Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Кое е това животно?

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 11 минути, Боби Димитров написа:

100% ядат и живи растения АКО популацията е по-голяма, отколкото може да бъде изхранена с наличните гниещи продукти.

Имам позната в Австралия, сега там е пролет, много вода; тя има няколко големи хугел лехи, които отдолу са яко гниеща дървесина и мокриците са й изяли всичкия разсад тиквички, краставици и прочее. Но по снимките се виждат стотици по и около едно разсадче, не 5-10.

Имам и това подозрение. Ще донеса малко оборски тор и ще го сложа по краищата на саксията да се захранват с него. Доста са пъргави и излизат и влизат в дупките, като лалугери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Това трепе ли се, чува ли се, или ... се яде?

20230326_152944.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Все още е какавида. Като се трансформира във възрастно насекомо, снимай го отново да умуваме, какво ще го правим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 30.05.2016 г. at 12:14, Боби Димитров написа:

Определено мъхнат бръмбар е последното, изключително нагла гад. Бях прочел за примамка, направена от синьо легенче с вода, оцет, захар и сапун - пробвах тая пролет с 3 легенчета  на площ около 250 квм, но се хванаха само единични. В същото време, разходка из тая площ набра над 30 такива за 5 минути, обикновено по глухарчетата се гъчат. Затова и не обичам рано да се коси...

Аз засега нямам проблеми с махнатия бръмбар, но други хора имат. И наистина тези примамки работят:

https://m.facebook.com/groups/229173711085054/permalink/1157035994965483/?ref=m_notif&notif_t=group_highlights&paipv=0&eav=AfaxIiQOUp1wg4MJvG-h-KpSUZOpHdhC-T_ysnSYbkh9MSuuv_4asID9TZUlBO2hutE

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние сме с такива примамки вече 6 години и работят много добре. До един момент ползвах ККМ пръснати с тъмно син спрей. Горе при Влади даже ползваме едни 20 литрови ротманс сини бидончета, наполовина пълни с вода. Вътре се събират стотици бръмбари. При нас вече е тръгнала гадта, вчера докато оглеждах хванах 50тина по глухарчетата. Точно за тая цел предната седмица окосих, за да може да изскочи цвета глухарче отгоре, а не да седи долу в гъстата трева!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Това що за гадинка е? От търсачката за съвпадения на картинки излиза информация за бръмбар-носорог.

Без име.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Това е какавида на някакво насекомо. Не съм виждал какавида на бръмбар носорог и не мога да споря с търсачката. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

А това? ;-) 

image.png.f43541767832ddc38d4ceeee39e77ae9.png

  • Ха-ха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 4 часа, Ру® написа:

А това? ;-) 

image.png.f43541767832ddc38d4ceeee39e77ae9.png

Ларвите им добре си похапват кремове... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 18 часа, Ру® написа:

А това? ;-) 

Ако в тази сцена, освен очевидното, има и ядене или пиене, мисля че се нарича "оргия", а във всички останали случаи, предполагам - "вакханалия"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване