Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Jimmy Stoikov

В нашия район и комшийските  които виждам  са все доста стари, тоя студ който казвате 2012 явно не ги е засегнал. Има една райска ябълка, близо до центъра на градът която е над 50 години, а колко над 50  не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

За Стара Загора няма данни, има за Пловдив и за Сливен, но помня, че в Чирпан имаше -28:

НИМХ февруари 2012 г.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Може да са имали частично замръзване по слаби клони. Сега като се сетих при Ашламинатора имаше едно видео за подрязване на райска, там едната била от майка му засадена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Малък рефреш за райската ябълка,  преди тези сгради на снимката да се появят е имало гостилница с лятна градина на мястото , това е било преди 65 години. 

413898028_263768423395898_4755404703481247278_n.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 38 минути, Jimmy Stoikov написа:

Може да са имали частично замръзване по слаби клони. Сега като се сетих при Ашламинатора имаше едно видео за подрязване на райска, там едната била от майка му засадена.

То това е при Антон Павлов в едно село до Сливен. Но за Сливен дават минимална -13,5. Не са го усетили. При мен на Балкана беше сутрин -21 няколко дни. По обяд качваше до -9. Термометърът, с който съм замервал, в последствие видях, че показва малко по-топло с 1,5-2 градуса, та вероятно е била -23 реалната температура (за Севлиево имаше замерени -29 и -31 тогава). Но това беше доста години преди да се охрабря да пробвам с райски ябълки. В съседното село между другото имало една взета от старозагорско, която е по-стара. Нищо чудно и да е оцеляла на онези студове. Или пък да е садена малко по-късно. Ще трябва да разпитам. Аз първите ги сложих зимата на 2017/2018.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Райски ябълки през февруари и то в югоизточна България:

https://m.facebook.com/story.php/?id=100004989181351&story_fbid=2737507439758869

@peterstamov твоите Рохо бриянте преминаха ли вече? Те нали бавно омекваха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

На каша са вече. Условията за съхранение са различини. Аз съм ги отсвирил щайгите на тавана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Какво - много ви дойдоха? Не сушихте ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)

Сушихме, ядохме, сега ще има и за кокошките.......

Редактирано от peterstamov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 10 минути, peterstamov написа:

Сушихме, адохме, сега ще има и за кокошките.......

Танинови ли сушихте, защо при мен май ще е без танинова ако не са ме излъгали, а аз се надявам и да суша?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 45 минути, peterstamov написа:

Сушихме, адохме, сега ще има и за кокошките.......

Блазе им на тези кокошки!  Човек като има изобилие има и да раздава. А като зная колко са ти малки дръвчетата още!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 4 часа, Jimmy Stoikov написа:

Танинови ли сушихте, защо при мен май ще е без танинова ако не са ме излъгали, а аз се надявам и да суша?

Джиро без танини.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 часа, Jimmy Stoikov написа:

Танинови ли сушихте, защо при мен май ще е без танинова ако не са ме излъгали, а аз се надявам и да суша?

Те и таниновите като се изсушат си стават сладки. Но трябва да се белят преди да са омекнали. Имам опит с един сорт, който е танинов, но не ми е ясно кой е. Тъй че няма от какво да се притесняваш, изключае че може да са те излъгали за сорта. Толкова ли им нямаш доверие на тези, от които си го купил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Росиянката на Ross Raddi се скършила от плод след лятна резитба. Преди това едвам-едвам раждала. Мисля, че бях пускал преди време една резитба на въпросното дърво още като 3-4 годишно. Станало е чудовище.

По-нататък се виждат и оранжевите плодове. Човекът живее в Пенсилвания.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес направих ашламите на райска ябълка. Калемите дойдоха малко дебели за подложките, но ги натаманих на подобрена копулация. Сортове са хибридни от украинските, подложките вирджинска основно (реално шест калема на едно дръвче), но сложих по един калем и на азиатска и кавказка.

Като цяло много рано ги направих... миналата година сложих Росиянка на вирджинска в края на април или началото на май и се хвана и направи добър прираст. Тая година обаче сезонът е по-напред и реших да побързам. Но на вирджинката специално ми се струва, че е много далеч от развитие - твърда дървесина и по-суха от другите два вида - та дано не подраних твърде много. То при баща ми сложих калеми края на декември, та като говоря за подраняване - колко по-рано от това може!? Той вика, че калемите не били изсъхнали, но колко разбира?

Предни години съм правил присадки през април и дори началото на май. Голям процент бяха неуспешни. И на база и четено по форуми и гледани видеа реших, че по-късно е по-добре. Обаче и на калемите пъпките почнаха да наедряват, а това също ме притеснява - да слагам развити калеми на неразвити подложки.

Имам материал за още няколко присадки (Никитска, Гора Говерла и Дар Софиевки), и евентуално може да пробвам като план "Б" на някои кавказки подложки през април, вероятно на чип бъдинг, в случай че другите присадки се провалят. Но затова и слагах и по три калема от сорт, да е по-голям шансът за успех. Вирджинката я бях взимал и присаждал на нея преди шест години. От тогава си чакаше времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване