Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Сенна пръчица (Bacillus subtilis)

Recommended Posts

Гого

В новите купчини на компост след преминаване на големите температури, се образува един сив налеп. Уж било идеална среда за развитие на сенната пръчица. Някой ползвал ли е тази част от тревата за мулчиране или разствор за пръскане профилактично или терапевтично за разни гъбични заболявания?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Гого,сенната пръчица е Bacillus subtilis,имам най-добрият щам-494 КМБУ 30043,или казано разбираемо това е руският Бактоген.Мога да пратя на някой от вас един литър,па вие си го делете както искате.За да размножиш един литър са достатъчни само 10 мл. от това което предлагам..Безплатно..:wink:

Ааа,и този налеп за който говориш,нито е сенна пръчица,нито е най-добрата среда за размножаване..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Как се съхранява това чудо и някаква идея как и в какви пропорции се използва. И трябва ли да е на лице проблем или може и 1:гьотере да се  ползва.
Кое е добра среда за "естествено" размножаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Гого,съхранява се на стайна температура или в хладилник.Второто е за предпочитане,защото като е съхранявана в хладилник прави едни капсули,които при промяна на температурата се пукат и точно това е полезното при палочката.Домашно размножена няма смисъл да я икономисваш.Аз слагам 100 гр на 10 литра вода.Размножава се лесно,в течна среда,същата като за триходермата-1л вода,4гр червен кристалон,една супена лъжица захар и щипка сол.Вари се 20 минути и след като се охлади слагаш 10 гр от закваската.През жегите я предпочитам защото не умира при по-високи температури и директни слънчеви лъчи.И поливки могат да се правят,ма не И е работа на палочката в почвата,мястото И е върху листата.Триходермата е за в почвата..Палочката я ползвам я от началото на юли месец през две седмици,до края на сезона.До юли пръскам и поливам с триходерма..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

След като се размножи в течна среда с добавка 10 г от закваската, превръща ли се отново в закваска, от която мога да си размножавам постоянно? Или за закваска се изисква друга гимнастика.

Същата работа и за триходермата. Гледам хората си държат буркани с жито, дървесни гъби в пликове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Да,новото размножаване се превръща в закваска.Аз затова предложих един литър,за да можете повече хора да си разделите и да почнете да си размножавате..При мен някой път при съхранение на стайна температура палочката зараства с триходерма,ма при вас това не трябва да се получава..Не че пречи едното на другото,ма аз нали малко съм превърнал това начинание в бизнес,та съм напълнил къщата със спори от триходерма..:tounge_wink:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
krasimira gospodinova
На 9.05.2023 г. at 19:40, любопитко написа:

Гого,сенната пръчица е Bacillus subtilis,имам най-добрият щам-494 КМБУ 30043,или казано разбираемо това е руският Бактоген.Мога да пратя на някой от вас един литър,па вие си го делете както искате.За да размножиш един литър са достатъчни само 10 мл. от това което предлагам..Безплатно..:wink:

Ааа,и този налеп за който говориш,нито е сенна пръчица,нито е най-добрата среда за размножаване..

Каква е цената? А и триходермата какъв вид е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване