуси а потенциометър и го карам на усет. Но, само докато поникнат семената. Даже тази година пропуснах, но на дините задължително ще сложа, че обичат по-високата t° при покълване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Kalam Mekhar, сложи датчика върху подложката между разсада, ако е в отделни съдинки. Задай 25° и забоди един термометър с шиш в почвата на разсада. От време на време го поглеждай и прецени дали температурата е добра. Ползвах електрическа възглавница на първа степен под чашки, в които се рътеха семена. Тогава проверявах температурата и понякога изключвах възглавницата, ама си бях вкъщи и можех да контролирам. Сега се сещам, че чашките сложих върху нещо като скара (?). Дори намерих снимка https://photos.app.goo.gl/rAyQBn1zfT5Xup588.

Редактирано от alys
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Seedling heat mat - 220 волта, евроконтакт

IMG_20230217_221804.thumb.jpg.75f4b16f12386ab3a85f06d82f254830.jpg

IMG_20230217_221911.thumb.jpg.65f4cce46595a4c43b3c7b21f8513b64.jpg

Има някаква таблица със съвети - кои семена колко дни да се държат отгоре. Аз изчаквам да се покажат поне половината от засетите семена.

С ръка се усеща топлината - около 30 градуса. 

 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

на ел. възглавница като @alys и на ел. одеало - на първа степен и при двете, директно върху тях

AMWts8AFKQG-syjw86hhk2q7w8owmhTzoqv8lu3r

AMWts8B9LMQi02UwKD6zWXiz0XacA026o0eDd0J_

и горе дору темп. е била около 18 С, ако пече слънце и повече

AMWts8Br6FmTXL0pUe3HDZwga1mlmS7_4XuWfmTk

проблема с възглавницата е че няма голяма площ за да поеме и котки и разсади :D

AMWts8CCBDtZicoLhwCIIVzu3NlUrL1W-lSMfGGI

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не, не, аз като тебе, @Isa Bel. Има разлика кой къде ползва ел. възглавница/подложка. Моята беше в отопляема стая и температурата ставаше до към 33-36°, което ми се виждаше много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 18 часа, alys написа:

@Kalam Mekhar, сложи датчика върху подложката между разсада, ако е в отделни съдинки. Задай 25° и забоди един термометър с шиш в почвата на разсада. От време на време го поглеждай и прецени дали температурата е добра. Ползвах електрическа възглавница на първа степен под чашки, в които се рътеха семена. Тогава проверявах температурата и понякога изключвах възглавницата, ама си бях вкъщи и можех да контролирам. Сега се сещам, че чашките сложих върху нещо като скара (?). Дори намерих снимка https://photos.app.goo.gl/rAyQBn1zfT5Xup588.

Така и смятам да направя. Някъде слагат и една фалшива купичка в която слагат датчика. Този се настройва до градус, та няма нужда да го пипам. Ако го сложа на 20 градуса ще се включва само, когато температурата падне под тях.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване