Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Атанас Харизанов

Вкореняване на киви (резници, отвод)

Recommended Posts

Атанас Харизанов
На 17.02.2024 г. at 10:30, peterstamov написа:

Има едно дърво розова дето е високо 10-15 метра. Едвам стигам първите клони. Много ми харесва плода, та искам да си пренеса в моя двор.

Киви дето е в графа "трудни за вкореняване" успях да го накарам да пусне корени, но тез резници от черницата и калус даже не правят!?

Как успя да вкорениш кивито? Аз не мога колкото и пъти да съм опитвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 4 часа, Атанас Харизанов написа:

Как успя да вкорениш кивито? Аз не мога колкото и пъти да съм опитвал.

Как си пробвал? Според мен най-добре с отводка( на подходящо клонче се позабелва кората да се появи зелен цвят и после се слага пластмасова чашка или нещо подходящо в което да се сложи почва,най-добре да е тъмно вътре но и да може да се вкарва водица)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Нека Петър да отговори, но аз сега пробвам да вкореня киви (аргута) с отвод. Заровил съм стъбла, те са тънки и гъвкави. Пробвам пак и с резници под найлон и засега изглеждат по-добре. Имат доста листа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Атанас Харизанов
преди 1 час, kokorko написа:

Как си пробвал? Според мен най-добре с отводка( на подходящо клонче се позабелва кората да се появи зелен цвят и после се слага пластмасова чашка или нещо подходящо в което да се сложи почва,най-добре да е тъмно вътре но и да може да се вкарва водица)

Ами пробвал съм с резници в саксии. Направих им мини парник, изкараха листа, даже цъфнаха(явно е имало цветни пъпки), но след известно време всичко изсъхна.

Имам три женски и едно мъжко киви от които вече втора година бера но ми се ще да пробвам да ги размножа. Тази година едно от тях беше изкарало летораст близо до земята. Засипах с почва,но  нищо не стана. Пробвал съм по този начин на лоза и се получава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 16 часа, Атанас Харизанов написа:

Как успя да вкорениш кивито? Аз не мога колкото и пъти да съм опитвал.

Ама това го преместете в друга тема......

От много години се мъча и си водя записки. Имам една книга за производство на лозов материял. От нея съм взел някой неща. Другото е контакти със производители на разсад киви. Аз нямам техните условия и по домашно я карам. Тук става въпрос за твърди резници. Иначе Юли Явгуст може и с полу вдървесени. Кратката версия е....

Януари, под възел, киснене 24, подсушавам, Clonex, парафин (тиксо), Температура 24°С, Влага, Кислород, Калус, пак Clonex, Торф, Топла подложка за терариум......

1708158878490.jpg

 

1708158867606.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване