Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гост

Компост от Долни Богров

Recommended Posts

Боби Димитров

Копирам от чата малко:

Боби Димитров: На 11 метра по 1, 100 литра е нищо. 100 литра оборска тор 3 пъти толкова компост. И така всяка година. Чкч има много ниски нива азот, имаш ли от хората изследване?

Гледай сега, ако искаш 5 см слой на 10 квм, който да вкопаеш после, това са 500 литра. С по-малко не си струва да работиш цялата леха.

Струва си следното (което правя и аз): миксираш компост твой, компост богоров, чкч, торф, каквото имаш и искаш още (аз препоръчвам за твоя случай дробена листовка) - това го слагаш при посаждането на всеки корен по 1-2 литра.

Просто ако разпръснеш 100 литра на 10 квм, то изобщо няма "да чуе". Най-добре ще е да е таргетирано, а с годините ще се натрупа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димитър Златански

Здравейте Боби, Димо,

Току що се регистрирах. Търся с месеци компост на едро, ала само на чанти по няколко литра намирам. А пък ако е насипно, ми дават луди цени по над 160 лева на кубик (не на тон)!

Виждам че така от обяви няма да стане. Трябват връзки. Искрено се надявам че Вие тук със сигурност имате представа къде се дава компост, станциите от общината, и прочие.

Живея в област Стара Загора, район Братя Даскалови. Близо до село Найденово. От къде мога на намеря най близко компост? Дали ще е "изразходен" от гъби, или градински отпадъци, няма много значение сега. Но ми трябва много за нови лехи около 25м².

Мисля около 5 тона. Горе долу 12 или 15 кубика, най вероятно с гондола. Просто не знам къде може да се вземе. Много ще се радвам ако някой има някои идеи.

Димитър З.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Добре дошъл, Димитър Златански!
Не съм Боби, нито Димо, но пиша, понеже си спомних за новина, която може да е от интерес за вас. Номерът на ОП "Градини и паркове“ към община Пловдив, което е оператор на инсталацията, е 032/624 301.
За останалите тук също може да бъде интересно при какви условия общината предоставя компост, най-вече дали смелата цена, която са обявилили, е реална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димитър Златански

Здравейте @Котарак без чизми,

Благодаря Ви за информацията! Много ще се радвам ако продават произведения компост на лични лица, а не само за парковете и общинските зелени райони.

Вие искате да се свържа с тях и да попитам за това, а също и за цената ли? Че не разбрах. Защото в тази новина която посочихте не видях цена на тон.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Аз на този етап нямам връзки...и следователно компост. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

@Димитър Златански

Наистина в новината не пише цена, объркал съм се. В друг сайт са заявили, че ще струва пет лева на тон - продажна цена.
Предвид, че сте заинтересована страна, е по-добре вие да ги питате с точните въпроси и евентуално да споделите впечатления. От мен насоката, от вас - впечатленията :)

Дай, Боже, и до изгодна сделка да стигнете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Петър Светославов

Здравейте!

За сефте пиша тук, ама темата ме заинтригува та ще се виждаме оттук нататък. 
Предстои ми да направя градина с легла напролет, които искам да заредя с компост и тепърва ще сметна колко. Та въпросът ми е тези в Богров имат ли достатъчно количество помпост през февруари или март? И дали предлагат транспорт?
На сайта им информацията е доста оскъдна и в общи линии се припокрива с написаното тук, само че новото е искат декларация за какво ще се ползва компоста плюс куп нововъведени противоепидемични мерки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А добре дошъл и да не ти губя времето директно на въпросите ти: Не. Не.

Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
skayda

Привет, 

Включвам се с малко прясна информация по темата. Бях в Долни Богров миналата седмица и успях да взема 1.5 тона компост, като се оказа, че не се прави точно както си мислех.

Писах им на посочения имейл преди около 2 седмици и първоначално исках около 2 кубика, като не знаех точно колко килограма са това.
На имейла ми отговориха сравнително бързо (от втория опит) и рано сутрин в Неделя получих отговор, че съм включен в графика за идния Петък за 2 тона О_О.
Макар и изненадан от количеството, реших че така или иначе ми трябват повече от 2 кубика и потвърдих уговорката. Взех големия бус, 10 биг бега, една лопата, един помощник и две кофи по 40л и се запътих от Пловдив (относно дестинацията - подробности след разказа).

На място площатката е изключително добре уредена и изглежда чудесно. Претеглихме се на влизане и отидохме на предпоследния отсег където беше готовия за товарене компост. 
Напълнихме 300 литра и реших да се претеглим отново за ориентир, тъй като бусът легално качва 1.5 тона. Тогава се заговорих с жената на кантара и се оказа че под предварителна заявка имат предвид САМО товарене на открит бус/камион с фадромата. Всичко останало е до 300 кг на ръка с цел процесът да е максимално оптимизиран. Имайки предви от къде идвам направиха изключение и не ме изгониха. 

Качеството мисля, че е доста добро. Добре yгнил, пресят без видими нечистоти и като цяло съм изключително доволен. В момента 4 кубика компост са с приблизително тегло 1450кг.

В Пловдив компост ще имат след Април месец (евентуално, не звучаха мн сигурни). За площадката около Пазарджик не можах да открия никакъв контакт, но при първа възможност ще отида да проверя на място. За сега заложиш на сигурното, въпреки че 10 лв компост излезна златен, но това на този етап въобще не е от значение.  

Прикачвам малко снимки от процеса.

 

viber_image_2022-01-24_11-03-41-373.jpg

viber_image_2022-01-24_11-03-18-667.jpg

viber_image_2022-01-24_11-03-19-305.jpg

viber_image_2022-01-24_11-03-16-148.jpg

viber_image_2022-01-24_11-03-16-538.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 14 часа, Димо 33 написа:

Към така създалата се офанзива с оранжерии и асмалъци, ще се присъедини и един камион с компост, та ще се наложи да отпадна за срещата. 

Пожелавам приятно изкарване на всички. 

От къде си го купил тоя компост?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, jojkata2000 написа:

От къде си го купил тоя компост?

От Долни Богров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Интересно, кажи детайли - аз се обаждах на следващия ден след предния ни разговор и казаха, че не дават в момента на камион, само на дребно да се товари на чували.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

А, лесна работа, пишеш всяка седмица, в продължение на една година и накрая ти дават. Е, сроковете може да са различни... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 16 часа, Димо 33 написа:

От Долни Богров

И каква е цената на камион и каква е на чувал, ако знаеш?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Като натоваря ще ти кажа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
На 29.03.2022 г. at 9:08, jojkata2000 написа:

И каква е цената на камион и каква е на чувал, ако знаеш?

 

Цената е 7,20 на тон, което е повече от кубик. Колкото и да вземеш, няма разлика в заплащането. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Какви са тези 7,20, че ми стана интересно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Цената на компоста. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

7,20 лв. на тон е смешна цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Така е, там разхода е за транспорт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване