Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Идването на пролетта

Recommended Posts

Ангел Димитров

При мене и врабчета и синигери и скорц ги ядът но когато узреят хубаво и тогава стават червиви и сладки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Подрязвах лозата пред една сграда и открих това. Височината е два метра и половина от земята може би. Някой е снесъл яйчица:

Photo0977.thumb.jpg.599b01dce0178c119d6efc98fd67c9de.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Може би кос или някой дрозд...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Славянски, снимката ти е велика!!! 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При рязането се поразмести едно от стъблата (това вляво с разклонението), та се наложи да го доукрепвам да е стабилно гнездото. Че иначе имаше опасност да се катурне в някакъв момент. Лозата е прихваната за фасадата. Миналата година не беше подрязвана и доста беше се сгъстила.

@alys единствено бих предпочел с по-хубава камера да го бях снимал, но бях на стълба с работния телефон. При разлистване на лозите става доста закътано. Много грижлива изработка.

Не зная каква е птицата, но ги виждам разни по двора да разнасят червейчета.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен глоговете отиват към прецъфтяване. Почва бъзът, както и мушмулите. Първи ден от доста време без дъжд ден. Суха трева, която не ти мокри крачолите. Копривите станаха с човешки ръст.

Опрашвах ръчно едни цветчета на ябълковите калеми, чистих под присадки, замезвах със зелени джанки. Някак като не вали и не е мокро навсякъде ми е по-спокойно. Паупаутата и райските ябълки почват да разтварят клонките. А диви ягоди сякаш мернах да червенеят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз пък вчера изядох първите ябълки от таз годишната реколта в Узбекистан. Майски ябълки.. Колкото и да не ми се вярва са узрели и са сладки.

viber_image_2023-05-23_11-04-17-706.thumb.jpg.eba43753d06b1143eb8227481850d20f.jpg

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Уникални. Зимата може би някое калемче?

Какво друго зрее в момента? Не ми казвай, че ябълките са първи, моля. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Зреят череши, вишнап  и тези ябълки в момента във фирмената градина.

Няма проблем за калем. Ще бележа ябълката, че току виж съм се объркала зимата. Само дето хич ме няма в тая дейност. Калемите ми от сливи цъфнаха в хладилника. Дано взема това дето трябва като калем.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 1 час, Venetka написа:

Зреят череши, вишнап  и тези ябълки в момента във фирмената градина.

Няма проблем за калем. Ще бележа ябълката, че току виж съм се объркала зимата. Само дето хич ме няма в тая дейност. Калемите ми от сливи цъфнаха в хладилника. Дано взема това дето трябва като калем.

Моля и аз за 2-3 калемчета( в по 2-3 пъпки) значи калем как да вземеш: януари , февруари от някое удобно клонче режеш само най-горната част(една човешка педя), твърди се че от южна страна най-добре ама сега каквото има - това . Разбира се в найлоново пликче и в хладилник за да не изсъхва.Ако се затрудняваш пиши ми на лични да ти дообясня.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Venetka написа:

Няма проблем за калем. Ще бележа ябълката, че току виж съм се объркала зимата. Само дето хич ме няма в тая дейност. Калемите ми от сливи цъфнаха в хладилника. Дано взема това дето трябва като калем.

Супер! Между другото, знае ли се име на сорт или нещо подобно? Не е ли крайно необичайно дори за Узбекистан да има толкова ранни ябълки?

В тази връзка да попитам, за България, кога зреят най-ранните ябълки, които знаете? По време на вишнапа ми се вижда много, много рано.

Иначе "майска ябълка" звучи респектиращо. Но предполагам у нас трябва да зрее през юни, може би изключае най-топлите райони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Сорт неизвестен. Донесе ги предишен директор от Фергана като подарък от негов познат за градината ни тук.

И аз се изненадах, че са толкова ранни, но друг колега каза, че има от същите в градината си. Явно са популярни тук. По -скоро са дребни на размер, имайте го предвид, но пък сочни, сладки и хрупкави. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Тук има разнообразие на микро райони с доста отличаващ се климат и съответно дърветата плододават по различно време.

Където съм аз м момента има още и черници доста узрели, а на пазара има и няколко вида каисии в момента, и ягоди, и малини даже.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 50 минути, Славянски написа:

Супер! Между другото, знае ли се име на сорт или нещо подобно? Не е ли крайно необичайно дори за Узбекистан да има толкова ранни ябълки?

В тази връзка да попитам, за България, кога зреят най-ранните ябълки, които знаете? По време на вишнапа ми се вижда много, много рано.

Иначе "майска ябълка" звучи респектиращо. Но предполагам у нас трябва да зрее през юни, може би изключае най-топлите райони.

Доколкото ми е известно у нас най-ранни са петровките , защото зреят около Петровден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тази ябълка ако зрее с вишни, череши и черници, според мен е по-ранна от петровките. Най-вероятно юни. Петровден е 12 юли, нали така? При мен "петровките" зреят може би с две седмици след тази дата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 5 часа, Славянски написа:

 Петровден е 12 юли, нали така? 

На 29 юни е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 17 минути, alys написа:

На 29 юни е.

"Чества се на 29 юни (12 юли по стар стил) – както в Православната, така и в Римокатолическата църква. В традиционния български бит е един от най-почитаните празници през летния период."

В моя дом го знаехме на 12-ти юли, през юни никога не сме го чествали. И винаги съм считал "петровка" за тогава - още повече дядо ми имаше рожден ден около тази дата.

Но ако наистина масово се счита за края на юни, то моите петровки са с месец по-късно. Никакви петровки не са, а пък и тук така ги водят.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Всъщност са си точно петровки. Когато са наименували сорта, най-вероятно е било по стария календар и всичко е било точно. После има промяна на календара и сега узрели петровки на Петровден сигурно може да откъснем само в определени места в Южна България.
При теб по причина на надморската височина никога не са имали шанс да узреят за Петровден - ни по новият, ни по старият календар.

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Да, при дядо имахме петровка на сто и нещо метра надморска височина и си зрееха тогава. Много ги обичах. И бяха от издънки, неашладисвани. Старото дърво той го отряза, че беше келяво и остави млад израстък от корена, и то даваше същия плод.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Гледах сега снимки на по-ранните череши от миналата година. Тогава цъфнаха на 9 април и от 8 юни имам снимки - беряхме, бяха оранжево-червени и сладки. Тази година цъфнаха на 4-5 април, не ги удари слана. Към момента има единични череши тук-там, трябва бая да се взираш. Напълно зелени. Датата е 12-ти юни. И не се знае кога ще почнат да зреят. На какво е способно два месеца дъждовно и хладно време. А други години е имало плод и в края на май, но по-скоро по изключение. Аз 2018 г. помня, че и от бялата черница (белвица) съм брал плод в края на май. Сега, две седмици по-късно, още няма зрели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване