Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Къртица

Recommended Posts

Kalam Mekhar

Да се включа и аз с един еко-био метод. Вземате си куче за подземен лов - ягдтериер или фокстериер и нямате къртици, сляпо куче и котки, ако последните не са израсли с него. Ако е израсло в град, няма да имате и кокошки. Това ви го пиша от опит. 

  • Харесвам 2
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

Аз вчера купих това, по препоръка на някакви хора с имоти в Гърция и там уж работило много добре и купували чак за съседи. 

https://tfa.bg/product/384/solaren-elektronen-ured-protiv-podzemni-grizachi-supercat-art-sw-1704000.html

Аз го купих от Бриколаж. Там го има за 3-4 лв. отгоре. 

Ще дам отзиви след месец. При мен копат яко. Миналата година за седмица по 7-8 нови дупки съм намирал. Сега се събудиха и от скоро време пак имам къртичини.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

От това немА никакъв ефект при нас в другото село. Ако мога да се цитирам сам: "Освен това, свикват бързо, както и всякакви животни с разни ел-уреди и звуци. Преди години слепако беше избутал навън от почвата уреда за гонене на слепако... "

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov

Това го знам, ама щото това го похвалиха и затова го взех. Иначе да бях купил по-рано. Ама уж тия работили. Па то целта ми е да ги изгоня. Аз съм в центъра на селото и има куп други дворове да се заселят там и да ядат там червяци.  Пък като не става, ще го ползвам за скъпа лампичка за двора някъде. Не е трудно да се преправи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 49 минути, Боби Димитров написа:

От това немА никакъв ефект при нас в другото село. Ако мога да се цитирам сам: "Освен това, свикват бързо, както и всякакви животни с разни ел-уреди и звуци. Преди години слепако беше избутал навън от почвата уреда за гонене на слепако... "

Технически Боби е прав, че от тези уреди реален ефект на (дългосрочно) отблъскване на къртици и слепи кучета няма, защото животинките бързо свикват с дразнителя -- инфразвук или ултразвук. Предполагам обаче, че тези уреди са полезни за самите стопани, защото имат известен плацебо ефект. Обикновено хората които са си купили и използват такъв уред, според моите наблюдения се успокояват и сякаш си казват: "Да е*а  мама му и безполезен уред! Поне опитах... " И си живеят много по-спокойно живота след това.

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
Just now, embedeo написа:

Технически Боби е прав, че от тези уреди реален ефект на (дългосрочно) отблъскване на къртици и слепи кучета няма, защото животинките бързо свикват с дразнителя -- инфразвук или ултразвук. Предполагам обаче, че тези уреди са полезни за самите стопани, защото имат известен плацебо ефект. Обикновено хората които са си купили и използват такъв уред, според моите наблюдения се успокояват и сякаш си казват: "Да е*а  мама му и безполезен уред! Поне опитах... " И си живеят много по-спокойно живота след това.

Да, много точно. Това е най-важното с пробването.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Важното в пробването е да го докараме до успех. Да сме една стъпка по-близо. Но и отношението "да пробвам, пък каквото стане" (за оправдание, че не сме стояли със скръстени ръце) - това само по себе си е способно да осуети резултата. Трябва да се сборим. Понякога може да се окаже, че има умно решение, без много кютек.

Тези дни разчиствахме около пилешките кафези в оранжерията. Имаше плъх, който ядеше марули, спанак. И капаните не постигнаха резултат. Оказа се, че под плочата, основа на единия кафез, имало цяло плъше леговище, цяло семейство. Котакът хвана три него ден. И като изкарахме кафезите и вече нямаше къде да се врат и почнаха да стават лесна плячка. Нито уредите помагаха, нито капаните. Направо бяха изринати от "безопасното" си и сухо местенце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И едно питане: къртицата не яде ли разни вредни за нас ларви и гадинки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 3 минути, Славянски написа:

И едно питане: къртицата не яде ли разни вредни за нас ларви и гадинки?

Ако беше овощна градина или някакво място с посеви нямаше да ми пука, ама това е в къща с равен, затревен двор и като ми го надупчи и като погледнеш все едно гледаш язви и чак едно гадно ми става. И всичко друго можеш да прогониш дето се вика, ама тоя урод под земята ни се гони, ни се лови с нещо. 

Чичо ми ми каза, че бил прогонил с нафталин ама разкопавал дупките, намирал каналите и сипвал там и тя от това бягала и уж избягала. Ама на мен не ми се разбива всичко и без това много бавно сгъстих тревата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Славянски написа:

И едно питане: къртицата не яде ли разни вредни за нас ларви и гадинки?

Земните червеи не са от най- вредните безгръбначни, а най-много тях яде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване