Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Дробилка/клонотрошачка

Recommended Posts

svilenotnisovo

Да кажа как се справя дробилката която купих. Става въпрос за Ruris ST100, 2500 W. Купих я за асмите който имам около 50 на брой и малко овошки в двора. Работи отлично на мокри клони до около 3см. Правя пръчките от асмите на сноп и ги тикам всичките. Доста ситно мели - идеално за мулч.

IMG_20240204_134525.jpg

IMG_20240204_134541.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

От понеделник в Лидл - 2400 вата ножова дробилка с чанта 45 л., обръщащи се ножове и защита от претоварване -  за 190 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

От четвъртък е, 29.02. Точно такава изгорихме и ни върнаха парите. Дробилката си струва ако имате тънки клони и търпение и ограничен бюджет. 40 мм клон не съм и пробвал, 30 от джанка, глог, акация и ябълка я мъчи много, а най-лошото е, че ако вкараш сноп тънки, примерно лакомци ябълкови като моливче, забива машинката и трябва да я разглобиш.

Аз съм се насочил към Viking AE2323, стара генерация джелезо, че тормозът е много при нас. Ест цената е двойна и нагоре за стара втора ръка, но и матрялот е друг. И пак ще я делим с комшия, така че ще се ядне.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Pavlov
преди 21 минути, Боби Димитров написа:

От четвъртък е, 29.02. Точно такава изгорихме и ни върнаха парите. Дробилката си струва ако имате тънки клони и търпение и ограничен бюджет. 40 мм клон не съм и пробвал, 30 от джанка, глог, акация и ябълка я мъчи много, а най-лошото е, че ако вкараш сноп тънки, примерно лакомци ябълкови като моливче, забива машинката и трябва да я разглобиш.

Аз съм се насочил към Viking AE2323, стара генерация джелезо, че тормозът е много при нас. Ест цената е двойна и нагоре за стара втора ръка, но и матрялот е друг. И пак ще я делим с комшия, така че ще се ядне.

Благодаря, че тъкмо се бях насочил към нея. И тази година ще мина без дробилка, а и занапред мисля, че така ще си остана. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
AlexVx
На 23.02.2024 г. at 14:40, Боби Димитров написа:

От четвъртък е, 29.02. Точно такава изгорихме и ни върнаха парите. Дробилката си струва ако имате тънки клони и търпение и ограничен бюджет. 40 мм клон не съм и пробвал, 30 от джанка, глог, акация и ябълка я мъчи много, а най-лошото е, че ако вкараш сноп тънки, примерно лакомци ябълкови като моливче, забива машинката и трябва да я разглобиш.

Аз съм се насочил към Viking AE2323, стара генерация джелезо, че тормозът е много при нас. Ест цената е двойна и нагоре за стара втора ръка, но и матрялот е друг. И пак ще я делим с комшия, така че ще се ядне.

И аз се ориентирам към дробилка с ножове , но гледам че Viking AE2323 е спряна от производство , а втора ръка не откривам в продажба. 

Viking е марка на STIHL , но цените там са около 1000 лв за дробилка, което е в най-горният диапазон.

Откъде ще търсите Viking AE2323 и отказахте ли се да купувате Прокрафт  дробилка ?

Погледна и  Ruris ST100, която изглежда дроби добре, но не мога да разбера защо в БГ е 418 лв, докато същата от Румъния е  230 лв ( 590 лей) . Същото и за другият им модел, цената е х2 . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Само да вметна, че на 29.02, четвъртък следобяд, минах през 2 лидъла в Люлин и на двете места нямаше дробилки, търсех за комшия, а после обаждане на нац. телефон ме уведоми, че са се изчерпали веднага и вероятно ще има втора акция през март.

 

преди 13 часа, AlexVx написа:

Viking AE2323 е спряна от производство , а втора ръка не откривам в продажба. 

Аз съм абониран за обяви Дробилка в ОЛХ от 3 години и подобни машинки изпадат, по 2-3 годишно. Последната във варненско се продаде буквално предния ден преди мой човек да иде да я види. Един по-стар модел, който също върши работа, но реалната му цена е 350-400 лв, а човекът няма желание да я свали (с него съм общувал и преди когато търсихме бензинова косачка втора ръка с корпус от желязо). Това е друга опция, но по телефона разбрах, че са напъвали бая дебел клонак преди да усетят, че няма да стане, та... едно наум... а и обявата седи три месеца. 

Прокрафт си е отворена опция. Комшия, с когото делим техниката, в момента клони в посока лидълския стандарт йебеш и фургаш с идеята на 2 години да подменяме машинката с връщане. Коледжиков, Онлайн машини и тн са доста по-тромави откъм гаранционна реакция... Носи я на майната си, чакаш седмици, звънят ти да те разпитват ти тъп ли си че си я развалил и защо си й причинил тия страдания, разправии кое покрива гаранцията. Докато лидъли насейде, тръсваш я, никой нищо не те пита и до 2 седмици парите и така. Тъпото е като гръмне баш по време на резитбата, а и нормално всички правим резитби в един период, но това е риск, който го има с всяка машина.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване