Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Radost

Здравейте прекрасна група :))))

Моля ви споделете всичко, което би ми било полезно за спасяването на малините на село :)

2-3 години никой не ги е обгрижвал и миналата година имахме много малко малинки.

Търся из интернет информация за отглеждане, с какво растат най-добре, за да намалим максимално “неканените гости”, а да си растат на гъсто с детелинка или друго, с което ще си помагат.

Приемам всякакви съвети, включително и пермакултури, и forest-garden и стандартни методи... каквото се сетите :)))

сега се уча :)

Благодаря ви много предварително :)))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Подрязване - по две млади стъбла (от предишната година) на корен. Височината на стъблата при мен е около 80 см. Допускат се разлики във височината. По- същественото е, на каква височина е първият ред от тела за който да се привързват. През сезона, изкопавате повечето издънки около корените. Оставяте по 3-4 около стъблото, две от които да оставите следващата пролет, когато премахнете старите. 

Най- важното е поливането. Полива се всяка седмица в горещините и дори да не е горещо, но да е сухо.  

Както виждате, нещата са елементарни. Тази култура не е подходяща за този тип столичани, които изключително много са загрижени за родителите си по селата, но, през почивните дни, когато тръгнат към тях, объркват посоките и се оказват в Гърция или в някоя друга туристическа дестинация. 

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

От кой сорт малини, от тези които отглеждате, сте най-доволни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 10 часа, Славянски написа:

От кой сорт малини, от тези които отглеждате, сте най-доволни?

Мисля, че едните ми са Рубин, но не съм напълно убеден, защото трудно се различават. Един братовчед, който ги отглеждаше по програма ми е дал два сорта. Различават се основно по размера на бодлите, но и от двата сорта бодат много гадно. Тези с по- дребните бодли раждат повече, но и са на по- слънчево място . 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Сорт Исполин от Кундев и жълтата малина, Ruby fall са ми любими. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
преди 22 часа, Славянски написа:

От кой сорт малини, от тези които отглеждате, сте най-доволни?

Имам Апема и Ерика и ги харесвам, но нямам голяма база за сравнение. Преди това имах някакви неизвестни, тези са много по-хубави.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Fall gold посадих на шега в една празна саксия зад офиса. Под високи дървета,  два-три часа пряка слънчева светлина. Порасна над два метра за един сезон, търсейки светлина, не направи издънки. Плодовете са ароматни и вкусни, жълти на цвят и като за първа година бяха средно големи. Пилетата не им обръщаха внимание. Като презреят се оцветяват в коралово.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване