Cucurbita Maxima

Болести по овошките

9 мнения в тази тема

Нямаме такава синтезирана тема, а мисля, че ще е полезно. Идеята ми е темата да е по-скоро насочена към разпознаването на болестите, а за методите на лечение да се пише в отделни теми, понеже там е по-обемна информацията, но каквото сабя покаже. Ето един докюмент като за начало

http://www.stenli.net/nsrz/files/clkr/clkr_monitoring_fruits-08.pdf

rururu хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем със сливите, който си мислех, че е гъбичен, но днес проведох разследване и се оказва друго. Появяват се на завръзите, още докато са малки (под 1 см.) едни черни точки и впоследствие окапват. Та днес отворих няколко такива завръза и се оказа, че вътре на мястото на костилката има мъничко бяло червейче, а черната точка е всъщност дупка с черно по края. Търся в нета, но не намирам каква ще да е тая работа. Някой да се е сблъсквал?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

povreda.jpg

Cucurbita Maxima хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много прилича! Оса значи... как ли ще се разберем с нея... Много ти благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих тази снимка. Пише "поражения от сливова оса".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по снимката намерих тази статия

http://agroplovdiv.bg/33304/две-опасни-оси-по-сливата-могат-да-унищ/

Изобщо не знам как се процедира с такъв тип вредители. Да беше 50% съм ОК, но всъщност ние досега изобщо сливи от тези дръвчета не сме видяли, всичко окапва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръска се с инсектицид веднага след прецъфтяване (преди да е надупчила) и се надяваш популацията на осите да е малка. Не съм чувал за друг метод за борба. Аз, понеже ракия ближа само за вкус не бих си губил времето да ги пръскам, но баща ми не пропуска, добре че му взех нийм от общата поръчка преди 2 години, ще има и за тая година, само чакаме да спре дъждът.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък обичам сливи. Е, какво да се прави, тази година я пишем бегала значи, пък догодина ще пробвам да пръскам с някое по-смрадливо етерично масло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен много ми се иска да не пръскам нищо ... мисля си, ако ще пръскам - по-добре да си купувам от пазара плодовете. Ще видим какъв акъл ще ми дойде като почнат да ми раждат новите овошки. За сега имам в двора стари дървета - вишнап, череша, джанка, ябълка и много орехи, нищо не пръскам, нито торя специално, но факт и че не мога да се похваля с особено високи добиви... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.