Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Jimmy Stoikov

месец след засяване. Ще го бъде ли тоя разсад?

433746279_1457393951826378_7165002469178659073_n.jpg

434059255_3749619578693323_3954255212155108064_n.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, Jimmy Stoikov написа:

Ще го бъде ли тоя разсад?

 

Перфектен е!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna

 Супер ти е разсадът! Къде го държиш за да не се получи преразтягане на дръжките? Втори въпрос-слагаш ли му тор и последен-това месец след засяване или след пикиране е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

И аз мисля ,че е супер, снимката е от вчера, след като вече има малка оранжерийка, не знам кое е по-правилно оранжерия или парник...

viber_image_2024-04-08_15-43-02-824.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
Отговорено (Редактирано)
преди 2 минути, kokorko написа:

И аз мисля ,че е супер, снимката е от вчера, след като вече има малка оранжерийка, не знам кое е по-правилно оранжерия или парник... израелски найлон, анти капка ала бала, да видим ше устиска ли 5-6г. Семенцата засадих към края на Януари

viber_image_2024-04-08_15-43-02-824.jpg

 

Редактирано от kokorko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 5 часа, inna написа:

Къде го държиш за да не се получи преразтягане на дръжките? Втори въпрос-слагаш ли му тор и последен-това месец след засяване или след пикиране е?

Държа го в остъклена тераса, от 10тина дена си го огрява директно слънцето, кален е вече от 4-5 дена, след пикирането започнах по 1-2 часа. Поливам веднъж в седмицата с извлек от ферментирала трева. Около 22-23 след засяването на семките пикирах, сега е на месец от засяване на семките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

Според мен си точен. Мисля, че на 50 дни се "вади" разсада на домати. Поне такъв спомен имам. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тая година нещо гредиста за домата се оказва. Почнахме по-рано от 31 март (традиционното), сума време не излезе, като излезе се изсече полвината и накрая вече 10 дни седи на котиледони и не мърда. Сложили сме 20-30 сорта, дано нещо изкара все пак... Винаги, прибързаме ли, стават мизерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби, ползвай торф при посяване на семената. После за пикиране може разни смеси. Хвалените марки торф са Класман и Дурпета. Аз ползвам Класман. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inna

И моите са засети в торф. Изкараха на третия ден всички семена.  После започнаха да се мотаят. Пикирах ги вчера, едвам избили втората двойка листа,а мина месец  от засяването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не е от смеската, а от условията. Избързахме. Лани в същата почва (ползвам наша си) нещата бяха супер. Сега е много горещо през деня, водата е проблем, а няколкото дни, които ги държах в парника да покарат по-бързо, също не помогнаха. Отделно се падна тогава и седмицата с -3 всяка вечер, внеси, изнеси... Все ще има някой домат де, но нали, няма да е като лани, когато подарихме над 200 корена разсад на приятели и семейство. Бързаме ли, винаги така става.

25 април 2023

20230425_143244(1).jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Сечене в торф не съм чула да има. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.

Някак, не виждам смисъла от тези не отопляеми  оранжерии, за това не бързам  с поставянето на найлона.

Насятите  домати в началото на февруари засадих под тунелчета на 31 март и така завит  под дишащият агрил разсада не се запарва в горещите часове на деня, нито пък измръзва нощем. 

За мен найлонът над конструкцията е по-важен през лятото, като предпазва растенията от дъжда от който тръгват  гъбичните болести, също така забелязах, че доматите  под навеса не се нападат от черната мушица, приносител на вируси. 

Разсада и тази година ми се получи, като първото сеене го направих  против  теорията на Тихомир Трайков, да не се сее при намаляваща Луна. 

Останали няколко бройки от февруарското сеене, които днес ще засадя. Остава втората късна мартенска серия да расте.:)

 

IMG_20240409_095936.jpg

IMG_20240409_100301.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мартин Динев

Това са нашите разсади. Сортовете са "Идеал" и "Рила", както и малко краставици. :) 

 

domati.jpg

krastavici.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Привет!

В кой край на страната ще ги гледате? Изнасяте ли ги навън?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мартин Динев

Изнасяме ги навън. От Сливен сме. На открито ги отглежда баща ми. Стават страхотни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
Отговорено (Редактирано)

Издокарах разсада горе/долу. След 10тина дена засаждам  на открито. Обаче ме притеснява, че ще ги изгори слънцето

438204079_417892970871829_2750767492564720799_n.jpg

Редактирано от Jimmy Stoikov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 4 часа, Jimmy Stoikov написа:

Издокарах разсада горе/долу. След 10тина дена засаждам  на открито. Обаче ме притеснява, че ще ги изгори слънцето

438204079_417892970871829_2750767492564720799_n.jpg

Няма как да ги изгори. Ако те притеснява слагай мрежа с 30% засенчване макс. 

Аз моите днес ги боднах в тунели, па квот, такова. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 1 минута, Hristo Pavlov написа:

Няма как да ги изгори. Ако те притеснява слагай мрежа с 30% засенчване макс. 

Аз моите днес ги боднах в тунели, па квот, такова. 

И аз така мислех, онзи ден съм ги забравил цял ден на слънце, половината подвиха/свиха листата на горе, изглеждаха като заминали, но след поливка и 1 час на сянка всичко се оправи

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

Ми нормално да подвият без вода и след това бързо се съвземат. Не е причина слънцето. В земята, когато са е по-различно.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване