Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

embedeo

Череши! Череша, вишна, вишнап, махалебка -- особености, въпроси и мнения

Recommended Posts

Славянски
Отговорено (Редактирано)

Бе, като цяло е много неприятно да купиш точно определен сорт и да се окаже нещо съвсем друго. Много подрива бранша. Още повече, чакаш няколко години. Ами ако са примерно два сорта, които да трябва да се опрашват един друг, и се окажат цъфтящи по различно време?

Аз имам една взета от сливенския разсадник Пенков (за Skeena) и си има едно наум, че може и това да не излезе сортът. И за него има такива отзиви.

В случая ако името е едно и е от Сливен, вероятно става дума за същия човек 

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
Отговорено (Редактирано)

Експеримента на 100% успешен за мен, имаме 30 нови водача, сега остава само да растат и да ашладисам няколко сорта в годините

 

 

436150373_1139447444064125_8742055818827225616_n.jpg

Редактирано от Jimmy Stoikov
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Тази година имам (на практика) първа реколта от няколко сорта. Доста слабо, но съм най-доволен от тази, която трябва да е Суийт Харт. Само че късна, та късна!

Photo1446-1.thumb.jpg.b86450ecf498210793a87fb1b19c1086.jpg

Присадил съм четири-пет калема от нея на дървото, но реално половината корона е от подложката, която също задържа сефте повечко череши:

Photo1447-1.thumb.jpg.ba28585698281f2fdaf3edde177ee972.jpg

Видимо по-дребни. Но го има елементът на изненадата. Садиш без да знаеш какво ще се получи. На четири дръвчета (от един източник) съм оставил клони от подложката. Интересно, че цъфтяха и се разлистиха по различно време. Засега са дребни повечето, но може да са и късни и да наедреят. Но черешата, от която берем - тази пъстрата - не е много по-едроплодна. Ако не съм доволен ще ги подменям или премахвам. Единият семенак от местната по-ранна много страда от кафяво гниене и обмислям поетапно да подменям сорта. Но то и другите сортове са неизпитани, та няма да бързам.

Опитах и сорт Феровия, която задържа само две череши. Едри и вкусни. Но от опрашването не съм доволен.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Всъщност не снимах пъстрите череши. От няколко дни зреят и се качвам да си бера, също и събирам в тревата паднали от косовете. Не са много едри, но са сладки дори не напълно узрели:

IMG_20240530_174130.thumb.jpg.6cf7c7106c2a7f96133d1357caf0a449.jpg

В тая степен на зрялост са отлични и почти няма загнили и дефектни - само където са кълвани от птиците, което не е хич много. И това от дърво, което е напълно засенчено от изток и донякъде от югоизток.

Но ще каже човек: "Ами не са нищо особено". Дали? Днес имах малък reality check след като взехме череши от троянския Лидл. Бяха преоценени от 6 на 3 лв. за килограм. Чудех се дали намалението е защото имаше загнили или защото са калпави череши, които не вървят. Но взех за пробата. И, да, бяха и загнили (стари), и калпави (без сладост). Та си дадох сметка какво богатство е да имаш дърво в двора и да ги береш и консумираш директно и в идеална зрялост. По-пресни от директно откъснати от клона няма! Просто онова пакетираното не може да се сравнява. Там са ги брали неузрели и са гледали да пълнят тарелките. Съвсем друга е била целта на упражнението. Не че не съм купувал и хубави череши, но тези не бяха и не са нито едри, нито вкусни. 

Миналата година вземах и круши от веригите. Бяха по-зле и от тези череши. Много се изврати бизнес моделът. Виждам, че не си ли го произведа, не мога да разчитам на някакво качество. Дори най-калпавите ни джанки са по-вкусни от такива масови купешки плодове. За какво си говорим... И с праскови е имало подобно неудовлетворение миналата година. На вид добре, на вкус - неготови. Но нали някой друг плаща цената?

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
Отговорено (Редактирано)

Намерих си в 50+ годишна черешова градина 5-6 сорта за ашладисване, понеже е изоставена над 20г няма как да разбера сорт, но пък са с различен период на зреене и вкусни.

Редактирано от Jimmy Stoikov
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако се разровиш в литературата за популярните сортове преди петдесет години, може и някои да ги идентифицираш. Онази помология, линк към която @Астрала беше публикувал, още не съм я свалил, но там има подробни описания на всякакви сортове овошки. Съмнява ме да е градина от семенаци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 2 часа, Славянски написа:

Съмнява ме да е градина от семенаци

Как сименаци, това беше топ градина за износ към дойчланд преде 30г от последните ми спомени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
На 26.05.2024 г. at 8:29, ivanina. написа:

"Жълтата" ми черешка от Георги Стоянов, от 2020 година. Писах му по messenger-a да му благодаря за коректността, но явно  профилът вече не е активен.

Червена череша, неизвестен сорт със зреене 24-ти 25-ти май.

Усилено ще търся  калеми от жълта.

 

20240525_182906.jpg

Много е вероятно да те е блокирал. Така практикува. Аз съм блокиран от няколко години. Безскрупулен измамник е.

  • Мерси 1
  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Един подробен материал от университета на Орегон за сортовете череши по-популярните - характеристики, време на зреене и на цъфтеж. Зарадвах се, че Sweet heart я пишат самофертилна.

https://extension.oregonstate.edu/catalog/pub/pnw-604-sweet-cherry-cultivars-fresh-market

Регина се води с много късен цъфтеж и май ще търся калеми за опрашител за тая, която ми цъфти късно и не задържа (не се опрашва).

Редактирано от Славянски
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna

И аз имам една Регина. Наесен  ще и садя другарче да се опрашват, че другите ми череши цъфтят рано. Чудя се на какво разстояние да бъдат. Имам свободно място на около 10м. Другият вариант е на 4м, но трябва да махна една кайсия, която и без това не върви и е със смолотечение. 10м дали ще е добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Десет метра за череша мисля, че е добре. То зависи и колко големи ще ги поддържате, но черешите стават големи и поне при мен на 4-5 метра идва гъсто. Засега е добре, но ще пораснат. 5-7 метра повече бива.

Ако споделите някой калем от Регина на зима, ще съм благодарен. Откъде я имате?

Редактирано от Славянски
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Степни и нестепни вишни. 

 

20240606_175253.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Как сравняваш вкусовите им качества? Това първа реколта ли е от степната вишна? @Ру®

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Миналата година имаше няколко. Но храстчетата бяха много сериозно засегнати от нещо (май монилоза). Тази година едното е добре и роди една шепа... Другото си е пак зле - и пак само няколко плодчета. 

Вкусовите качества - не мисля, че са нещо особено, и не бих добавял нови храсти, но е хубаво да има разнообразие - включително визуално - красиви са - такива мънички... :-) 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 6 часа, inna написа:

И аз имам една Регина. Наесен  ще и садя другарче да се опрашват, че другите ми череши цъфтят рано. Чудя се на какво разстояние да бъдат. Имам свободно място на около 10м. Другият вариант е на 4м, но трябва да махна една кайсия, която и без това не върви и е със смолотечение. 10м дали ще е добре?

Освен да засаждате цяло ново черешово дърво за по-добро опрашване, има и още един вариант -- присаждане на калеми от друго дърво опрашител в короната на Вашата череша Регина. По този начин ще си спестите много място в градината. Например най-старото черешово дръвче в градината ми (засадено преди 8 или 9 години)  вече има няколко клона (двугодишни присадки) от доста по-ранен сорт череша, плюс няколко "съхранителни" присадки  от миналата година, при които просто трябваше да запазя получени от далеч калеми някъде и там се оказа най-правилното място, които също могат да подобрят опрашването на "оригиналната" ми череша.

Е, разбира се, ако имате голямо потребление на череши от семейство, роднини и приятели, хеле пък ако правите компоти, сладко и ракия от череши, то едно цяло ново черешово дърво няма да ви е излишно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna
преди 2 часа, embedeo написа:

 

преди 8 часа, Славянски написа:

Десет метра за череша мисля, че е добре. То зависи и колко големи ще ги поддържате, но черешите стават големи и поне при мен на 4-5 метра идва гъсто. Засега е добре, но ще пораснат. 5-7 метра повече бива.

Ако споделите някой калем от Регина на зима, ще съм благодарен. Откъде я имате?

Купих есента фиданка на гол корен от  разсадник Далия край Плевен. Честно казано,нямах представа,че цъфти толкова късно и че ще трябва да и търся опрашител, но вече съм на хорото...Просто търсех късна череша... Мястото ми е в Ловеч и съм на произвола на пролетните студове. Ако падне -1 през април, няма череши от останалите налични дървета. Тази година от към температури ми провървя, но пък ме изпревариха скорците

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna
преди 2 часа, embedeo написа:

Освен да засаждате цяло ново черешово дърво за по-добро опрашване, има и още един вариант -- присаждане на калеми от друго дърво опрашител в короната на Вашата череша Регина. По този начин ще си спестите много място в градината. Например най-старото черешово дръвче в градината ми (засадено преди 8 или 9 години)  вече има няколко клона (двугодишни присадки) от доста по-ранен сорт череша, плюс няколко "съхранителни" присадки  от миналата година, при които просто трябваше да запазя получени от далеч калеми някъде и там се оказа най-правилното място, които също могат да подобрят опрашването на "оригиналната" ми череша.

Е, разбира се, ако имате голямо потребление на череши от семейство, роднини и приятели, хеле пък ако правите компоти, сладко и ракия от череши, то едно цяло ново черешово дърво няма да ви е излишно.

Много благодаря,относно мнението за моите способности, но с калемите съвсем не съм на "ти".:grin:.Понеже дръвчето е зададено едва есента на миналата година, засега ще му потърся другарче, пък кой да знае, може докато  стане голямо, да я  овладея тая наука - ашладисването... 

 Сладко и ракия от череши... Дай Боже всекиму!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 10 часа, inna написа:

Тази година от към температури ми провървя, но пък ме изпревариха скорците

Слагат едни фалшиви "грабливи птици" като хвърчила. Дали помагат за опазване на черешите? Или за ирги примерно? При мен има косове, които ядат,но не изяждат много и доста падат в тревата и си ги изяждаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna

С фалшиви птици не съм пробвала,но съм чувала,че няма ефект. Миналата година бяхме закачили СD-та да се въртят от вятъра и да хвърлят отблясъци, но беше напълно безполезно.На черешите е направо стълпотворение: косове,скорци, кълвачи,сойки, врабчета,синигери и  авлиги- всички обожават черешки. Виж на двете вишни няма никой.Така че,поне вишни хапвам като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес най-накрая опитах плодове от Суит Харт и Дроганова жълта. Ако приемем, че сме с две седмици напред, то си отиваме към дата в края на юни. Може да се каже, че и двете не са съвсем узрели, даже жълтата беше по-назад като зрялост ми се стори. Това, което ми направи впечатление обаче, е големината на костилките. Наистина черешите са по-едри от тукашните старите и от семенаците, само че костилката може да е два пъти по-голяма и не се усеща да има толкова много месо. На едната подложка вече поозряха черешките, и никак не съм недоволен - дребна костилка, сладки и сочни и не са толкова дребни.. Хрущялките не са лоши, но честно казано като вкус и месо тези повече ми харесват. Очевидно идеята на твърдата череша е да може да се транспортира и да трае повече. Ще ги чакам още да узреят.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване