Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Съхранение на зеленчуци и плодове

Recommended Posts

Лозето ме наби!

@Кр.Николов Май ги разбираш химиите, че да питам: за обеззаразяване на помещение освен горене на сяра препоръчват и разпрашаване на калиев перманганат чрез нагряване. Аз, понеже съм чувал петела, за по-мързеливо направих следния тунинг: омеших калиев перманганат със сяра и добавих малко глицерин за гориво. Никак не бях доволен от резултата. Въпросът е дали дозата ми е била малка или просто не се прави така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

Явно си по-напред  с мат'риала,не ги разбирам химиите-уча се .Перманганата е силен окислител и не знам какво би се получило със запалването му,ако това Ти е въпроса.

От какво не си доволен?Сподели малко по-подробно защото ми стана интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мии резултатът беше слабичък. Преди години като горях само сяра (и нейното горене подпомагах с подгряване) резултатът беше категоричен - ник'во гниене поне до 3 месеца.

Като капнеш глицерин върху калиев перманганат се получава нещо като ракетно гориво. Част от калиевият перманганат отива за окисляването на глицерина, но голяма част от него се изпарява. Отпосле се зачудих как точно изгаря сярата в сместа и затова питах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване