Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Идването на пролетта

Recommended Posts

Славянски

От малкото плодове тая година, освен джанки и ябълки - арония и дрян:

IMG_20230612_165400.thumb.jpg.56a2001f186039448aa93bd1d02a231c.jpg

IMG_20230612_164605.thumb.jpg.eb1b5957945a911f53d5fcb592465915.jpg

Според мен и иргите щяха да са отрупани, ако не бяха пострадали от животните.

Дъждовете се възобновиха и някои ябълки загниват. Прогнозата е за дъждовно време седмица напред. Има потенциал все още и голяма част от ябълковата реколта да замине и да ни спести работа по бране и преработка. Орехчетата и зелени джанки също капят.

Но пък глоговете са отрупани. Храна за време на оскъдност.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Опитах днес първи ирги от Слейт и Смоуки. Не са още оптимално сладки. Ако не вали още два-три дни, ще станат. Но това са първи плодчета. Определено забавяне и при тях. Язък, че повечето завръз го изяде овцата.

Също и черниците прегледах. Бели са. Почват да зреят, но още няма достатъчно сладки и вкусни. Има и съсипани вече на клонките. И те са много назад тая година. Но една джанка жълта опитах - червив плод мисля, жълтеещ преждевременно - по-вкусна от черницата/белвицата. Тази мисля зрее първа въпреки късния цъфтеж и тази година задържа. Младо дърво е. Досега е давала по няколко шепи.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване