Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Малини

Recommended Posts

Славянски

Аз ремонтантните ги скъсявам само, и и при мен дават две реколти условно. Не съм ги рязал до земята да сравнявам. Но сега има някои пречупени от снега и ще има и такива. Съмнява ме да има първа реколта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 21 часа, Боби Димитров написа:

Аз знам сорт Allen, Bristol, Black Jewel. Едно бързо търсене ми показва и други, като Explorer, Tahi, Niwot... Може да има и други. Не знам и моята каква е точно. Но според мен тази черна генетика винаги ще идва от Rubus occidentalis, с други думи поведението вероятно ще е сходно.

То е ясно че има много сортове, ама....въпроса беше някой дали е ВИЖДАЛ наистина хубава черна малина :) Ей сега на това се натъкнах....изглежда истинска, доста черна, и "малинова" :) https://www.razsadi.online/pokupka/малина-сорт-хебан-547

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Все някой е виждал :D Разцъкай по вносни снимки и сайтове, този сорт изглежда добре, за мен е тъмно лилав, но нали, не е малинов.

https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/malinik-heban-black-polka/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 12 часа, Panik написа:

То е ясно че има много сортове, ама....въпроса беше някой дали е ВИЖДАЛ наистина хубава черна малина :) Ей сега на това се натъкнах....изглежда истинска, доста черна, и "малинова" :) https://www.razsadi.online/pokupka/малина-сорт-хебан-547

Този продавач не е сигурно дали е виждал това което продава или го е виждал, но по някаква причина не го е заснел, а решил да си открадне снимки от чужд сайт

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 22 минути, Боби Димитров написа:

Все някой е виждал :D Разцъкай по вносни снимки и сайтове, този сорт изглежда добре, за мен е тъмно лилав, но нали, не е малинов.

https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/malinik-heban-black-polka/

На този продавач снимките също са общи с други държави и сайтове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Panik а и малина за 18 лева и райска ябълка по 30 не ти ли идват малко множко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Jimmy Stoikov Най вероятно си прав.

@Боби Димитров Ми то тва същата малина! Но е снимка на малина. Затова ще кажа за 3-ти път. Питам дали някой е ВИЖДАЛ читави черни малини, а не дали е виждал СНИМКИ на читави(?) черни малини! :tounge_wink: 

@Славянски Не коментираме райската ябълка. А 18 лв за корен малини ясно че е много, но няма да садя цяла нива. Ето една история. Едно време имахме на старата вила бели малини. И като купих сегашната бях амбициран да си намеря. Отидох на женския пазар, наобиколих продавачите на малини и викам: "А имате ли бели малини" Един веднага каза че има и ме заведе отзад в буса и ми връчи наръч пръчки. Насадих ги и на следващата година родиха чудесни червени малини. Ама аз не се отказвам. Обратно на женския и този път никакво питане. Само гледане. Обикалях 30мин докато попаднах на сергия с няколко наръча малини отпред с табелки. Кеф ти такива кеф ти онакива и най-голям кеф - на едната табелка пишеше "Бели малини". Мятам се аз....садя....след 1 година...познайте - червени малини. На следващата година на изложението на цветята в НДК имаше сергия с разни екзотики....та там за не знам колко си лева (колосална сума за тогава) се сдобих с 20 сантиметрова клечица в саксия. В момента знам няколко члена на този форум които ядат бели (дет им викате златни) малини без да подозирам че всичко тръгна от тази клечица :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А защо казваш на златните малини бели, при положение, че има бели малини? Те са различни, цвят слонова кост. Аз съм опитвал такива в мелба :) Според мен и в НДК са те излъгали - дали са ти златни вместо бели :D :D :D  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 1 час, Боби Димитров написа:

А защо казваш на златните малини бели, при положение, че има бели малини? Те са различни, цвят слонова кост. Аз съм опитвал такива в мелба :) Според мен и в НДК са те излъгали - дали са ти златни вместо бели :D :D :D  

:) Тъкмо щях да кажа че белите дето си виждал пак си ги виждал на снимка....ама то пък в мелба били! Да не са били покрити със сладолед...и затова бели? А може и да не са били добре узрели....:tounge_wink: Искаш ли калем от "златна" череша? :yum:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако имаш от златна (в цвета на златните малини) - дай! Аз имам бели, които са в цвета на белите малини :D Иначе исках да завъдя и череша белюрка от Славян, която обаче има червено и на тоя етап се отказвам от семантичните еквилибристики :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 3 часа, Боби Димитров написа:

Ако имаш от златна (в цвета на златните малини) - дай! Аз имам бели, които са в цвета на белите малини :D Иначе исках да завъдя и череша белюрка от Славян, която обаче има червено и на тоя етап се отказвам от семантичните еквилибристики :D

Ами зависи кое колко е узряло.....златните малини като не са добре узрели са като слонова кост. както и белите череши. Добре узрялата бяла череша е почти златна ;) Ще снимам тази година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 11 часа, Panik написа:

Затова ще кажа за 3-ти път. Питам дали някой е ВИЖДАЛ читави черни малини, а не дали е виждал СНИМКИ на читави(?) черни малини!

За втори път ще кажа,  че не само съм виждал читави черни малини, ами и растат в градината ми и вкуса ми харесва. Името на сорта е Black Jewel и аз лично бих ги определил като читави, защото например, искам да имам повече корени от тях.  Но тъй като не съм опитвал нито други сортове черни малини, нито лилави малини като например GlenCoe, нито жълти малини, засега не мога да дам сравнителна оценка.

Мога да добавя дори, че тези черни малини ми харесаха повече от моите червени малини Люлин, но с важно уточнение, че моите малини Люлин са засадени на по-слънчево място, вероятно не успявам да ги поливам достатъчно добре и плодовете на моите Люлин стават малки и сухи.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване