Боби Димитров

Нож за копане (hori-hori)

5 мнения в тази тема

Някой работил ли е с японски нож за копане, известен и като hori hori?

В България намерих само на едно място да се продават и с доста подозрително качество.

Хамериканците ми препоръчаха това, ама ест. не се продава в Европа.

UltimateTool-Walnut_08_900x674.jpg

В нашата градина много трудно се работи с класическа градинарска лопатка, защото те изискват много рохка почва, а и като цяло правят доста голяма дупка. Ако имаш примерно разсад домат, който искаш да влезе 10 см в земята, трябва да изкопаеш доста пръст, а рядко става просто да "избуташ" с лопатката настрани. Садилото е изключено, защото прави гънци подземни :D

Миналата година садих едни коренища от риган с мачетето :D Оказа се доста удобно, но не достатъчно - острието на мачетето не е извито и не е заострено отпред.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобка, тука хората глигани произвеждат, ти за една извита че*ийка се чудиш... Ша фанем ино жилязу малко кат са постопли и ша спретнем едно таквоз в мазата на шмиргела за нула време ;)

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави ти майтап, от 6 месеца чакам новия глиган от Краси и още го няма, а уж е изцяло готов :D Тъй че за чикийката, дето още не е замислена, може и година-две да си отчакам, а отделно и цената й колко ли ще дойде? Успех с неръждавейката 3мм и шмиргела и назъбеното острие и дръжката от масив :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На японците им е забранено да правят мечове и за компенсация са маниаци на тема ножове, но не знаех, че и такова чудо правят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях си намерила едно удобно желязо, с чиято помощ си правех дупки за разсадите, когато ме мързи да си търся поредното изгубено садило, изоставено кой-знае къде. Оказа се много хубава джаджа. Дано си я намеря, когато ми дотрябва. Точно за дълбоки дупки, когато не мога да се вихря с мотика или мотичка.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.