Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Стари сортове ябълки

Recommended Posts

Славянски

От няколко години така и не пуснах описание на (ябълката, която идентифицирам като) Златната Пармена, която условно бях сложил под #13. Вече преминават при мен, тези на дървото са съвсем узрели. Тя е от по-ранните сортове ябълки. Обикновено почват някъде края на август или началото на септември. Снимки съм правил по-рано и ще добавя в последствие (всъщност от миналата година):

IMG_20230929_223720_103052.thumb.jpg.4cb261085391e6fbda5ed703a565a61b.jpg

За мен това е превъзходна ябълка. Има и сладост, и киселина, и хрупкавост, и сочност, и аромат. Въобще трудно може да се желае повече от ябълка. Цъфтежът е по-късен. Редовно плододава без третиране. Има някои изгнили на дървото, но малък процент. За сравнение Каселската Ренета за последните две-три години поради кафявото гниене почти нищо не задържа.

IMG_20230929_223749_103034.thumb.jpg.3f5e8014fd16643cb3e2d5e28e63c98d.jpg

Кожицата е тъмно жълта на червени резки, които са къси и леко размазани и откъм слънцето преминават в лека руменина. Месото жълтее. Размерът е среден, формата е по-скоро сплесната.

Определено сорт, който си струва да се отглежда.

IMG_20241015_103717.thumb.jpg.23df0ccd06852e33147d46d134383bcd.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване