Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Изабел и нейния Изачер мулчиращ филм

Recommended Posts

Гост

Освен това, беше достатъчно рохко да прекопая с мотика и да се появи леха за нула време.

20190623_211055.thumb.jpg.256bd6c850684720a0407c3ddfa95d9d.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
На 5.05.2019 г. at 22:28, Димо 33 написа:

Но мен лично четири години ме устройват...ако това конкретното може да ги изкара. 

Димо, моите пътечки са вече 3-та година настлани ... все още са здрави и не пропускат треви ... по цяло лято са били под слънцето - както говорехме тази година ще са и на студа - няма да махам нищо ... така че и мен ме устройват 3-4 години .... за това време си струва една галимация с настилане и рязане на дупки ... а ако оцелеят повече - само в плюс ще е ....

На 13.05.2019 г. at 17:42, Димо 33 написа:

Мисля си, като стане 30 градуса, дали ще има условия за обилен живот под фолиото. По някое време през лятото може да вдигна да проверя как е.

при мен под фолиото има само поветица ... нищо друго не расте ... сега наблюдавам, че поветицата вече съхне под фолиото ... така че няма да е проблем ... 

---------------------------------------------------------------------------

За мен този начин на мулчиране е най-сполучливият от всички, които опитах до сега ... най-сполучливият за растенията ... лесен и удобен е също и за мен ... след като се раззелени всичко, фолиото не се вижда и градината е приятна гледка ... така че лично аз не бих се върнала назад ... по скоро ще продължа да оптимизирам в тази посока .... :)

 

и с едно шеговито намигане казвам: Слушайте кака ви Иза и ... далече ще стигнете .... чак в съседна Вселена :mrgreen: :yum:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Опитите продължават 64841543_2110172412616615_5111903202781964971298_1061204484083965_3614094578765764951878_480342279461141_544483913330851

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

При мен фолиото е закрепено със скоби от тел, но като свършиха купените ММ ми направи от сравнително по-тънка тел.  Държат без проблем.4636998b0e9b1020939ce96e2ce899a4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Миленка и Димо писа че си е направил сам : 

 

и тук: 

 

при мен има много вятър и надига с тия скоби та аз ползвам клиновете и допълнително затискам с дъски ... 

spike.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dididbg

Tук в това видео има интересен начин който реших да пробвам и аз тази година. 

Ще докладвам за резултатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

С картона ще стане. Пробвал съм с картон и слама и садене през тях. Всъщност, тогава имах най-добри резултати.
Проблемът е, че градината голяма и полагането на кашони е доста трудоемко. Да не говорим и за събирането им.
Бих ги ползвал с удоволствие, ако можеше да се намери на хубава цена на руло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dididbg

Предполгам че за по-голям период от време е постижимо, ако не се лъжа градината на Чарлс(от видеото) е 4 декара, като не цялата е засята предполгам от това което съм видял там. 

Но при мен го няма този проблем с голяма градина.:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

само да вметна че вече 7ма година фолиото стои здраво - изложено целогодишно на слънце и студ ... явно наистина издържа 10 години както пише /говорим за италианското AGRITELA NERA /

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Миналата година най-накрая и аз се обзаведох с такова фолио следвайки Исето. Не че успях да го сложа де. Стой си на ролка, а само 3 метра отидоха за ягодите дето ги насадих есента.

И видях зор с дупките. Трудно се реже това чудо. Ама като си нямам поялник е така. Мислех пирографа на щерката да пробвам, ама го забравих.

Тая година ще се мъча да го оползотворя и да си улесня работата. Силно се надявам да издържи 7 години ... поне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

@Venetka Вени, мой приятел като му казах си взе от това фолио и каза че с горелка прави дупките - само леко доближава до фолиото за да не обгори много. Също съм гледала клипчета с кенче в което има разпалени въглени - слага се някаква дръжка на кенчето и така като го доближиш пак ще ти направи кръгла дупка ... иииии сега ми хрумва идеята с джезве примерно / пълно с разпалени въглени/ .... само тва не бях тествала - ама що пък не ... :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Пробвано с консервена кутия.. само си загубихме времето. С горелка може и да става. Ама консервената кутия със запален огън вътре не се нагрява достатъчно. Почва леко да стопява нишките, но дотам.

По джезвето ще се олепи. Това дето го дават по интернет като филмчета не е такова фолио, а си е чист найлон вероятно и става с консервена кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

С газов поялник става най-добре според мен, но да не се бъркам сред експертите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel
преди 21 минути, Боби Димитров написа:

газов поялник

тая джаджа е много яка! ... сега видях на клипче ... 100 на 100 Гришо има нейде из мазето /ако го тествам и повредя - ти ще го отнесеш :D /

@Venetka полезно инфо - добре че каза, да не залепя някое джезве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nela62

Добре бе хора, защо с ножица не изрязвате дупките. Аз наложих фолиото, закрепих със скоби и след това с ножица (дълга 15 см) направих дупки и засадих ягоди. Не се губи много време и когато изрязваш кръгове нямаш проблеми с нишенето на тъканта.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Сигурно защото си имала много режеща ножица затова си успяла. С наличните две такива на вилата не ставаше и това е.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване