Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Бай Ли Шъсей

Черви от Калифорния в лехите

Recommended Posts

Бай Ли Шъсей

Друзя, обмислям нещо -

дали ако си взема малко размножителен материал и го разпределя из лехите червите ще се чувства у дома си?

Сега говорих с един чичо от село дето продава черви и той ми рече, че само съм щял да си изхабя парите за материала, нямало да се размножат.

Ама как да няма, като лехите са мулчирани, от есента до скоро в тях гниха растенията от предната година покрити със слама и кашони, освен туй ги наторих със прегоряла овча тор... Та, какво Ви е мнението, да го понатисна ли да си изхабя парите?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Щом и пари ти иска, не му е чиста работата! Все пак ти е комшия, а на теб две лопати ще ти стигнат, той ги има с тонове... тц тц тц... до къде я докарахме!

Дали ще се размножат могат да кажат само те. С други думи, трябва да пробваш. Със 100% сигурност няма да има експлозивен растеж и размножение като директно в леглото с тор. Но съм на 90% сигурен, че ако държиш мулча и вкарваш органика, ще живеят и ще ги срещаш - поне при нас е така. В нашата градина ЧКЧ дойдоха с фракцията, която добавям в смеската за разсади + от компоста - явно яйца и те така. В градината на майка ми, докато гледаха зайци бях "зарибил" едното торище с ЧКЧ и те си плъзнаха навсякъде из градината.

Друг е въпросът, че би било добре локалните червеи да си присъстват в градината тъй или иначе. Като добавиш, не е ясно накъде ша наклониш везните. Примерно, ако сега нямаш достатъчно - защо? После ще заимаш ЧКЧ, дали ще останат другите?

А ако ти трябва оправдание за пред комшията, кажи че ги вземаш за компостната тоалетна и да ти даде 1-2 кофи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Тука има един тъмно лилав червей из градината, не го знам какъв вид е, сигур Каменска превъзходна :D. Ама не е никак много, докато подготвях лехите дали съм видял и 20-тина... това не значи че няма още, разбира се.

Така или инак, обаче, ще правя компостна купчина, ама докато стигна до нея...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Инак, комшия не ми е, ами бизнесмен. Някой почнал да прави ферма за черви от село, отказал се, и тоз чиляк я купил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Наистина, както Георги предложи, ще диря някой нашенски дъждовен червеи, и то не много и ще си го развъдя по лехите, ако до тогава сам не е плъпнал под мулча, или в бъдещия компост

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Няма нужда да търсиш, просто му осигури достатъчно органика и той сам ще се настани и размножи, та даже и къртици ще доведе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

къртици вече има, предполагам, че се дължи на червеи от цялата органика от миналата година... ама, ми се вижда, че са малко, докато подготвях лехите, дали и 20-тина видях...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

къртиците няма да дойдат, ако е бедно на червеи.  може просто да не си ги забелязал, да са се крили, да е било сухо и т.н. Най-вероятно всичко си ти е точно. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване