Гого

Подрязване на пауловния

6 мнения в тази тема

До такава корона ми стигна пауловнията на втората година:

пауловния.jpg

Писах на разсадника за съвет, но не е излишно и ако някой друг има опит, да сподели.

Чудя се, тези 4 клона, да ги скъсявам ли сега и като цяло, по колко клона да оставям на тях или да я оставям на самотека..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това дереже, аз бих оставил на самотек, като бих взел разклоненията в по-ниската част, които ще се опитат да се формират, за да захвана нови дървета. Беше писал, че не искаш да стават много високи дървета - догодина ако видиш, че горе не се зашумват много - ще ги отрежеш тия клони на някаква дължина и си готов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих съкратил короната на 50 см от разклонението и използвал горната част на филизите за вкореняване на нови пауловнии in situ. Днес, да се похваля, забих с брадвата към 30 кола бъз доста надълбоко плюс 20 кола акация, не виждам как няма да се хванат.

Михаил Караянчев и Храбрият Шивач харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите ми измъчени цветчета :)

image.jpg

Иначе, вече се разлиства.

image.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Тук малката пред офиса има големи пъпки вече, на едното село - таман са набъбнали. Тая година се надявам да захвана поне 15-тина нови, за новата градина!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вдигна малко тая тема, че явно има интерес, съдейки по други дискусии под снимки.

През 2015та захванах и раздадох към 20 броя, за мен не оставих, поради неполивните условия. Имам едно микро-дръвче до офиса, нарочно сложено на макс сянка от север, до борче, за да не расте. От него си вземам "чепките". То е е на 7-8 години, но е под 2 м високо и долу е дебело 3-4 см макс. От него всяка година вземам минимум 5-6 и понякога над 10 "чепки".

Един негов клонинг сложихме на Мърводол преди няколко години, тая есен ще му е реално навършена 6та. В поливни условия (от ливадата хваща), пълно слънце. Първата и втората година седеше под 2.5 м, щото мръзнеше много от връО, обаче после скочи яко. Лани една пролетна буря отчупи над 2 метра парче от върха на дървото. След което от странична пъпка направи до края на лятото 2.5 м нов връх.

Това бяха листата му преди 3 години:

15266394116_d038677db5_z_d.jpg

Та тия дни го окастрих, да не пречи на комшиите. Отрязаната част в ляво е 3 годишна дървесина. Дясно, където е откършено, е 2 годишна.

IMG_0421.jpg

В долната си част дървото е дебело 13-15 см и нараства към най-старата дървесина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.