Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Миленка®

Постна торта

Recommended Posts

Миленка®

Ако някой ви каже, че торта без брашно, масло, захар, мляко, яйца и шоколад няма начин да бъде вкусна – не му вярвайте. За пръв в Букурещ път ядох торта, приготвена само от растителни продукти и бях впечатлена от вкуса й.

Когато се върнах, се разрових из нета и естествено открих стотици рецепти, което ми дава възможност да не се лишавам по време на пост от разнообразни десерти. Споделям с вас рецептата на една от любимите ми торти – интересно съчетание от аромат и вкус. Приготвянето е лесно, не изисква кулинарни умения, трябва да имате блендер/пасатор, форма за торта (правила съм я и в картонена кутийка от фурми) и фризер.

Продукти:

За крема:

·                     1 средно голям ананас

·                     1 1/2 чаши кашу

·                     1 ч.л. ванилия

·                     3-4 с.л. агаве нектар или мед (аз винаги ползвам мед)

·                     2 с.л. соев лецитин (по желание – даже нямам идея що за чудо е и никога не съм го слагала)

·                     3 с.л. кокосово масло

За блата:

·                     1 чаша орехи

·                     1 чаша слънчоглед

·                     5 фурми

·                     4 с.л. мед

·                     2 с.л. какаови трохи (по желание)

·                     1/4 чаша овесени ядки

·                     3 с.л. брашно от рожкови

·                     2 с.л. пчелен прашец

За блата смилам ядките с машинка за мелене на ядки (разбира се, който иска, може да ползва чопър или блендер.  Накълцвам с ножа фурмите. Приготвям тортената форма, като по стените и дъното ѝ поставям PVC фолио. Обърквам всички продукти и чрез притискане разнасям тестото равномерно по дъното. Оставям блата във фризера за 10-15 минути да се стегне и през това време приготвям крема.

Забърквам крема като смесвам всички съставки и го пасирам с блендер/пасатор до получаването на гъст ананасов крем.

Изваждам от фризера вече стегнатия блат и върху него изсипвам ананасовия крем. Разстилам го равномерно и връщам формата във фризера. Като стегне за 15-20 минути, тортата е готова за сервиране.

Обикновено я приготвям предишния ден или сутринта преди събитието, затова я премествам в хладилника около час преди сервиране, за да се „отпусне“.

Винаги, когато я сервирам, хората мислят, че им предлагам сладоледена торта.

Да ви е сладко!

IMG_20181115_181428.thumb.jpg.994c5a87912c6035229037cba9123b84.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Репичка

Аз докато ги купя тези неща,ще си направя пет торти с яйца :д пробвала съм сурова с ядки преди,стана долу горе. Обичам морковена. Можеш ли да разрежеш да покажеш как е вътре :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ако някой ми каже, че на нещо без брашно, масло, захар, мляко, яйца и шоколад му вика торта - ще му кажа, че не е наред.

Изброените от теб fancy продукти като хранителен състав са много близки до традиционните съставки, само дето са десетина пъти по-скъпи. Ако идеята е да сме trendy, не ме кефи особено, иначе сигурно не е лошо на вкус.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване