Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

алина

Калиев силикат

Recommended Posts

алина

Понеже търсих за себе си. Намерих , но количеството е много за мен. Ако се намерят още 3 души, то по 1 л е достаточно за обработване на градината  за доста време. Трябва само 1 супена лъжица за  1  л вода. Смятайте , колко време ще се използва препарат.Той е против зелени въшки, акари , против мана,  и като подхранване на растения със силиций.

4 л струва  64, 80 лв. 1 л калиев силикат ще струва около 16 лв, Щом 100 мл  за 100 л вода, то 1 л е за 1000 л.вода. Смятам, че изгодно.Още повече че използва  и следващите години за пръскане на растенията.

Продават в агро 100 мл този препарат за 6,80 лв. Тоест 1 л за 60 лв.

Пишете,струва ли да поръчаме заедно

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 30 минути, алина написа:

Продават в агро 100 мл този препарат за 6,80 лв. Тоест 1 л за 60 лв.

1 литър е 68 лв. по тази сметка, не 60.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Намерих магазин в Варна, откъдето ще купя 1 л. струва 22 лв. Малко е по скъпо, но няма да се занимавам  да пращам на другите и да търся кой ще поиска  препарата. Ура! 4 л по-евтино ще излезе, но не ми трябва толкова засега.

Забравих да ви кажа, че препарата и против  ръжда по растенията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, алина написа:

Забравих да ви кажа, че препарата и против  ръжда по растенията. 

Сещам се за ръжда, която е бактериално заболяване и само антибиотици я оправят. От личен опит знам, че състоянието на растенията се подобрява след третиране с Куадрис, независимо, че е фунгицид. Не знам, от какво точно предпазва, но, една позната учеше целият Фейсбук, как да пръскат със сода и йод доматите. Сега е спряла, защото няма нито един здрав стрък домати. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 12.07.2023 г. at 11:54, Kalam Mekhar написа:

Сещам се за ръжда, която е бактериално заболяване и само антибиотици я оправят. От личен опит знам, че състоянието на растенията се подобрява след третиране с Куадрис, независимо, че е фунгицид. Не знам, от какво точно предпазва, но, една позната учеше целият Фейсбук, как да пръскат със сода и йод доматите. Сега е спряла, защото няма нито един здрав стрък домати. 

Взех информацията  от агрономка. Тя има милион подписани, явно  не дава празни съвети. Аз купих, калиев, не натриев. Направих първо пръскане. Разбира се, всеки има собствено мнение.Розите разбира се, могат да третират и с химия и то със силна, освен тези, от които събират цветя за аромати , чай и сладко.  Аз нямам намерение да уча: прочетох,  видях растеният на агрономка, реших да споделя с вас.. Изобщо не настоявам. 

Доматите от горещина и при мен   не като миналата година. Но интересно, че краставиците в сянката на оранжерията(отвън , не вътре )вървят добре, а вътре в оранжерията съхнат.Дали първата  реколта и замряха, листата окапеха , само горе има краставички и зелени листа. Явно слънцето и горещината не добре за вътре в оранжерията за тях. А сорт домати Блек оф Тула, в два пъти са по-малки, от заявеното  в информация за тях , но са вкусни..Възможно от горещината са по-дребни, отколкото трябва.

Но забелязах, че хората не възприемат информацията, започват да се дразнят. Наистина вече няма да споделям за това, което прочетох или видях. Нямам намерение да ставам гуру, но да споделиш с някого , това е естествена реакция почти на всеки човек.

На съседката подарих малко шише от препарата. Не настоявах да пръска, все пак  градината и растенията са нейни и тя може да прави с тях , каквото пожелае.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 25 минути, алина написа:

Но забелязах, че хората не възприемат информацията, започват да се дразнят.

Виждаш в другите това, което носиш в себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 28 минути, алина написа:

Взех информацията  от агрономка. Тя има милион подписани, явно  не дава празни съвети. Аз купих, калиев, не натриев. Направих първо пръскане. Разбира се, всеки има собствено мнение.Розите разбира се, могат да третират и с химия и то със силна, освен тези, от които събират цветя за аромати , чай и сладко.  Аз нямам намерение да уча: прочетох,  видях растеният на агрономка, реших да споделя с вас.. Изобщо не настоявам. 

Доматите от горещина и при мен   не като миналата година. Но интересно, че краставиците в сянката на оранжерията(отвън , не вътре )вървят добре, а вътре в оранжерията съхнат.Дали първата  реколта и замряха, листата окапеха , само горе има краставички и зелени листа. Явно слънцето и горещината не добре за вътре в оранжерията за тях. А сорт домати Блек оф Тула, в два пъти са по-малки, от заявеното  в информация за тях , но са вкусни..Възможно от горещината са по-дребни, отколкото трябва.

Но забелязах, че хората не възприемат информацията, започват да се дразнят. Наистина вече няма да споделям за това, което прочетох или видях. Нямам намерение да ставам гуру, но да споделиш с някого , това е естествена реакция почти на всеки човек.

На съседката подарих малко шише от препарата. Не настоявах да пръска, все пак  градината и растенията са нейни и тя може да прави с тях , каквото пожелае.

 

 

Не съм искал да те обидя и се извинявам, ако съм го направил. Просто те предупредих да не вярваш на всичко написано. За каквото помагат тези микроелементи, производителят го е написал. Всичко странично е под въпрос. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 17 часа, Kalam Mekhar написа:

Не съм искал да те обидя и се извинявам, ако съм го направил. Просто те предупредих да не вярваш на всичко написано. За каквото помагат тези микроелементи, производителят го е написал. Всичко странично е под въпрос. 

Не. Не ме обиди, написано от теб е културно вежливо и аз не се обидих. Просто направих изводи за себе си, че не  си струва да споделям . Куадрис  използвам, но за костилкови, за розите не го ползвах. Ползвам и Скор. Този препарат освобождава кремний.„ който  нужен е на растения. Засилва имунитета им.

Наистина в интрнета много излишно, понякога даже е вредно. Трудно да отличиш кое е кое.

От твоите резници хванаха много малко. Три бройки. Само един резник пусна много листенца, двете стоят с зелени пъпки, но листа не пускат. Но и другите не изхвърлих,  може би постоят дълго и решат да пораснат, кой ги знае))

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 10 минути, алина написа:

кремний

силиций

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, алина написа:

 

От твоите резници хванаха много малко. Три бройки. Само един резник пусна много листенца, двете стоят с зелени пъпки, но листа не пускат. Но и другите не изхвърлих,  може би постоят дълго и решат да пораснат, кой ги знае))

Дори един да е започнал да се развива активно, пак е нещо. За един от сортовете от които ми дадоха резници аз и с толкова не мога да се похваля. Когато нещо ми трябва, обикновено не върви. 

Къде ги заложихте тези резници ? Навън и на сянка ли ? На закрито, шансът да оцелеят е нищожен.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Дори един да е започнал да се развива активно, пак е нещо. За един от сортовете от които ми дадоха резници аз и с толкова не мога да се похваля. Когато нещо ми трябва, обикновено не върви. 

Къде ги заложихте тези резници ? Навън и на сянка ли ? На закрито, шансът да оцелеят е нищожен.

Всичките резници бяха в малка оранжерийка на южен балкон, на долните рафтове, не на прякото слънце. Условия за всички бяха еднакви.Но едното веднага пусна листенца.  Може би ще прозвучи смешно и удивително, но с плюнката:grin: намокрих пъпката на тоз резник, аз правя понякога на резниците от  розите))) Сега те стоят навън, на слънце. Да ги пусна в сянката ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 43 минути, алина написа:

Всичките резници бяха в малка оранжерийка на южен балкон, на долните рафтове, не на прякото слънце. Условия за всички бяха еднакви.Но едното веднага пусна листенца.  Може би ще прозвучи смешно и удивително, но с плюнката:grin: намокрих пъпката на тоз резник, аз правя понякога на резниците от  розите))) Сега те стоят навън, на слънце. Да ги пусна в сянката ли?

За този с интензивен растеж, вече няма значение. Другите изобщо не е трябвало да ги залагаш в затворено помещение. Навън и на сянка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 3.08.2023 г. at 17:02, Kalam Mekhar написа:

За този с интензивен растеж, вече няма значение. Другите изобщо не е трябвало да ги залагаш в затворено помещение. Навън и на сянка. 

Има лоша новина, .Докато бяхме на селото, неочаквано  загина  резник-смокинката вече с три листа.хем полях преди заминаването. Явно нещо изгризка корените му. И декоративното ми глогче нещо съхне.. Вай,  горещините  лошо влияят на природата..Страшна суша на едните места по Земята и наводнения  някъде..Даже слепите кучета  исчезнаха, не виждам дупките им. Но че ги няма, това е хубавата новина)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 7 часа, алина написа:

Има лоша новина, .Докато бяхме на селото, неочаквано  загина  резник-смокинката вече с три листа.хем полях преди заминаването. Явно нещо изгризка корените му. И декоративното ми глогче нещо съхне.. Вай,  горещините  лошо влияят на природата..Страшна суша на едните места по Земята и наводнения  някъде..Даже слепите кучета  исчезнаха, не виждам дупките им. Но че ги няма, това е хубавата новина)))

И при мен не са много добре нещата, но, ние да сме живи. Оказа се, че и в най- дивата част на северозападна България се е завъдила черна смокинова муха и зелените плодове падат. А, узрелите ги ядат здраво косове, поради липса на грозде тази година. Но, какво да правиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

...но пък сливите са родили изобилно. Ще ядем пестил. 
Всички ябълки и круши са "празни", а една ще се счупи от плод (не знам сорта).

Залагам на разнообразието, все нещо ще е добре. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 2 часа, Антоанета написа:

...но пък сливите са родили изобилно. Ще ядем пестил. 

Сливите ги повреждат миризливките. Дори такива с дебела кожа, като Стенлей. Бодне ли си хобтчето и вкара ли разграждащи ензими в плода с него е свършено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване