Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Кой е този сорт грозде?

Recommended Posts

Marangoza

Имам Царица на лозята,и за този сорт е характерно лекото розово по зърната,когато узрее.Сравних и листо с това на снимката,същото е.За това грозде е характерна по-здравата  ципа и затова устоява на пчели и оси. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

@Димо 33 : При мен, при този начин изглежда Наслада. Плевенски хибрид с мискетов аромат. Мръзне, но е родовито и е с прилична устойчивост на болести. В комбинация с Мускат Отонел става страхотно бяло вино. Не, че само с Мускат ще стане лошо, но, все трябва да правя нещо и другото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Ъъъъ, Царицата не беше ли ранен сорт?

Аз не съм познавач, но такъв сорт не съм виждал, може би по комунистическо по бригадите, но пак беше по-рано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

1358511394_viber__2021-10-23_23-38-30-117.thumb.jpg.0df71a820d62ac5f30c74d49c828ad70.jpg

Царицата е със сбити зърна, най-вероятно е обикновено десертно грозде без мискетов примес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Живка

Здравейте, попаднах на статията, като търсех "зайбер", страното е, че никъде не се споменава. Има го и бял и черен. Студоустойчив сорт е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Странно. Админите да кажат каква е тая работа. Аз въпросния сорт не съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Живка

В северна България вирее най-лесно той. Даже му викахме зайбер войвода. Колкото е сладко месото, толкова е кисела кожата на зърното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 18 минути, Славянски написа:

Странно. Админите да кажат каква е тая работа.

Защо да е странно? Ако потърсиш сорт грозде зайбер в гугъл, безмотиката излиза на предни места, защото темата е популярна и се казва "кой е този сорт грозде" - с други думи хубаво съвпадение. Ако добавиш символа + пред зайбер, няма да ти излезе безмотиката :) защото настояваш да се включва тази дума, а тук я няма.

Е, вече я има де :) И то доста пъти :)

Използвам случая да обърна внимание отново, че нашите теми са много гледани. Само тази тема има над 45000 гледки ;) Така че затова често пъти се обръщам към читателите, които не пишат тук - те са хилядократно повече от участниците ни :)

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 9 часа, Живка написа:

Здравейте, попаднах на статията, като търсех "зайбер", страното е, че никъде не се споменава. Има го и бял и черен. Студоустойчив сорт е.

https://en.wikipedia.org/wiki/Seibel_grapes

https://vvinograd.ru/sorta-vinograda/vinnye/zajber-vinograd.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване