Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща на форума - 8 април 2023 (събота)

Recommended Posts

Котарак без чизми

За срещата предлагам вкоренени в саксии издънки, взети през декември-януари-февруари от:
- ябълка петровка (края на юни - началото на юли, жълта, доста ароматна, вкусът не е впечатляващ)
- смокиня Мичуринска 10

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Да подигна леко темата и да тагна няколко човека, които ще се радвам да видя, ако имат възможност  :)

@alys @Ру® @Лозан @stef.an @yanev @Варела @jojkata2000 @Rossitza Tsonkova @Nevil @Ch Petrov

Моля и ако някой друг има желание да заповяда, нека се разпише тук, за да знам ориентировъчно какво да подготвя :)  пък и да видим кой ще докара Оля.

За момента мисля Теди, Оля, Любо и Котарака са се писали. Благодаря и до скоро!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 11 минути, Боби Димитров написа:

Да подигна леко темата и да тагна няколко човека, които ще се радвам да видя, ако имат възможност  :)

 

И аз ще се радвам да се видим, но за момента не мога да кажа дали няма да съм зает този ден, ще се разбере в последния момент. Ако идвам мога да взема @Panik и @Оля, но понеже не е сигурно, по-добре да се подсигурят с друг транспорт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Може би ще дойда, живи и здрави. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

За съжаление няма да мога да дойда - непременно трябва да завърша дълго отлагани довършителни дейности по оранжериите. С нетърпение ще очаквам снимки на Малката Лазарка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Мога да взема Panik или Оля или който и да е по-нормален човек - да пишат, ако решат, тъй като без споделено пътуване едва ли ще се размърдам. От София тръгвам в 12-13 ч. и предвиждам да стоя макс. 2 часа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Ха сега де, Оля или по-нормален човек? Не може и двете :D 

А някой има ли намерение да посети туй мероприятие преди срещата? https://fb.me/e/NjYIGEqJ

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Това са разписанията на две от транспортните фирми, с които се стига до Боби. Има още една, от/до Алдомировци, но доколкото знам, разписанието им не се различава особено, разликата е 5-10 минути по-рано от часовете на другите две. Вижда се, че единствената възможност от София е 8:35. На спирката до строителен магазин Ангро (метростанция Сливница) е около 8:55, но в събота може и по-рано да е там, тоест 8:45 и се слиза на отклонението за Бобен (шофьорите го знаят). Трябва да кажете на шофьора, ако не познавате спирката, защото са свикнали хората да застават до първата врата, малко преди спирката. За връщане има повече възможности. 

https://photos.app.goo.gl/Hovo5nZeoYbkpAN97

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Боби Димитров пускам се почти на 100%, ако не ми мине стадо котки път. Ще гледам да е преди обяд, че да мога след това да отида и при мен да свърша нещо. Имам семена за Каролина рийпър, ред и ориндж хабанеро, ако некой има желание да се самозапали. Тая година само щипалки в гащите съм решил да отглеждам, нема да садим щото миналата година така ми загинаха доматите безславно за 2 седмици море, а уж пращах хора да поливат... Мога един фасул да боцна е така за идеята и да не седи голо. Мога да взема до трима човека отсекаде в София - нормални, ненормални, немам претенции. Мога и @Оля да взема, ама мога и да не я върна :innocent:

  • Харесвам 1
  • Мерси 1
  • Ха-ха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Най-вероятно и Лучия ще дойде. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Хиляди благодарности на всички за отзивчивостта! Организирахме се с Котарака :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Значи утре в 11:30 се прибирам с баткото от курс и директно паля скарата :D Да ми напомните да ви раздам стикерите, както и пръчките от Ивайло, както и останалите семена от шандудия от ивкит!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Хубаво да си изкарате! Завиждам  и силно се надявам, че следващата година ще успея да се присъединя. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92

 Супер, успях да си разместя програма и ще успея да дойда. Благодаря на ММ, че си размести неговата програма, за да мога аз да дойда.:love:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Жалко, че аз  не присътствам на срещите ви. Бих помолила за смокиня Мичуринска. Още мъничка даваше плодчета, но тази година някои гадинки подгризели корените й, загина. Понеже тя издържа на полупланински климат, пак искам да засадя даже двечки, за всеки случай.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 22.03.2023 г. at 18:06, Ivaylo Bogomilov написа:

@Славянски това са снимки на шизандрата от тази година. Имам две растения, резниците са от двете растения. Плодоотдават и то обилно и със сигурност са много здравословни, щото са ужасни на вкус :)

DSC_1300(1).JPG

DSC_1301(1).JPG

DSC_1302(1).JPG

DSC_1303(1).JPG

Шизандра е китайски лимонник. Увеличава кръвно налягане, препоръчват за хората с анемия. Разраства се, като шоколадова лоза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92

 Много се радвам, че присъствах на срещата. Запознах се с форумни другарчета.  Много благодаря на Боби за домакинството и на всички които бяха помислили да донесат или да изпратят  неща за размяна. Хапнахме, пийнахме и си изкарахме прекрасно.

 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 1 час, luchi92 написа:

 Много се радвам, че присъствах на срещата. Запознах се с форумни другарчета.  Много благодаря на Боби за домакинството и на всички които бяха помислили да донесат или да изпратят  неща за размяна. Хапнахме, пийнахме и си изкарахме прекрасно.

 

+1 :)

Набучках пръчките (къпини и още нещо), които взех. Кое какво е ще се разбере, ако/като се хванат. Благодаря на Ивайло! Бях сигурна, че няма да взимам нищо, обаче успях да се сдобия със семена да нов боб от Паник, семена за аспержи от Любо и семена за ревен от Оля! :love:

Домакините отново бяха на ниво! Благодаря за гостоприемството! Скара от месни продукти и тиквички, тънко нарязани по дължина (ммм :) ), черен хляб с квас, баничка, руска салата, кексчета с касис, ореховки, безалкохолни, биричка и вероятно пропускам още нещо. Побъбрихме, разменихме семена, разгледахме кое къде е насадено, видяхме стълбичките в дерето,  много бързо минава времето! 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

И аз благодаря на всички за всичко! Супер ободряващо и мотивиращо ми се отразихте! (Нищо, че е опит намсикойси, Боби! Докато не ме закопаят ще си търся къде да копам аз :P)  И на себе си благодаря, че се навих да се измъкна от вкъщи.

Първият квадратен метър в скромната ми градинка се оформи. Сега очаквайте включване с разпит по картинки - тоз боб висок ли беше, нисък ли. За зелено ли, за сушено ли. Това семе някой да си го познава какво беше, да знам коги да го буча. Само за доматите на Алис няма да питам сега.. по-към лятото, надявам се обаче да ми се наложи :)

IMG_20230408_192140.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Някой успя ли да вкорени резник от шизандрата. Питам да знам дали аз съм некадърен или.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване