Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Мулчиране - материали и причини

Recommended Posts

Гого

За хората около Пловдив, ако на някой му трябва надробена широколистна дървесина "без пари", след като ми докарат моите 30-40 кубика, ще дам връзка, за който иска... 4-5 кубика, заедно с транспорта (ако е около Пловдив) е 50 лв. Ще си покрия плътно цялата зеленчукова градина. Май приключих с картоните и сламата. Това ми идва по-изгодно, по-малко трудоемко и по-трайно, надявам се.

IMG-5339.JPG

IMG-5328.JPG

IMG-5340.JPG

 

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Как се сдоби с толкова? Цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Цената я писах, към 10-12 лв на кубик с транспорта, но наведнъж карат 4-5 кубика. Откъде, ще пиша, като ми докарат нужното количество, да не взема да увисна, макар че по думите им, всеки ден генерирали по толкова.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Ясно супер. При тая цена може да ми излезе по евтино и лесно да ми докарат от там до Сливен. Че с наще бизнесмени трудно се работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

В общи линии аз покрих с 5 см слой подобна фракция пътечките в градината и този мулч изчезна за около 2-3 години. Потъна в почвата, разгради се и тн. Основно, защото по него се ходи. Но около фиданките също сложих около 10 см пръстен, през когото още същата година през лятото вече ведро растеше плътен троскот и поветица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ужас... Аман... Пак ще излезе, че един обикновен картон, спира повече тревата от 7-8 см мулч от дробена дървесина. 

Ама квото - такова. Поне ще подхраня. Ако пак се видя в чудо с тревата, ще мисля друга комбинирана алтернатива за другата година.

п..с: иначе мисля всяка година да донасипвам някаква част отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Е, малко тревици, толковали пречи? Не е ли добре постоянно да има жив корен в почвата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Когато е е троскот и поветица, никога не е малко...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Е вече ша зема да дода на гости.. то срамота.. че сме и на 5 мин. път..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ще ви направя снимка другата седмица живот и здраве на троскот и поветица под 2 слоя велпапе трислойно и до него под цяла бала слама. И двете неща съм заложил някъде на есен, до момента нищо отдолу не е умряло, просто е като купа със спагети :D При мен обаче не е показателно, защото е върла ливада, която не е била обработвана както си му е ред - 2 или 3 пъти дълбока оран пролет-есен-пролет, после обиране на ръка и после фреза.

Аз лично съм се примирил за момента. Един ден като реша да направя оградени високи лехи ще си поиграя да ги почистя и ще стане песен, просто защото няма от къде да идва толкова много нова трева. Докато сега реално "ограждението" на всяка леха ми е пръстен от троскот, поветица, петопръстник, ливадно лютиче, глухарче, детелина, лапад, лепка, врабчови чревца и какво ли още не - задържа почвата идеално, но се просмуква навътре непрекъснато.

Затова и положението е, както казва почти всеки дошъл на гости, "ауу, у вас е само трЕва):

36150185862_4f9c8ce5e7_h_d.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Ама виж кви домати вадиш въпреки троскота. Пробвал ли си с дъски да му пречиш да навлиза към лехите? Не знам но, мен като че ли не ме дразни душевно тая гледка, напротив.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

и при нас случаят е аналогичен - някой смятат, че не е красиво, но както е казал Екзюпери - "истински красивото е невидимо за очите...", предполагам е имал предвид, че вкусовите рецептори са по-важни ;-) 

преди 19 минути, Боби Димитров написа:

Затова и положението е, както казва почти всеки дошъл на гости, "ауу, у вас е само трЕва):

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мен също не ме дразни, защото съм се примирил. Примирението е нещо като зен, квот стане. Не си давам кой знае колко зор (1 път седмично за някой час), не очаквам кой знае какво. Пътечките ги минавам с тримера да не се спъват децата в тревата и си става добре. На снимката долния ляв ъгъл е парче от пътечка все още неокосено.

С дъски не мога да пробвам, защото нямам и няма евтин източник на дъски, капаци и прочее. Ако имаше, щях поначало да направя оградени лехите с конструкция. Ако просто намятам дъски като Изито, нищо няма да помогне, троскотът минава и вирее спокойно под 3х4 метра винил, който бях опънал за проба, та една дъсчица ли ще го спре. В края на сезона няма да мога да я вдигна от земята, така ще е заплетена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Боби, с тази трева, как процедираш при засаждане? Праввиш ли я нещо почвата или директно копваш и садиш?

Аз разчитам най-вече да се прореди значитено тревата, нека си е шарено с нея, но и се надявам на лесното й отстрняване през този мулч. Поне както бях с картон и слама, над сламата всичко лесно се скубеше барабар с 5 метра корени :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Използвам вила за копане без да обръщам. Забождам и раздвижвам и така бързо се минава и разрохква цялата леха. Веднъж като се направи това, мога да издърпам каквото видя до колкото имам нерви. 5 метра няма как да извадя щото при мен корените са от страните към средата та обикновено са по 50-70 см макс, но надърпвам едно-друго и го оставям на повърхността на лехата, то си изсъхва и си влиза обратно в почвата. Реално първо събирам всичко в кофа, мулчирам със сламата, размятам отгоре оплевеното и садя разсада през мулча и те така.

Но принципно в тия лехи, колкото и да са затревени и изглеждащи зле, е несравнимо по-лесно да се работи спрямо просто изкопаното, защото надолу имам едни 50 такива квадрата за картофи и там винаги е по-зор, отколкото в лехите. При нас просто почвата се поддава добре на тази терапия, защото е смолница. Една мулчирана със слама леха ако не я пипам и някъде края на май като подсъхне я отвия, отдолу червеят е направил чудесна структура и ги гледам как на самата повърхност работят, което ме кефи много.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Половината от насипано. Остана другата... Дано не хване пак 1 месец дъжд...

DSC00547.JPG

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Овошките с какъв диаметър е достатъчно да се мулчират?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Диаметъра на проекцията на короната върху почвата, но остави 1 педя около ствола без мулч, да не провокираме гниене! Някъде препоръчваха дори чакъл за тая зона, добър дренаж.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Здравейте, скоро се регистрирах, и понеже мулчирах вече някои неща, а ме е страх от грешки, ще ви питам, пък дано някой ми отговори навреме. Вчера преди обяд окосихме тревната площ и малко люцерна. Починахме си на обяд, а през това време зелениите правиха плаж. Надвечер, поувехнали вече ги натрупах около корените на доматите. Но сега ме гони страх - да не навредя повече на растенията. Възможно ли е да спари, ферментира или нещо друго, с което да ми направи беля. По- рано мулчирах част от чесъна- добре е засега, то домата е в оранжерия. Моля ви помагайте със съвети. 

Под мулча насипах яйчени черупки против охлюви.

PS Честит празник на всички! Много здраве и удовлетворение!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Здравей, по принцип се мулчира със сух мулч, тъй като е по-траен. При теб няма опасност да навредиш на растенията, стига да си оставяла няколко сантиметра между мулча и стъблата на доматите, но най-вероятно още през юли ще ти се наложи да повториш процедурата. Поздрави :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване