Към съдържанието

• Log in with Facebook Log In with Google      Вход   

Снимка

Търся български чесън

• Please log in to reply
В темата има 4 мнения

#1 Абарис

Абарис
  • Градинари
  • 57 мнения

Публикувано: 13 февруари 2017, 17:04

Търся да закупя семена или разсад от български чесън.

#2 Гого

Гого
  • Админи
  • 382 мнения

Публикувано: 13 февруари 2017, 22:26

Дано намериш... Май който има, вече му е в земята. Предполагам, за това време, през есента трябва да се запаси човек.

#3 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 13 февруари 2017, 22:50

Лани от Градина Жела предлагаха при нас 6 сорта чесън, 4 зимни и 2 летни, всички бяха много добри на вкус. Не си падам изцяло по тая идея за "българското". Нито картофите, нито доматите, нито чушките и една камара още неща не са български. Ако може тия растения да се приемат едва ли за не икона на България, не виждам какъв е проблемът с това да се ползват не-български растения?!

#4 Абарис

Абарис
  • Градинари
  • 57 мнения

Публикувано: 13 февруари 2017, 23:21

Питам за български защото не знам какъв друг да търся. И за да не ям китайски. Като го пробвам, нямам нищо против да пробвам и други, стига да не са хибридни, магически или ултра мега нещоси.

После се сетих че вече е засято всичко, значи семена ако има...

#5 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 14 февруари 2017, 00:29

Ще ти кажа аз какво направих - отидох на пазара и си купих от български производител любимия ми чесън. С люспи на винено-червени черти и стрелкуващ (ще рече, че прави централно стъбло). Посадих го, изкарах го лятото, запазих си за посаждане в края на есента и така вече трета година :) Съветвам те и теб да направиш нещо такова!

Можеш да почнеш сега на пролет с чесън, който да сложиш за зелено. От сега го купи и го дръж на топло и светло и влажно, ще тръгнат корени и листа. Садиш го внимателно като се размрази почвата и след месец ядеш чесън.

Ако намериш летен сорт, ще имаш и глави, късно на есен.

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни