Cucurbita Maxima

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка

83 мнения в тази тема

Мненията са отделени от темата Къдравост по праскови

Във ФБ ми изскокна линк за поръчки на това гъбе, ако на някой му трябва.

http://www.osetreno.cz/http/www-osetreno-cz/Polyversum-Bio-Garden-5-g-chytra-houba-proti-plisnim-d59-htm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-тънко е от срещаното от мен, ако има кандидати за обща поръчка за едни 100/ 500 грама ( 5 грама са за 10 литра, т.е. една пръскачка) бих се включил с 20-50, не че имам нужда в момента, но просто да го имам в случай на нужда, спорите по принцип (за разлика от семената) са вечни и нямат срок на годност :>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих се включил, ако някой организира. От както преди 4 години се опитах да си внеса една приставка за Зелмера от Полша и Чехо-Словакия, съм се отказал да общувам с тия несретници. Затова и Сид пое поръчката от Ведровски де.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па да вземем тогава и аз :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм вътре.. мога да скокна с до 50 кинта.. Редактирано: и се сетих че имам роднина там.. ама в Чехия ли в Словакия ли ще ви метна.. ще му пратя линка на скайп да видим дали може да ги провери ок ли са..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един ъпдейт.. родата няма проблем да ги провери, да го получи и да ни го изпрати към бг..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми полвинката ще дойде към 350 лв с транспорта вероятно, което ще рече по 70 ст/грам. Определено е за препоръчване пред белото :D Ако има кой да го задвижи, не вярвам да остане.

Georgi Beorgi хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете и мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викам да пробваме "канала" със 100 гр., че на тая половинка да не и пораснат крака..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Варела написа:

Викам да пробваме "канала" със 100 гр., че на тая половинка да не и пораснат крака..

Ми не знам дали няма да е малко, ако ще се разпределя на 7-8 човека,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rururu написа:

Ми не знам дали няма да е малко, ако ще се разпределя на 7-8 човека,

мдам.. аз докато драсна и Гого и той се включи.. а 7-8 човека са си добра диверсификация на риска.. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-сигурно е да го пратят до немското Гъбко. Чехия - Германия е доста сигурно, а от там Гъбкото до тук е много по-надеждно до Пощите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъбко?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gabco.org - в последните 7 години от Англия и Германия само чрез тях пазарувам, безпроблемно, за разлика от още толкоз години преди това, в които всяка трета пратка беше липсваща, повредена или с друг проблем, по пощата. Иначе има и много алтернативни услуги за групаж.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Гъбко гъбки.. хехех.. това все едно кодово си редим някаква далавера..

Аз говорих с родата.. идва си след десет дни.. пристига в София и оттам отива до Бургас по работа.. утре ще ги провери по телефона колко бързо могат да му го пратят.. 500 грама пише, че е на акция в момента.. така че куриера е безплатен.. само някой трябва да прихване пакета в София.. парите мисля да му ги наредя по банка за да не го товаря и с това допълнително.. така че казвайте да поръчвам ли и как ще сберем парите..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който ще плаща, да оставя банковета сметка и да се каже по колко се пада на човек.

rururu хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да причакам пакета и да разтегля. Вероятно Георги, Лозан и Румен ще вземат от мен дозата, а и друг ако се присети локално. Остатъка го пращам по куриер в Пловдив на Варелски със събрания кеш. Така ще стигне и до Гого и Евгени евентуално.

Лозан и Georgi Beorgi харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен. станахме ли 10 на 10x50 да го разпределим? така ще е най-лесно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме инфо от чехите.. за 500 гр. им трябвало време да го произведат?!? днес родата им е пратил запитване/заявка и чака да му отговорят кога евентуално ще е готова 500 грамовата разфасовка.. та ако няма 500 готово ще вземаме ли от по малките разфасофки по 100 и колко? То е и по скъпо на по-малки разфасовки..

500 гр. е 4570 чешки крони, които са ~ 334 лева.. така излиза по 0,67 лв. за грам

100 гр. е 1195 чешки крони, които са ~ 87 лева.. така излиза по 0,87 лв. за грам.. демек така една доза от 50 грама се оскъпява с 10 лева.. но пък нали за куриер не плащаме..

дотук изброих 6 човека.. ако искате да поръчаме 3 х 100 грама и да си ги делим на по двама човека пакета..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато сме на темата, как всъщност се употребяват тези спори на практика? Ръсят ли се, пръскат ли се някак си...?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Боби Димитров написа:

Докато сме на темата, как всъщност се употребяват тези спори на практика? Ръсят ли се, пръскат ли се някак си...?

Ето какво рече гугъл преводача.. това е при 5 грамовата разфасовка..

Поливане - Суспензия (разтвор) на 0.05%. Тоест, 1 грам на прах (около чаена лъжичка) на 2 литра вода. Дозират около 5 мл суспензия на разсад. Когато надвишава ползите в никаква опасност. Целта е главно първоначална подкрепа за развитието на младите растения и тяхната защита от почвата mykopatogeny индуцирана резистентност към края на бич.

Пръскане - 0.05% разтвор, приготвен по същия начин, както за поливане. Препоръчва се суспензията многократно да премине през филтър (или ситна цедка), за да се предотврати възможно запушване на дюзите на пръскачката.

Потапяне на разсад / корени на растения - Потапяне на разсада/ корените в 0.05% разтвор точно преди засаждане (или поливане директно в таблите за разсаждане).

Третиране на семена - 5 грама са достатъчни за 1 кг семена. Семената трябва да се смесят с продукта. Предназначено е против бактериално гниене на растенията.

Ей тук е оригиналния чешки етикет

А ето какво подробно описание от ХАмериканската агенция за защита на природата открих на търсене по POLYVERSUM

Пише, че моряло и алтернарията :blink: .. чак съм вЧепетлен..

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последни новини.. Ето отговора от вчера:
Dobrý den, pripravek si muzete objednat pres eshop a my vám ho zasleme. Platba je na dobírku, nebo predem na ucet. 
Zasíláme postou, ulozenkou, DPD. Posta je za 130 Kc + dobírka 35 Kc (pokud uhradite predem na ucet, neplatite 35 Kc dobirku).
¨DPD stojí 100 Kc s dobírka 35 Kc (pokud zaplatite na ucet, platite pouze 100 Kc). Pripravek se dodava v balení ve kterém je 5x100g polyversa, aby se neznehodnotilo cele baleni, pokud se nespotrebuje. Davkovani je stejne jako u polyversa 100 g. Více se dočtete na našich strankach. http://www.osetreno.cz/Polyversum-500-g-chytra-houba-proti-plisnim-d62.htm
Pokud nam zaslete vasi adresu a telefon a napisete jak chcete zbozi zaslat, mohu objednavku zadat za vas. 
S pozdravem Jitka Kloučková

Общо взето разфасовката от 500 е просто 5*100 грама на промоционална цена.. + 135 крони за доставката.. казвайте какво да поръчвам, че няма време.. пари няма да се пращат по банка, че превода може и 5 дни да се замотае.. чичо Маргарит ще го плати и ще му дадем парите в кеш в България.. ако може днес най-късно утре до обяд да се разберем последно кое вземаме за да го поръчва, че да може и да стигне до него..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оставам в списъка, за което се реши.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за каквото решите - ако е някакво улеснение, ако ще се вземат 500 грама - мога да платя и да взема 1/5 - т.е. цяла опаковка от 100 грама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен вземай 5х100 на промо цената, както писах по-горе, не вярвам да остане, особено предвид, че ще е по-ниска цената. А и то няма разваляне, сега като не го продадеш, идва нова пролет, друг ще изпищи от къдравост :) А и то като гледам може да се ползва общо укрепващо симбиотично... Макар че се чудя тоя прашец като го сложа във вода, как ще се разтвори и дали няма да се полепи по стените на пръскачката и толкоз?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен да, трябва ми и за гъбички по ноктите на един роднина, Мори ги по- ефективно от всеки дерматологичен препарат.

Варела хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пърхот дали помага :mrgreen:

Варела хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една позната, която преди влизаше тук (Манка), но в момента е много заета и няма време, би искала 10-20 грама от гъбата, дали има кой да и задели или да мисля от моя дял?

От 80-те грама съм обещал 30 на Василка Дунчева

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет гъбари ;)
вчера се чухме с родата.. пакета е при него.. 2 х 250 грама в картонена опаковка.. сметката последно е  за 4569 крони (доставката  до адрес в Чехия е безплатна при поръчка над 1000 крони) + 400 крони да го изпрати до София по автобус на Груп. Пътуват всеки ден оттам в 9 сутринта и пристигат в 6 на автогарата.. така че най-късно до 6:30 някой трябва да го е прибрал.. кой ще се жертва..

Парите ще трябва да ги дадем на братовчед ми, който живее в София.. чичо Маргарит още не знае, кога точно ще се връща.. най-рано след 10 дни, че му е излязло нещо с работата.. каза че и по пощата да го прати с най-евтината такса, сумата ще е горе долу пак толкова..

Боби ти ще може ли да го вземеш и да се видиш с брат'чеда за парите? Последно ако ще е с Груп сметката става 4970 крони ~ 365 лева

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5/11/2017 at 16:47, Georgi Beorgi написа:

Една позната, която преди влизаше тук (Манка), но в момента е много заета и няма време, би искала 10-20 грама от гъбата, дали има кой да и задели или да мисля от моя дял?

Може от моето, на мен и без това ще ми е много..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.05.2017 г. at 16:47, Georgi Beorgi написа:

Ами аз поръчах 100 грама само за да улесня нещата (защото беше казано, че опаковките са по 100 грама) - не ми трябват повече от 50 - така че мога да дам колкото искате до 50 грама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате може пак да се преброим колко сме, защото се включиха нови хора и да се раздели сумата по равно, като аз пак нямам проблем да взема до 100 грама, ако това ще улесни останалите по някакъв начин. 

Варела и Лозан харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми хайде :)

1. Аз бих взел 50гр. но и по-малко ще ми свършат работа като се има предвид обработваемата ми площ от завидните има-няма 20кв.м. :tounge_wink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да взема и 50 грама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последно не разбрах кой колко. Също не съм взискателен за количество, но мога да си поема количеството, което ми се пада по първоначални уговорки, което също не разбрах колко е. :Д

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тихо се сипе белият прах,

галено щипе вените пак

Де на двора човек със игла..."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Eто една разигравка.. тотала ще е макс 5100 крони ~ 375 лева.. това е с пратка по Груп = 400 крони или с приоритетна пратка по пощата = 500 крони

демек цената за грам я смятаме по 75 ст. (0,75 лв.)... значи   |   100 гр = 75 лева   |   80 гр. = 60 лева   |   50 гр. = 37,50 лв.   |   30 гр. = 22,50 лв.   |    20 гр. = 15 лв.   |   10 гр. = 7,50 лв.

Ето какво "ми се дава" като да е написано между редовете по горе ;) 

1. Румен - 100 гр. = 75 лв. (остават 400 грама или 5 х 80 грама);

2. Аз, Боби, Гого 3 х 80 грама = 3 х 60 лв. (остават 160 грама);

3.А Беорги, Лозко, Василка Дунчева, Манка - 4 х 40 грама = 4 х 30 лева.

или пък

3.Б Беорги 50 грама (37,50 лв.), Василка Дунчева 50 грама (37,50 лв.), Лозко 40 грама (30 лв.) и Манка 20 грама (15 лв.)

Пък някой ако има възражения да пише ;) също и ако някой изгаря от желание да го посрещне в 6 сутринта ;) 

Редактирано: от моите 80 грама също има свободни ако се появят още претенденти..

Редактирано от Варела

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, преди още да са се разпратили, ако някой иска повече, отколкото е описано или пък някой друг още желае, сега е моментът да каже. Явно никой не държи на голямо количество. Аз получа ли си го, вече не давам. :Д

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем да го посрещна, ако е в периода 29 май-2 юни, когато ще съм в София. 40 или 50 за мен няма значение, ще питам Манка колко точно иска и ще пиша, тя беше казала 20.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манка ще вземе до 50 грама "колкото и отделим".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам сте прочели, че се пръска през 2 седмици - това са десетина пръскания за сезон - по 5 грама на пръскане - 50 грама. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво и за какво може да се пръска?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко за всичко гъбично

карантинен период 0 дни - можеш да пръскаш и да ядеш веднага

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактично или терапевтично?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двете

един документ имаше публикуван по-горе от Варела - там си пише всичко ;-) 

Примерно за какво може да се ползва:

Application Sites: Use Polyversum® on the following agricultural commodities and horticultural crops: Fruiting Vegetables: eggplant, pepper and tomato. Leafy Vegetables: asparagus, broccoli, cabbage, celery, collards, lettuce and spinach. Cucurbit Vegetables: cantaloupe, cucumber, melon, squash, watermelon and zucchini. Legume Crops: field beans, lentils, peas, peanuts and soybeans. Root, Bulb and Tuber Crops: beets, carrots, cassava, garlic, ginger, leeks, onions, potatoes, radish, sugar beets, sweet potatoes and yams. Grain, Forage, Fiber and Oil Crops: alfalfa, barley, canola, corn, cotton, hops, millet, oats, rice, rye, sesame, sorghum, sunflower and wheat. Vine Crops: grapes, kiwi and passion fruit. Tropical Crops: avocado, banana, cocoa, coffee, guava, lychee nuts, mango, papaya, pineapple and plantain. Tree Fruit Crops: grapefruit, kumquat, lemon, lime, mandarin (tangerine), orange, pummelo, apple, pear, apricot, cherry, nectarine, peach, plum and prune. Berry Crops: blueberry, gooseberry, raspberry and strawberry.

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.05.2017 г. at 9:57, Варела написа:

А ето какво подробно описание от ХАмериканската агенция за защита на природата открих на търсене по POLYVERSUM

Пише, че моряло и алтернарията :blink: .. чак съм вЧепетлен..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Значи се очертава яяко пръскане. И още нещо, което не ми е ясно, с тези гъби, колко обилно трябва да се пръска? Да ги понапръскам, като със светена вода или да ги окъпвам? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поливерзум

Биофунгицид с двойно действие

Активна съставка—Pythium oligandrum

А) Борба с много почвени патогенни гъби, например Erysiphe graminis, Plasmodiophora brassicae (гуша), Perenoplasmopara cubensis (кубинска мана), Rhizoctonia solani, Pythium spp., Fusarium spp., Botrytis spp., Phytophthora spp., Alternaria spp.,

Б) Стимулира растежа и укрепва растенията

Подпомага покълването и равномерния растеж на растенията.

Замислен е да засили естествените имунни реакции в растенията, пропадането на които се получава вследствие на различни болести.

Наред с увеличената резистентност стимулира растежа както на надземните така и на подземните части. По-силните и по-устойчиви растения понасят по-добре стресовите ситуации,бързо се възстановяват и така могат да подсигурят по-високи добиви.

Регистриран в България във всичките си разфасовки.

Подходящ за екологично земеделие

Широко приложение при много култури: зеленчуци, цветя, житни, тютюн, oвощни, горски масиви, паркове, разсадници и т.н.

Лесно разтворим във вода

Нетоксичен, няма опасност от предозиране

Чиста формулация, без примеси, без опасност от заразяване

Доставя се от гарантиран източник

Употребява се в много малки дози (10 гр/дка)

Дълга съхраняемост – 10 години

Добра смесимост с торове

Начини на употреба:

Третиране на семена : 0,5 гр за 100 гр семена (5 кг/тон)

За разсади, резници и млади растения : приготвя се 0,05% разтвор и се поливат растенията, или се потапят за 30 минути

През вегетацията : 10 гр/дка, с много вода (200-300 л), 2-4 пъти

Житни и треви: Увеличава добивите (тестове са показали до 35% при пшеница) подобрява качествените параметри, защитава растенията от болести по кореновата система стеблото, подтиска развитието на листни болести напр. мана (Erysiphe graminis).

Рапица: Положителен ефект върху добивите, маслодайността и размера на семето. Засилва резистентността към болестите Plasmodiophora brassicae, Phoma lingam).

Слънчоглед: Увеличава добива и предотвратява гъбни болести.

Картофи: Увеличава добивите, ограничава податливостта към Rhisoctonia solani и Phytophtora infestans. Ако растенията вече са поразени от Phytophtora пръсканията да не се продължават.

Захарно цвекло: храни се паразитно с болшинството почвени фитопатогенни гъби (Phytium spp., Phoma betae, Fusarium spp., Rhizoctonia solani и т.н.).

Краставици: Плодовете нарастват по-бързо. Увеличава резистентността към Perenoplasmopara cubensis. Ако растенията са вече повлияни от мана пръскането да не се продължава.

Домати: Укрепва растенията, увеличава броя на доматите и има предпазващ ефект спрямо Phytophtora infestans. Ако тази болест е налична да се поливат корените.

Пипер: Увеличава добива (оранжериен) до 37%.

Зеле: Подсилва растението, увеличава добива и защитава растенията срещу определени болести: Гуша (Plasmodiophora brassicae), Rhizoctonia solani, Alternaria brassicae, A. brassicola.

Лук, праз, чесън: Ускорява растежа на кълновете, увеличава способността на растението да приема хранителни вещества. Паразитира по патогенни гъби от семействата фузариум и ботритис, увеличава устойчивостта към листни болести (Perenospora destructor - мана по лука) и увеличава добива.

Ягодови растения: Защита срещу коренови болести (Rhizoctonia spp.), ускорява развитието на растенията и подпомага цъфтежа, намалява нападенията от сиво гниене (Botrytis cinerea).

Лозя: Растежно стимулираща функция - стимулиране на фотосинтезата вследствие на което се увеличава производство на асимилати и натрупването им в зърната. По-голям добив и качество на гроздето.

Тютюн: Подпомага растежа на  кълновете, защитава срещу сечене на разсадите и разширява имунитета им, подпомага бързото вкореняване на растението и защитава срещу мана (Perenospora tabacina).

Декоративни растения: Поливерзум стимулира растежа на декоративни растения, подпомага цъфтежа и стимулира естествената резистентност на различни болести.  Pythium oligandrum е директен паразит върху патогените от : Alternaria, Botrytis, Fusarium, Phoma, Phytophtora, Rizoctonia и т.н.

Горски дървесни видове: Третирането подпомага растежа на семенниците и младите насаждения и предотвратява атаки от почвени болести.

Източник

Варела хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

И аз се включвам с 40гр, ако има излишни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че няма да пръскам през 2 седмици е ясно като бял ден (ако пръскам въобще), но ще се постарая да избистря метода на размножаването му. Имайте предвид, че дадените пръскания касаят интензивно конвенционално земеделие на големи площи, където патогените присъстват задължително ( за да има хляб и за агрохимическата индустрия) и се практикува презастраховане, а не за нашите домашни градинки, огромната част от които са био-френдли и където все пак има някакъв баланс на организмите, включително тези от царство Гъби.

Според мен пръскането по-често от 2 пъти пролет ( февруари/ май) и 1 есен (октомври) при липса на болестни симптоми е чисто харчене на материал.

Лозан хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.