Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

alys

Дробилка/клонотрошачка

Recommended Posts

Димо 33
преди 7 часа, Димо написа:

Бъркаш логиката! Целта не е да правиш чипс, а да оползотвориш излишните храсти и дървета. Иначе трябва или да гориш или да изнасяш нанякъде.

А, да, забравих да кажа. За сега трупам всичко за ограда, където тя е паднала, та нямам нужда от дробилка. Става дума за клоните от дърветата, които бяха за махане, около 50 метра жив плет направих с тях. 

Но някой ден ще направя оградата и тогава ще има отпадък от резитбите. Предполагам смлян ще е три чувала, та не е голямо гайле. Материала от оградата пистепенно ще влиза в компоста, надявам се. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33
преди 5 часа, Боби Димитров написа:

Освен това компостът от Богоров не може да се ползва за това, за което ще ползваш чипс. Няма декоративна стойност, разкалва се, не може да се ползва за основа за гъби, изобщооо не бъркай жанровете ;)

Втора точка: чипсът е много по-скъп от компоста, съответно ако искаш чипс, ще трябва да платиш много повече.

Трета: транспортът е най-скъпото перо и ако можеш да направиш  на свой терен 2 кубика мулч, гаранция дори с бензина ще излезе несравнимо по-евтин от 2 лв/км за камион в 2 посоки по 50 км + цената на матряла.

Още не съм стигнал до декорациите, гъби не гледам, а компоста не се разкалва, пък и го слагам само в лехите.

Чипс засега не искам, инак щях да ходя да си откопая. То и в Цалапица трябва да има находище, нали всичкият чипс от Пловдив там го караха преди. 

До сега съм плащал само горивото, около 50 лв. на курс. Повече от добре ми излиза. Но не парите са водещи, просто помня какво разправяше Славянски за неговата ламя, както и Гого дето хвърлял камиони чипс без голям ефект. 

Докато с компоста го проверих, трева не никне. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...