Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Боби Димитров

Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

Recommended Posts

Mihail Mateev
преди 6 минути, Миленка® написа:

Като спрат да се появяват по растението.

п.п. Заприличват на изсъхнала люспа.

А кл изглеждат новопоявилите се? Кърито го пръскам със спирт и сякаш са спрели да се разпространяват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Щитът им е почти прозрачен и мек. Накрая кърито да не умре от спирта вместо от въшките. 

Може би е добре да не спамим темата за нийма :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 11 минути, Миленка® написа:

Може би е добре да не спамим темата за нийма :)

Че то си е точно по темата! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

На едно място намерих описание как се прилага масло от нийм като препарат:

"Приложение: Прилага се в концентрация (10 мл/1 л вода) Нужното количество масло се загрява до втечняване (около 40°С) и се разбърква в равно на него количество препарат за съдове. Разрежда се с топла вода и се разклаща до хомогенизиране на разтвора. Останалото неупотребено количество не е проблем да се запази за следваща употреба, но сместа се разделя и се налага енергично разклащане. В студено време има опасност от запушване дюзата на пръскачката, но със загряване се оправя. Много е важно да покриете листата или стъблата на растенията, които третирате от всички страни. Прилага се на едноседмичен режим."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили

Копирам  споделения опит на Боби, ако  някой е изпуснал увода към  темата

Как го правя аз напоследък. В бебешко бурканче си добавям 1:1 нийм и кастилски сапун течен (това е сапун от зехтин), колкото ще ми е нужно за пръскането, като правя 1% разтвор. На 1 литър вода - 10 мл нийм + 10 мл сапун. И ниймът, и маслото не загрявам предварително на водна баня примерно, а само ги оставям на слънце за 15 минути.

Затварям плътно бурканчето и го клатя усилено докато се получи хомогенна смеска (емулсия реално, сапунът работи като емулгатор, прочее немец ми каза, че ползва рициново масло като емулгатор, с което доста ме изуми, не съм го пробвал). Като се получи хомогенната смес, пълня пръскачката с топла вода (теста с лакътя като за къпане на бебе, което обикновено дава 35-38 градуса). Изливам емулсията, затварям плътно пръскачката и я раздрусвам яко. Умишлено не я пълня до горе - слагам 10 от обемните 15 литра - за да има място за джуркане.

После за няколко минути я изпръсквам и пак отначало.

Този 1% разтвор го правя само за първо пръскане. Най-добре е да се направят 2-3 в рамките на 1 седмица, като вече за следващите правя 0.5%, а съм чел, че за "поддържащо" пръскане може и 0.1%, или 10 ml за 10 литра разтвор. Аз обаче рядко успявам да вместя 2-3 в една седмица, предвид, че ходим на градината само един ден седмично... затова гледам първото да е ударно.

Имам  само известно съмнение за многократното пръскане . На теория гадинките развиват резистентност към  препаратите, ако  не  ги редуваме.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
min-4o
преди 29 минути, Лили написа:

Имам  само известно съмнение за многократното пръскане . На теория гадинките развиват резистентност към  препаратите, ако  не  ги редуваме

Към този не съм чувал да има резистентност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Вчера си взех пратката от Еконт. Благодаря @Боби Димитров Заредих за дълго, гадинките да му мислят. Едни подли гъсеници ми оплюскаха саксиите с мушкато за 2 дена. Само да смеят да се появят пак.. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...