Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Дробилка/клонотрошачка

Recommended Posts

Venetka

Ние още се триумим за дробилка. Хем много я искаме, хем нещо по-спешно все излиза.

Не съм виждала скоро Лидл да предлагат или просто аз съм проспала факта.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

минала седмица което значи че все още я има някъде по филиалите им 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Валцовата, която беше 299 лв, преди 2 дни я видях за 399 нейде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Точно, инфлация братче, аз я взех миналата година за 299!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На фона на инфлацията на много други стоки, много инструменти са удивително евтини все още, но някои станаха непосилни. Примерно, двойна цена. И не може да се каже, че държавата е фалирала или икономиката съвсем забоксувала. Аз лично гледам, когато мога, да отделям пари за инструменти, които да служат много време. Поне основни неща. Щото в един момент могат да станат лукс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
GinVerne

Здравейте, прочетох темата и изгледах доста клипове на двата типа електрически дробилки - с ножове и валцови.
Все още не мога да преценя кой тип ще е по подходяща за мен. Обикновено, клоните 4 см и нагоре ги използвам за горене , това което остава и се трупа е масово под сантиметър и стига до 2 -2,5 см. Ако си взема дробилка с ножове , ще трябва да я използвам със суров материал , ако пък е валцова - със сух (за да не ги дъвче). При мен има и от двете - и много сухи, вече натрупани през сезона, и много зелени, които тепърва ще режа.

Имайки повече опит и с двата вида дробилки , бих искал да ви попитам:

Ножовата дробилка може ли да дроби сухи клони и клонки около 2 см, не по - дебели?

Валцовата ще натрошава ли тънките клонки ако са сухи?

Изходния материал ще го ползвам за мулчиране на лехи, както и за компостиране. Имам 2-3 сита, с чиято помощ бих могъл да отделям по - дребната фракция от едрата, ако използвам валцова трошачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 2 часа, Galin Kyuchukov написа:

Ножовата дробилка може ли да дроби сухи клони и клонки около 2 см, не по - дебели?

Валцовата ще натрошава ли тънките клонки ако са сухи?

Аз имам ножова и гледах комшията как дроби с валцова. 

Ножова: МНОГО шумна, дроби на доста по ситно (под 1 см парценца), доста по бърза, не се справя много добре с по дебели, но мисля че 2см сухи ще реже (но може би за сметка на затъпяване на ножа)

Валцова: доста тиха, дроби на едро (няколко см парчета), доста бавна, дроби доста дебели клони (4-5см) без проблем

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен валцовата на Бош работи добре с пресни и загнили или по-тънки сухи клони. Сравнително едро дроби, за разлика от такава с нож, която съм ползвал. Лесно се работи с нея, сама си придърпва материала. Разбира се, и при мен по-дебелите клони отиват са горене. За дробилката под два или два и половина сантиметра обичайно. Но прясно отрязани и по-дебели стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Децата изгориха нашата ножова и ми върнаха парите в Лидл, но пак бих си взел такава. Лятото ползвах една валцова на Хехт, е ми примерно акация и диви вишни, не може да пререже навсякъде кората и се получават едни салами, грозна работа. Най-тънките пък изобщо не ги дроби... А отделно колко е бавна, не е истина - за сравними количества клонки (малки клони от типа 2 колички с връх) ножовата е 2-3 пъти по-бърза. Отделно, валците се точат по-трудно, а ножовете - лесно и бързо, пък и са евтин консуматив.

Бих си взел бензинова, ако намеря някъде евтина втора ръка, не защото искам да дробя много дебели клони, а защото там механизма позволява да буташ големи снопи клони, което е невъзможно с малките ел машинки. Но и бензиновите не са валцови ;)

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
AlexVx
На 17.06.2022 г. at 13:15, Vency Georgiev написа:

Да се похваля и аз с дробилка. Ножова, дискова или както се казват.

spacer.png

spacer.png

Доста ги ситни, но аз така искам. За мулч и компостиране. 
Бързо и по тъпият начин разбрах ,защо трябва да се носят ръкавици и предпазни очила... ама пусти мерак да видя как работи.

Как е Ryobi  дробилката ? Много се колебая дали да купя такава  или Einhell GC-RS 60  ( или Лидл) .

Бях чел , че Ryobi  много бързо се разваляли и не били издържливи, а търся точно да дроби на ситно за мулч.

Някакво мнение по въпроса за  Ryobi  ? Държи ли дорбилката и всичко наситно ли прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Към момента мога да препоръчам Прокрафт на цената на лидлските. Обмисляме с комшията една такава, защото имаме набор други техни ел неща и всичко е доста грамотно направено (особено малките ел резачки).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 17 минути, AlexVx написа:

Някакво мнение по въпроса за  Ryobi  ? Държи ли дорбилката и всичко наситно ли прави?

Моята е работила около 20-30 часа общо. Наситно ги прави. Проблем, който излезе от електрониката - като я изключа, за ново включване трябва ила да чакам 10-15 минути, или да махна кабела от контакта и пак да я включа. Тоест гледам да си подсигуря непрекъснат приток на клонаци , за да няма излишни движения със спиране и пускане.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
AlexVx

Хм, това се чудех за Ryobi  колко ще държи. Незнам дали ще изкара наистина 1-2 години, ако е почнала с проблеми още сега.

За Procraft  видях ,че има няколко модела , вероятно сте се спрели на PSL 2500 или PSL 2800 . По това видео  изглежда наситно , но наистина няма много ревюта за тях.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Аз съм си доволен от валцовата на ЛИДЛ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ти си доволен ама Любо неговата я разби непоправимо (кожуха на мотора се спраска!!!) за 0 време... Моята пък изгоря двигателя... Е връщат пари ама нали. С тях не мога да си купя нова същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vency Georgiev
Отговорено (Редактирано)
преди 5 часа, AlexVx написа:

Как е Ryobi  дробилката ? Много се колебая дали да купя такава  или Einhell GC-RS 60  ( или Лидл) .

Бях чел , че Ryobi  много бързо се разваляли и не били издържливи, а търся точно да дроби на ситно за мулч.

Някакво мнение по въпроса за  Ryobi  ? Държи ли дорбилката и всичко наситно ли прави?

Никакви драми до сега. Ама и да съм честен, не съм я ползвал много. Замотах се и клоните изсъхнаха и не стават в дробилката. Трябва да са по пресни. 

Да съм я ползвал има няма 10тина часа.

Нещо от което не съм доволен е, че при мен са много иглолистни. И тия иглички не се дробят и задръстват всичко. Но това не е проблем на дробилката де.

Редактирано от Vency Georgiev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Всичко под  2мм дебелина е по-вероятно да премине ненарязано през тази дробилка, тоест при млади клонки може да се очакват дълги до 15-20 см сламки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Валцовите принципно имат врътка за регулиране на дистанцията между ударната плоча и режещия вал. Така че за дребни клонки има сгода, но това пък мори бая за дебели, демек иска делба и играчка. Иначе баш валцовите са ОК за сухи клони, стига да не са много дебели, трошат ги добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alek_zander

Привет на всички. Да добавя и аз едно коментарче (след доста време само четене из темите).
Имах ножова дробилка Parkside. Изкара сезон и половина с основно дробене на лозови и черничеви пръчки. Явно не бях наточвал ножовете и накрая по-скоро дробеше отколкото да реже, докато не блокира мотора. След връщане на парите (нямаха вече такава за смяна) си взех подобна на Feros Tools.

За сега държи, конструкцията е подобна, но ножовете са от по слаба стомана и искат често наточване. Не препоръчвам за сухи клони и такива над 3 см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрала
Отговорено (Редактирано)

 

 

 

 

Редактирано от Астрала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване