Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

kokorko

Парафинена лента за присаждане / Групова поръчка

Recommended Posts

Славянски

Да не досадя, но бих искал да споделя още някой и друг пример, понеже направих доста присадки. Вчера разчиствах в разсадника, където тревата беше до кръста, и видях една от черниците, които бях сложил на подобрена копулация. Прирастът вече над 50 см - супер растеж, но парафилмът не държеше. И като го махнах днес, искайки да добавя нова (всъщност рециклирана) лента, видях, че срастването е само в горната част на калема, в долната беше отворило фуга. И лошото е, че там ми изглежда по-тъмна кората (суха) и май въобще и няма да срасне. Неприятно. Просто я бях забравил тази ашлама. Пристегнах я наново, но частично компрометирам присадката.

Имам и две ябълки покрай нея, които също са само с парафилм и се е скъсал, но там растежът е по-слаб и сякаш засега е добре, но няма да рискувам счупване при някоя буря.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Наистина много се къса лентата тези дни. Сякаш повече отколкото в по-хладното време. Почти не мога да я разтягам и не съм присадил кой-знае колко с нея, пък вече почва са заминава едната ролка. Ще видим поне за пъпки дали ще се държи по-добре отколкото за калеми (да има здравина на захващането по-дълго).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване