Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Mihail Mateev
преди 1 минута, Боби Димитров написа:

Да оставим за сега растението при Ру

T.e. няма да можеш да изпратиш и коренче при мен? (Питам, за да знам:) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ок :) 

Между другото, най-ефективното лечение от шитоноски е растението да се извади навън и често да се пръска с...вода.  До ноември ще е здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
На 5.08.2020 г. at 15:52, Ру® написа:

Ние го имаме в офиса и както писах - може да бъде подарено при голям интерес. 

@Ру®, аз проявявам интерес. От резница ли се захваща? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 10 минути, Миленка® написа:

@Ру®, аз проявявам интерес. От резница ли се захваща? 

Готово растение с корени и всичко можеш да получиш, но трябва да си го вземеш от офиса. Аз не съм в София, но @Panik ще ти го даде.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
На 14.08.2020 г. at 17:56, Panik написа:

Наистина не ми се занимава с еконт! Измислих :) Цената на първото подарено растение ще бъде човека да ви изпрати едно и на вас ;) Ако никой не дойде до 1 месец ще се жертвам и ще ходя до Еконт да пратя едно :)

И така, отидох и изкопах. С @Mincho Georgiev се разбрахме как ще си го вземе. @Боби Димитров, ако нямаш възможност да си го вземеш до петък (вече не съм на бул. България), ми дай адрес да ти го пратя . @Mihail Mateev, пусни ми на лични къде да ти пратя растението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 4 минути, Миленка® написа:

@Mihail Mateev, пусни ми на лични къде да ти пратя растението.

Пуснах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Прати всичко на Минчов и Матеев, я го нЕчем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Горун

Прочетох коментарите по темата и въпреки че е стара ще направя едно пояснение във връзка със растението (murraya koenigii)  или както го наричат индийците къри дърво.

Първо за да стане ясно на всички ще уточня че българското схващане че Къри е микс от подправки е тотално погрешно. Този микс от подправки който се предлага у нас във всичките му разновидности е вариант на на микса "Гарам Масала" който присъства във всички разновидности на яхнията Къри. Листата на дървото Къри  нямат или поне аз не мога да намеря еквивалент чрез  който да оприлича вкусът и ароматът им. Та тези листа са причината за името на ястието а не някакъв микс от подправки. Самото дърво расте в тропика и субтропика и много трудно се отглежда в нашият умерен климат. Пояснение... индийското Къри няма нищо общо като аромат и вкус със декоративният храст който се предлага у нас. Аз опитах да отгледам фиданка която си донесох от Индия дори изкара една зима успешно. но следващата година при едно застудяване ме нямаше и до там с Кърито. Относно сушените листа които се продават у нас, да това е Къри но ароматът и вкусът им са четири - пет пъти по слаби от тези на пресните листа. Може спокойно да пробвате с тях просто използвайте повече. А да и нещо важно, голяма част от индийците не консумират листата от Къри със яхнията отделят ги заедно с дръжките на чилито. Не зная защо но като си в Рим правиш като римляните...

Надявам се че съм бил от полза. :smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване