Гого

Градинарски дневници на хартия

6 мнения в тази тема

Предполагам немалко от вас си записват разни нещица в някоя тетрадка/тефтер.

Интересно ми е, как са организирани нещата вътре, като съдържание, графи. В какъв формат е...

Или пък някакви готови решения, ако сте виждали някъде.

Искам да си направя нещо с твърди корици, цветни листи, за по-лесно ориентиране кое къде е. Абе един вид, да ме кара с желание да си попълвам разни нещица в него, да си го разгръщам ей така и на другата година лесно да направя справка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно от това, да си водиш електронен дневник, за мене няма. Записвала съм си в тетрадка малък формат съвсем лаконично по дати кога съм засяла, кога е поникнало и кога съм брала. Обаче най-ме кефят снимките с дати. Като си погледнеш снимката, всичко е ясно. :)

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Записвам се да следя темата.

В началото опитах да водя дневник тук, но резултатът ми се стори хаотичен, колкото и да се стараех да е прегледно и в телеграфен стил. Губех се в подробности и дългото планиране отдалече. За това установих, че ми трябва някакво табло, нещо като "ку-ку-био-вечен-лунен календар", а не насипен дневник.

Мисля си, че ако се нагърбя да си подредя хаоса в главата, по-скоро ще прилича на това:

http://www.theunconventionaltomato.com/wp-content/uploads/2016/02/DrBobRandallCalendar.png 

По вертикала в ляво да са културите, които ме интересуват, а по хоризонтала месеците. Ако има дейност за някаква култура тя да е цветово маркирана. Например лента в зелено да показва през кои седмици е подходящо (за микроклимата на моята градина) да засея културата, в червено кога се събира реколта, а в жълто някаква специална грижа (като колтучене на доматите). Така ще мога да си групирам дейностите и като тръгна петък вечер към селото да имам ясна представа за каква работа е време (да вметна, че съм от събото-неделните градинари). Например, ако видя в календара, че предстои грижа за овошките, да прегледам седмица-две преди това свързани теми, да си задам въпросите, да си намеря в мазето ножиците .... е такива работи.

Естествено, ако направя и парник стават два календара, по един за всеки микроклимат иначе ще е тежко наслагването.

Да си призная до сега четях от вас за какво е време и това правех. Плагиат :D По-точно от записките на Алис и Боби се ориентирах ... освен ако майка ми не ме изюрка нещо да й помагам, защото съседите били казали, че е време за еди какво си.

P.S. Средство - много ясно, че за тази бродерия най-удобен ще е "Ексел", да се свети името му! :D

Редактирано от Теди
1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Боби Димитров написа:

Този незавършен опит споделял ли съм го?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l5dYP_HOV87lsm0eS-CHK3Mg-5R8dWwDtXakNNzgOao/edit#gid=0

И моя миналогодишния така си остана недовършен - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h94OhVNbNya4VTnBccO6owEJZCy1GUyXRLoXkcT9F9w/edit?usp=sharing

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/5/2018 at 20:26, Гого написа:

Предполагам немалко от вас си записват разни нещица в някоя тетрадка/тефтер.

Интересно ми е, как са организирани нещата вътре, като съдържание, графи. В какъв формат е...

Или пък някакви готови решения, ако сте виждали някъде.

Искам да си направя нещо с твърди корици, цветни листи, за по-лесно ориентиране кое къде е. Абе един вид, да ме кара с желание да си попълвам разни нещица в него, да си го разгръщам ей така и на другата година лесно да направя справка.

Аз си направих нещо красиво и си стои празно.. най-удобно решение за мен засега си остава малък формат тетрадчица, с меки корици, от 50 листа, тип "за математика" с квадратчета, където хем мога да пиша хем и схемички се чертаят лесно.. изписах вече една такава миналата година с идеята да е уж чернова и да я прехвърлям в красивия "градинарски дневник", който е даже с пачуърк подвързия, но така и не стигнах да прехвърлям черновата или да се престраша да пиша директно вътре.. Инак някъде из дневника имам снимки на работната тетрадка.. ей това е от март 2018та..

20180316_071547.thumb.jpg.73e87431f5483e6a4eff895c44a3b776.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.