Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Panik
На 24.02.2023 г. at 23:58, Славянски написа:

Реално исках Felco, но вече ги гледам по 130-150 лв. и реших да отложа закупуването на такава и този път.

Не знам къде ги гледаш по 150. Аз си взех от физически магазин на същата цена която е на Felco на сайта. За 107лв. Ето тази:

https://felco.bg/produkt/felco-6/

Ще питате как е? Ми хубава :) Ама аз досега най скъпата с която съм рязал беше на BAHCO най евтината...към 18лв май.

И един въпрос към тези които са цъкнали на линка. Картинката горе....защо и с какво търкат плоската страна на острието? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами има и по-евтини модели, но по-скъпите са в тоя диапазон. Не че ми е лесно да преценя така по снимка какви точно са разликите.

Относно снимката, предполагам зачистват ръба на острието, който леко се подгъва назад след точене. Аз ползвам разни диамантени и други твърдосплавни пилички.

Интересно е да споделиш в какво се изразява хубавината. @Panik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 13 часа, Славянски написа:

Ами има и по-евтини модели, но по-скъпите са в тоя диапазон. Не че ми е лесно да преценя така по снимка какви точно са разликите.

Относно снимката, предполагам зачистват ръба на острието, който леко се подгъва назад след точене. Аз ползвам разни диамантени и други твърдосплавни пилички.

Интересно е да споделиш в какво се изразява хубавината. @Panik

По скъпите (около 140лв) са тези с въртящата се дръжка (например https://felco.bg/produkt/felco-15/). Не съм хващал такава, ама и не искам. Според мене те са за хора които режат по 8 часа на ден по 20 дена в месеца. Хубавината....ами както казах нямам много опит...ама е приятно да се реже с нея. Сравнена с лидълска: по компактна, по удобна, може да се завре на по малки и тесни места, естествено реже много по хубаво. Абе лидълската ми харесваше като цяло. После рязах 1-2 дена с Фелкото. После хванах пак лидълската....ами...вече не ми харесваше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
На 1.03.2023 г. at 1:09, Славянски написа:

Интересно е да споделиш в какво се изразява хубавината. @Panik

@Славянски Онзи ден разглеждах няколко ножици по-непретенциозни и ги сравнявах с Фелкото. Знаеш как работи лоста.....та при фелкото клончето което режеш се намира доста по-близо до оста, отколкото при други ножици (като за най калпавите разликата беше 2 пъти). Направени са явно от качествена стомана и с добре измислен дизайн така че да могат да си позволят изтъняване на метала там където е нужно и доближаване на мястото което реже (най-често) до оста. Както и преди казах...доста са компактни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Готово. Купена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Пише, че е предназначена за рязане на сухи, стари клони. Може ли после да споделиш доколко наистина върши работа за такива клони?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Гледах клип в youtube, kъдето я ставняват с Love 11. Nе е само за сухи. Аз и сега режа с гилотинен тип ножица. Супер е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Поздрав за резачите в съботния ден.. Мен ме наваля дъжда и се прибрах да се занимавам с играчките.

pozdrav.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Ето нещо (може би) интересно. Бях в едно магазинче в софия (https://meyerbg.com/). Ножиците за които ще пиша ги няма на сайта. Става въпрос за тези (на друг сайт):

https://www.meyer-shop.com/hand-shears/_item/meybest-pruning-secateurs-m60    

Не съм чувал за марката, ама който го интересува да провери. Ето за сравнение на същия сайт Felko 6 (тези които си купих наскоро и съм много доволен):

https://www.meyer-shop.com/hand-shears/_item/felco-schere-6

При положение че се продават на същия сайт, явно не става дума за откровено менте/копие. Освен това цената е само на половина на Felko-то. Та може и да са читави. Наживо изглеждаха доста добре (макар че не ги извадих от опаковката), а и цената е доста добра (ако са дори наполовина толкова добри колкото Фелко-то): 36лв. Та ако някой се чувства авантюристично настроен и късметлия....да вземе да си ги купи и да сподели :)

P.S. Забравих да кажа че там има и М80...които предполагам са нещо подобно на Фелко 2. Цената пак е 36лв.

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Моите най-нови са ARS vs-8. Много са ми удобни. Заедно с нещо друго поръчах и не помня цената. Бях харесала други, но ми обясниха, че са много малки. Върти ми се в главата нещо като 55 лв.

IMG_20230314_154602.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 1 час, alys написа:

Върти ми се в главата нещо като 55 лв.

Честито! :) Чел съм че са много добри. Гледам от 66лв почват цените. И не баш по темата....ама такова чудо за първи път виждам :D:

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Това някой някъде го беше пускал и отдолу имаше коментар да забравим.. никаква работа реално не вършело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 2 часа, alys написа:

Моите най-нови са ARS vs-8. Много са ми удобни. Заедно с нещо друго поръчах и не помня цената. Бях харесала други, но ми обясниха, че са много малки. Върти ми се в главата нещо като 55 лв.

IMG_20230314_154602.jpg

В момента ARS VS-8 са по 72 лева. Решил съм твоя модел да го купя от Алиекспрес. 1 към 1 са му направили копие със въглеродна стомана и т.н..ето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Аз ги купих есента на миналата година. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Нали е същото на вид.. Ти виждаш ли разлика с ножицата на линка горе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Има разлика. Ето за сравнение. Снимах от двете страни.

IMG_20230314_195056~2.jpg

IMG_20230314_195724~2.jpg

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 часа, Александър Ал написа:

Нали е същото на вид.. Ти виждаш ли разлика с ножицата на линка горе?

Имам подобни китайски, които закупих преди 2-3 години за 16-17лв. Правени са в Китай, но стоманата е японска и са много остри. Под остри, разбирай, че режат салфетка. Изобщо не натоварват ръката при рязане. Не се и изхабяват лесно, защото по погрешка резнах един стоманен тел в лозето и едва се виждаше следа по острието, която после премахнах с точилото. Слабото място, предполагам, че са рамената от алуминиева сплав, но при тази острота, не се налага силно да натискаш при рязане. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Kalam Mekhar написа:

Слабото място, предполагам, че са рамената от алуминиева сплав, но при тази острота, не се налага силно да натискаш при рязане. 

Обикновено при по-закалена и твърда стомана недостатъкът е, че е по-чуплива. Ножицата ми на Топмастър е с най-твърдо острие по скалата на Рокуел (някъде 61) и по-бавно се захабява. Обаче успях да й счупя върха невнимателно режейки суха клонка. И тя беше за 18 лв. Трябва да има баланс или поне човек да е наясно със слабите места и рисковете.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Попитах на телефона за връзка дали ножиците майбест са ребрандирани Фелко. Казаха ми, че имат само визуална прилика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване