Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Jimmy Stoikov

Ходих да оглеждам ябълките в квартала, има слабо растящи като моята, всичко е наред при моята :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала

И моята ябълка сорт Дискавъри от Гошев е в същото състояние, дори по върховете на скелетните клони всички пъпки се оказаха плодни, жалко, че трябва да премахна плодочетата, иначе няма да дръпне на височина. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 24 минути, Астрала написа:

жалко, че трябва да премахна плодочетата, иначе няма да дръпне на височина. 

И на мен ми мина тази мисъл, но височината ме устройва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Имахме една купешка круша преди няколко години, вероятно на дюлева подложка. Цъфтя една година и всички пъпки без две бяха цветни. Нищо не задържа мисля. Преместих я на друго място - беше метър и половина фиданка с миниатюрна корона - и изсъхна. Кекаво дръвче. Но и вероятно я изтървах с поливането.

Аз хич не съм свикнал с такива джуджета. Плодът наистина може да им дойде твърде много и да не пораснат хич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Сега, какво се случва с цветовете, аз не бях виждал ябълка как цъфти и връзва. Тези които прецъфтят в букет пример 4-7 цвята, от 3тия до 5тия ден най-много се наблюдава промяна, едните почват да наедряват, други сменят цвета си и клюмват/засъхват бързо, за ден. Прави страхотно саморазреждане, остават 1-3 плода в букет :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз садих една ябълка Виста бела от разсадник Пламен Пенков началото на 2020 г. Дръвчето върви много слабо. Да е с човешки ръст и не е цъфтяло. Не съм го и поливал почти. И се чудя дали не е на такава слаба подложка. Просто за толкова години дори Фуджи на ММ.106 върви прилично, а тази едвам живурка. Имам да махам там едни храсталаци, които ѝ правят сянка от запад, да видим ще има ли подобрение, но ако върви така май ще взема калем догодина (колкото и да са тънки) и ще сложа на някое силно дръвче. Щото е ранен сорт и ми се щеше да го има. Наблизо до нея присадих на големичка саморасла ябълка Камчийска синапка преди две години и вече цъфти.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 8 часа, Jimmy Stoikov написа:

Сега, какво се случва с цветовете, аз не бях виждал ябълка как цъфти и връзва. Тези които прецъфтят в букет пример 4-7 цвята, от 3тия до 5тия ден най-много се наблюдава промяна, едните почват да наедряват, други сменят цвета си и клюмват/засъхват бързо, за ден. Прави страхотно саморазреждане, остават 1-3 плода в букет :)

Имаш време и желание да наблюдаваш - това е богатство. Давам си сметка, че ако времето на човек не стига да огледа и да вникне в случващото се, никакво отглеждане не е това и няма напредък, но дори само на оглед да отида на много растения, това си е доста време съвкупно. Човек трябва и да балансира, защото времето няма как да бъде неограничено. Ако имах жена и деца на главата, времето ми за такива дейности щеше да е доста по-малко.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това сълзене от отрязаните миналата година клони на ябълката какво е според вас? Снимката е отпреди дъждовете преди два-три дена:

Photo1313.thumb.jpg.94403491f4014f2b0680f0b90016a259.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване