Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Цариградско грозде (gooseberry, Ribes uva-crispa)

Recommended Posts

Боби Димитров

Нямаме такава тема се оказва :)

Задължителното ПФАФче: https://pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Ribes+uva-crispa

Ще пусна и връзки към няколко стари снимки тук, пък авторите им при желание могат да понапишат нещо и в тази тема, като например актуална снимка, проблеми, добиви и тн.

 

Аз имам едно храстче, което Любо ми подари, беше доста деформирано в саксия, но аз го разделих, подрязах и посадих и през 2021 даде плодчета, като от три криви клечки вече е мини-храстче. Своевременно в процеса на разделяне се получиха няколко отводки, та върнах на Любо да си има и той от същото, което се води сорт Hinomaki Red (Rouge), Хиномаки червено, а с Румбата разменихме и от него пък получих една клечка зелено (сорт не съм сигурен дали е известен?).

Така изглежда днес моето мъниче:

20230714_173830.jpg

Най-долу се виждат оригиналните три стъбла, които се разклониха. Не е на капка към момента (и в предишните 2021 и 2022 г), поливката е ако се сетя веднъж лятото с маркуч, така че като цяло не е в идеални условия, но се справя добре.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Моето загина. Вървеше си криво-ляво, самичко, изоставено и без поливка, но реших да го преместя уж на по-добро място при къпините. Там си се загуби. Така и не брах плод. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sylay

Аз имам Hinomaki red(rot). Тази година го засадих и въпреки, че е "младок" ми даде толкова много плодове, че се изненадах. За пръв път опитах Цариградско Грозде и съм възхитенааааа! Супер е!

Търся сортове:

1) ГАЛАТЕЯ - червен

2) ОРФЕЙ - зелен

3) 4 - 24 - жълт

4) КСЕНИЯ

5) КОНФЕТНыЙ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване