Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Jimmy Stoikov

Неизчерпаема енергия - как, защо и кога?

Recommended Posts

Котарак без чизми

Да, единственият недостатък на тази идея е, че ще има твърде много идиоти, които ще изнудват целия свят или поне съседите си, с рязване на проводника. Не е като да не се е случвало, виждаш света около нас.
Електрическите нужди на Европа вероятно могат да се задоволят с едно каре слънчеви панели 100x100 км в Сахара и 1000 км кабел до Италия например. Реално не може да стане, защото дори футболен отбор откачалки с флексове, пикапи и картечници може да спре тока на Европа. Какво остава ако президентът на някоя държава стане със задните си части нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Добре де, аз само ще ви мисля идеи, а вие ще търсите кусури ли? Тая роля нещо не ми допада! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Цивилизоваме хората по целия свят или поне в по-голяма околност, за да може горната ти идея да проработи и готово.
Ох, пак почнахме с фантазиите :smiley:

Правим по един ПАВЕЦ където може или тежести на въжета, които да се търкалят нагоре-надолу, да обират излишъците на другото електрическо производство и да ги отдават при нужда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 4 минути, Котарак без чизми написа:

Правим по един ПАВЕЦ където може или тежести на въжета, които да се търкалят нагоре-надолу, да обират излишъците на другото електрическо производство и да ги отдават при нужда.

Чакай не бързай @embedeo има винаги последната дума като инженер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване