Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

qrt
Отговорено (Редактирано)

Ами в няколко ит. форума обясняваха как били наравно с due buoi, и lisam.Все тая, заминаха в боклука...Оказа се ,че за да се подравнят остриетата се затяга контра  гайката до таква степен,че  остриетата блокират.Ако ги отвориш все пак, въпросната гайка се развива.Досега такава жалка имитация на инструмент не съм виждал.От други места от които съм пазарувал  са ми пращали и бланка с която имам право в 14 дневен срок да върна продукта. А от https://www.servina.net/  нямаше даже  касова бележка ...Все едно си имам работа с някакви olx ментаци.

  Щом немци и японци не правят масово такъв тип ножици, май не е случайно.Един път точих окацунето - работа за нула време, получи се острота достатъчна да реже домак. хартия.

 Някой с наблюдения как са FELCO и LÖWE  спрямо Okatsune като стомана?

Редактирано от tsankov
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

Кукер изглеждат добре направени. Заедно с Манарези са много уважавани в Италия. Има смисъл и от този тип ножици, български професори агрономи съм гледал да работят с този тип, наистина е щадящ среза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен

Аз съм доволен от Ausonia. Рядко я ползвам, но върши добра работа, когато се режат тънки клонки, които ножица с разминаващи се остриета би сдъвкала. Употребявам я и когато ми трябва по-гладък отрез. Нямам Окатсуне, но имам Лове и Фелко и за мен Лове е по-хубава. Не мога да дам професионално мнение за стоманата, но Фелко много лесно се зацапва от соковете и се налага често почистване, за да започне да се отваря и затваря гладко.

ausonia3.jpg

ausonia2.jpg

ausonia1.jpg

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qrt

Ами продали са ми ausonia правена в понеделник сутринта, или петък следобяд...

  Тук ausonia и lisam намирам.Due buoi  от мамалигарите от емаг, но им нямам вяра.Кукер и манарези даже и нормални сайтове  нямат, нито се продават масово на запад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)
преди 11 часа, Пламен написа:

 Не мога да дам професионално мнение за стоманата, но Фелко много лесно се зацапва от соковете и се налага често почистване, за да започне да се отваря и затваря гладко.

SK5 стоманата на китайските ми ножици се облепва по подобен начин. Доста време търкам със спирт след всяко рязане.

Редактирано от Kalam Mekhar
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен
преди 11 часа, tsankov написа:

Ами продали са ми ausonia правена в понеделник сутринта, или петък следобяд...

  Тук ausonia и lisam намирам.Due buoi  от мамалигарите от емаг, но им нямам вяра.Кукер и манарези даже и нормални сайтове  нямат, нито се продават масово на запад.

Имам Манарези байпас ножица. Много е хубава. Исках да си купя и същата марка с пресрещащи се остриета, но не успях. Вносителят вече се беше отказал да ги разпространява. Трябва да се търси от чужбина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qrt

Взех тази bellota https://www.bellota.com/en-us/products/proline-snips-with-bi-material-handle-and-stainless-steel-blades-for-professional-use-3629/.

Финиша не е много добър.Но реже много добре, може да се разглабя , добре пасва в ръката.Заключването е малко дървено.С тези тънки и дълги остриета е много удобна  за прецизни срезове.

 

IMG20240712175058.jpg

IMG20240712174948.jpg

IMG20240712174954.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
Отговорено (Редактирано)
На 10.07.2024 г. at 11:13, tsankov написа:

от мамалигарите от емаг

От мамалигарите в ЕМАГ между другото съм доволен. По-коректни са от българските търговци във всеки случай в пъти. Купувах си няколко овощаро-ножарски неща вече, с вземане от Изибокс, ами качество е. Имат и Kuker в момента, или поне доскоро имаха. По-сериозен вариант ми се вижда от прехвалените два вола. Кукер са с традиции.

Редактирано от ivkit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qrt

Ръчен часовник от Сингапур дойде по-бързо отколкото телефон от емаг(със sameday), който беше без касова бележка и  гаранц. карта.През амазон de   ще видя ако има нещо интересно.Гледам са обявили  безплaтна доставка до България за поръчки над 49 евро.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
Отговорено (Редактирано)

eto Увлякох се от Вашите покупки и си купих китайско копие на Okatsunespacer.png.

Редактирано от Александър Ал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)

Тя тази е съвсем различен модел от тази на Okatsune, която ползвам. Честно казано не очаквам да реже много дебели клонки с тоя тип остриета и механизъм. Кажи като я тестваш. Наскоро взех една подобна на Bellota за прореждане на ябълки с дълги и тънки остриета да влиза на тясно.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Тази на фискар от този тип ножица изглежда добре

130389.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 2 минути, Jimmy Stoikov написа:

Тази на фискар от този тип ножица изглежда добре

130389.jpg

Нямам хубаво мнение за Фискарс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 2 минути, Александър Ал написа:

Нямам хубаво мнение за Фискарс.

Остри върхове, хубава стомана, лесно заключване/отключване с една ръка, ниска цена. Аз също не съм доволен от маркучите за поливане и онзи ден замених с гардена, но имат здрави и вечни инструменти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 15 часа, Александър Ал написа:

Нямам хубаво мнение за Фискарс.

Тази играчка отгоре, наистина не изглежда респектиращо. Но, имам голяма ножица за клони, която е съвсем прилична. Вложили са доста материал и реже добре. Другата ми е лидълска, която има малко луфт и е невъзможно да се затегнат болтовете (все едно, че са заварени), малко прехапва по- тънки клони, но пък от години режа с нея и то по много. Точа я без да я разглобявам, но, острието е достъпно цялото и не е проблем.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

И аз да се похваля с две скромни ножички. Щила е ясен, за 50лв е най-доброто което има на пазара, но другите днес ги пробвах за тънко или зелено, ами страхотни са, ковано желязо, удобни и хубав ряз без следа от предъвкано, за едни 15лв.

ed13cfb1-ca04-469f-89c4-c5fd4e7a1251.jpg

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
Отговорено (Редактирано)
На 26.07.2024 г. at 22:41, Jimmy Stoikov написа:

И аз да се похваля с две скромни ножички. Щила е ясен, за 50лв е най-доброто което има на пазара, но другите днес ги пробвах за тънко или зелено, ами страхотни са, ковано желязо, удобни и хубав ряз без следа от предъвкано, за едни 15лв.

ed13cfb1-ca04-469f-89c4-c5fd4e7a1251.jpg

Не превъзнасяй Щилката. Не е нищо особено. поръчали сме си малко ножици на ишлеме от кЕтайския гараж. Ако искаш, можеш да сравниш с фелкото, което е набедено за производител. Да ама не.

Редактирано от Александър Ал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
Отговорено (Редактирано)
преди 36 минути, Александър Ал написа:

Не превъзнасяй Щилката. Не е нищо особено. поръчали сме си малко ножици на ишлеме от кЕтайския гараж. Ако искаш, можеш да сравниш с фелкото, което е набедено за производител. Да ама не.

На пазара, имам предвид това което се продава по магазините и можеш да хванеш в ръка преди да купиш. Според теб има ли по добро качество до 50лв( да не казвам 80-100) от тези Щилки? 

Редактирано от Jimmy Stoikov
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 6 минути, Александър Ал написа:

Може да има качествено острие, но на мен ми изглежда грозна (5 болта), тежка/небалансирана и неудобна. Направо си изглежда на китайка за еднократна употреба :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване