Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

kokorko

Парафинена лента за присаждане / Групова поръчка

Recommended Posts

kokorko

Та имам приятел който може да ми я изпрати от щатите с други негови си неща. Има ли желаещи е главният въпрос?  На мен ми идват много 6бр. Бих си взел 1бр. примерно. 6бр са $25 https://orchardvalleysupply.com/products/parafilm-grafting-tape?variant=40367155609698  + $15-17 доставка 

Ако има желаещи да пишат тука и съответно да му кажа да поръчва една кутия с 6 броя.

 

Иначе ето тук видях същата ,но цената е друга съответно:https://www.olx.bg/d/ad/parafinena-lenta-za-ashladisvane-parafilm-CID262-ID9c1Ct.html

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Тези $15-17 са доставката в Щатите до твоя човек или от САЩ до България - или общо? По принцип от там транспортът стана безобразно скъп в последните години. Иначе една ролка за 4 долара не е скъпа. Дори за седем не е. Къде са тези 40-50 лв...

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 24 минути, kokorko написа:

Ако има желаещи да пишат тука и съответно да му кажа да поръчва една кутия с 6 броя.

:) Благодаря за инициативата! Аз ще се включа с една ролка, а ако не намериш достатъчно желаещи за оставащите бройки, пусни ми едно съобщение или пиши тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен

Аз бих се включил с една до три ролки според другите желаещи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

6 ролки е нищо за нашия форум, направо му казвай кашон със 72 :D

С какво това е по-добро от лентите за ашладисване примерно от Мейер, които са на доста по-приемлива цена? Някой майстор да се изкаже? Гледам по групата на Христо и баш майсторите ползват понякога изолирбанд та...

 

 

пп: Несвързано. Винаги са ме кефели такива продукти... съставът е полиолефин и парафин, двойка петролни продукти (деривати), иначе нетоксичен продукт. Като си помисля, че по време на втората световна война са слагали течен парафин в кекса...

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 26 минути, Боби Димитров написа:

С какво това е по-добро от лентите за ашладисване примерно от Мейер, които са на доста по-приемлива цена? Някой майстор да се изкаже?

От Майер (вижте линка отдолу) съм ползвал само тези по-евтините разфасовки по 7,20 лв. (и не ми допадат особено), но това е за сто броя присадки, не за 850 или 770. Даже може да дойдат и по-скъпи. Тези разтегливите и биоразградими за няколко месеца не съм ги ползвал. Но като цена имаш 70 м и 60 м за 42 и 75 лв. съответно. Очевидно и разтегливостта им е различна. Но да кажем по-скъпите ако са сходни с парафилма, 60 м за 75 лв. (850 ленти), а онова е 90 фута (27,45 м) за 4 долара. 55 метра са две ролки за 8 долара. Вече колко присадки можеш да направиш с тези две ролки... трябва да търсим отзиви от американците. Но изглеждат доста по-евтини.

Ето линк: https://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/0/175

Цитат

Гледам по групата на Христо и баш майсторите ползват понякога изолирбанд та...

Изолирбандът залепва за кората и я бели понякога при махането му. Съсипвал съм хванали присадки. Не бих го ползвал ексклузивно и не го и ползвам. Лентата, която ползвам, е разтеглива и здрава, но не прегаря и за две години.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен

Изолирбандът може да се навие с лепящата страна навън, за да не залепва за кората. С разтеглива лента, която се продава на руло се получава по-добре. Предимството на парафилма е, че може да го навиеш върху пъпката и тя при растежа си ще го пробие. Може да се ползва кухненско стреч фолио на един слой и пъпката също ще го пробие, но по-трудно се работи с него.

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Парафилмът е към 300 присадки в тия 90 фута ролка, така го дават. 300 присадки за грубо 7 долара. Онези са 850 присадки за 75 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Ще пристигне ли за месец, че иде време да оперирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Както и да е, ако това е транспортът общият, ако вземем повече от една кутия, може да дойде и по-евтино. Аз бих взел две ролки да го пробвам. В България 40 лева за ролка не ми се дават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
Отговорено (Редактирано)

Аз също бих взел 4 ролки, ако има шанс дойдат до 1-ви март. Иначе си карам с бял изолирбанд, за да виждам, къде съм творил. Декември свалях от миналогодишните присадки на круша и отлепи малко кора, но не изглеждаше голям проблем. Ще ги видим тази година.

Редактирано от Любо Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 11 часа, Славянски написа:

Тези $15-17 са доставката в Щатите до твоя човек или от САЩ до България - или общо? По принцип от там транспортът стана безобразно скъп в последните години. Иначе една ролка за 4 долара не е скъпа. Дори за седем не е. Къде са тези 40-50 лв...

$15-17 са доставката в Щатите до моя човек ,сега чакам да ми пише кога евентуални биха дошли. 

СПоред мен тези ленти са професионални, а ние сме професионаисти тука всички , така че ще ни завидят непрофесионалистите :mrgreen:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Брей, сериозна доставката за такова малко нещо в САЩ. Но аз там като гледах преди и по 30 долара дават за доставка на дръвчета и храсти, и то като евтина опция. Много се опаричиха.

Аз от Китай като поръчвах ролки преди няколко години бяха по долар-два бройката и с безплатен транспорт.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Бъди тейп са много хубави. От Майер съм си купувал преди две години. Около 70-тина лв дадох за ролката, но това са стотици лентички, не знам кога бих ги изхабил. Още имам и затова няма да се включа, просто много бавно ми вървят. Заслужават си ако са от тях. За пъпка, калемите също ги увивам с тях. Хубави, хубави.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi

За да не се отлепва кората от изолирбанда, правя една две навивки с най-обикновенна китайска лента и след това него. Но си трябва сваляне в някакъв момент, докато парафинената се разгражда сама. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Този изолирбанд който ползвате за ашладисване, ако при махането се слепя с кората , защо не пробвате да го навивате с лепкавата част навън?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

То това вече го казаха като опция. Но ако има хубави и евтини, разтегливи ленти, защо да хабим изолирбанд?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@kokorko Кога мислиш да става поръчката и изпращането? Твоя човек кога ще праща стока към БГ? В момента като гледам 2 кутии са нужни, ако поседи още седмица-две, може и повече да станат. Да не каже човеко "сакън". Благодаря!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Една кутия съм му поръчал , май ше има за първите 6 човека записали се вкл. за мен 1 ролка. ...амаааа не го знам кога ше изпраща насам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Няма ли как да добавиш втора или вече е направил поръчката? @kokorko

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване