Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Panik

Регистрация на кладенци до 28 Ноември 2022

Recommended Posts

peterstamov
преди 1 час, Panik написа:

@peterstamov Не знам що така го тълкуваш?! То си е ясно написано:

"След преглед и анализ на внесените документи и ако са изпълнени изискванията на чл. 43 от Закона за водите, а именно:

И аз не знам защо така го тълкуваш?

чл. 43 от Закона за водите:

43.jpg

 

 

 

Искаш да ми кажеш че всички хора дето имат ниви в България и произвеждат плодове и зеленчуци не могат да си ползват сондажите защото не могат да ги регистрират понеже са извън населените места? Когато е за собствени потребности.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 1 час, peterstamov написа:

Искаш да ми кажеш че всички хора дето имат ниви в България и произвеждат плодове и зеленчуци не могат да си ползват сондажите защото не могат да ги регистрират понеже са извън населените места? Когато е за собствени потребности.

Ами всъщност вече и аз не знам....То и законите са ни такива....едно пише, друго искат да кажат, а се тълкува по трети начин.....Цялата идея с тези регистрации (или поне така ни казват) е да се планира водовземането и да се разпредели наличната вода без да се стига до пресъхване на кладенци. В този случай един кладенец на нивата не е с нищо по различен от кладенец в града. Та според мене тва с безплатното ползване е само з аграниците на населените места. За кладенците в нивите не го виждам директно написано, но в (4) е написано че извън случаите по ал.2 (т.е. кладенци в населените места) се заплащат такси. А за да разрешим спора...най лесно е да се звънне в басейновата дирекция (аз звънях за друго...да ти дам телефона ако искаш?) и да питаме. Отговарят спокойно, любезно и подробно

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Аз не се намирам в списъците и не мога да повярвам, че в цяла община са се регистрирали по 3-4 човека. По- скоро някой не си дава труда да ги въвежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Само да вметна, че "планирането на водовземането" е бутафорен мит, никой не може да планира без да знае общия обем, а този обем е невъзможно да бъде узнат. Изобщо идеята не е такава, планиране, идеята е лесен контрол в бъдеще - глоби за пълнене на бюджет, доноси, разправии. Ест ся Славянски ша скочи да защити, Котьо ша скочи с неговите странности и тн, тъй че дайте да прескочим цялата драма. Аз съм повече фен на поискай прошка вместо разрешение, когато става дума за нефатални неща. При положение, че цели кооперации "незаконни" се узаконяват с една декларация за търпимост... Никой няма да тръгне да влиза с тежка техника в имот, за да зарива кладенци. Общината един списък не може да направи, вие...

Между другото, на принципно ниво нямам против да има водомер на сондажа/кладенеца, това е всъщност много полезно точно за хора, които смятат, че не поливат особено, а всъщност бутат стотици кубици годишно в градината :D 

  • Харесвам 2
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
На 19.10.2022 г. at 14:45, Славянски написа:

И честно казано моето очакване е да има първо контрол на потреблението, таксуване/водомери, евентуално и забрани за ползване на по-късен етап. Особено във време на суша.

Временна забрана за ползване може да има ако обществените интереси (например питейно водоснабдяване на близко селище) надделяват над личния интерес някой да си полива зеленчука. Никакъв проблем да се въведе и сега, ако се наложи.
Декларират се както шахтовите, така и сондажните кладенци, има поле в заявлението за целта.

преди 3 часа, Боби Димитров написа:

...тъй че дайте да прескочим цялата драма. Аз съм повече фен на поискай прошка вместо разрешение, когато става дума за нефатални неща. При положение, че цели кооперации "незаконни" се узаконяват с една декларация за търпимост...

Е ти направо я прескочи...като навлезе в детайлите.
Удостоверение за търпимост не прави сградата изцяло законна. Прави я годна да си смени собственика. И отдавна за строеж като кооперация номера не минава лесно, трябва да се кихне нещо подобаващо. Може би някой си мисли, че като не си декларира кладенеца е изпързалял системата и забрани/глоби/водомери за него не важат. Важат, освен че важат, ами трябва и да мишкува. И после, понеже е много  хитър, оставя един проблем повече на наследниците си. Само да кажа, че сграда с удостоверение за търпимост МОЖЕ да бъде съборена напълно законно. Това е, понеже някога инвеститора се е мислил за много хитър, че няма проблем да заобиколи закона за нещо което и от самолет се вижда.
 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
canopus

Целта на такива регистрации никога не е тази, която официално е обявена. Ако бяха толкова загрижени за водата и да не пресъхват кладенци, има много по-смислени неща от това дали Бай Иван ще полива 20 зелки или няма да ги полива.. 

Изсякоха горите, отровиха почвите, какво ли не се изсипва в реките.. Но видиш ли като регистрираме кладенците ще решим проблема. 

Всичко това има една цел - Контрол. 

Ще ядем все по-отровени и без хранителна стойност храни, и в същото време, няма да имаме право да си ги отглеждаме.

А когато ти контролират храната...

Боби, на пръв поглед може да изглежда безобиден водомера, особено ако до 10 кубика дневно е безплатно, но след като масово се регистрират и сложат водомери е много лесно вече да се слагат такси, който периодично да нарастват. 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Контрол върху живота ни чрез регистрация на кладенците? Напомня ми за кемтрейлсове и бустери... Всяка продукция с някакво качество има стойност. По-качествената има по-голяма стойност, вкл. и парична. Нито човек, нито държава се отказва от пари. Политици, администратори, дори духовни учители не се отказват нито от от пари, нито от хубаво ядене, така че бизнеса с качествена селскостопанска продукция е обречен на вечно съществуване! Преди да ти забранят да отглеждаш храни, питай Боби или просто се огледай колко пустеещи места има без на тях да има никакви забрани хората да отглеждат храната си. За кого е проблем, или може да стане проблем, че хората на село изкарват по няколкостотин кила продукция и я изяждат. Ако можеш да кажеш как това катурва нечии големи сметки, моля заповядай. 
Аз познавам човек който си регистрира кладенеца преди 15 години и си приказваме отвреме навреме. За 15 г. нищо не му се случи, нито глоба, нито водомер му сложиха, нито една забрана за поливане не му сложиха, н-и-щ-и-ч-к-о. Това как се връзва с твоите внушения за тотален контрол чрез регистрация на кладенци?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
canopus
преди 20 часа, Котарак без чизми написа:

Нито човек, нито държава се отказва от пари.

Именно, и когато имат готов списък с хора от които могат да вземат пари без да си мърдат пръста е само въпрос на време. Това, че на твоя човек с регистрирания кладенец от преди 15 години все още няма такса, не означава, че след още 2 или 5 няма да има. Въпроса опира до това 3-ма или 5-ма чичковци да седнат и да го решат.

преди 21 часа, Котарак без чизми написа:

За кого е проблем, или може да стане проблем, че хората на село изкарват по няколкостотин кила продукция и я изяждат. Ако можеш да кажеш как това катурва нечии големи сметки, моля заповядай. 
 

Нека да вземем за пример САЩ понеже там по-отдавна са тръгнали с ограниченията и са по-напреднали в това отношение - както сам каза човека си е регистрирал кладенеца преди 15 години ( предполагам, че е някъде из Щатите) а ние чак сега почваме.

Та може да си провериш там какви ограничения има в момента, колко кокошки може да имаш, ама петел може ли или само женски, може ли други животни да имаш и  т.н. За всеки Щат е различно.

Сигурно знаеш, че и при нас ги има разписани подобни ограничения, но за сега са доста по-разпуснати - мисля, че беше до 50 кокошки не знам си колко кози и т,н. сега не ми се търси точно как беше.

Имам в предвид, че там също са започнали първоначално с по-разпуснати ограничения и лека по-лека си ги затягат все повече. Тук при нас няма да е по-различно.

преди 21 часа, Котарак без чизми написа:

 Това как се връзва с твоите внушения за тотален контрол чрез регистрация на кладенци?

Въпроса не опира само до кладенците, а до всичко. Днес са кладенците, утре не може да ходиш с колата на центъра на града, вдруги ден вече парите са само дигитални, искаш не искаш си ги държиш в банката и плащаш такси колкото ти кажат, понеже няма как да ги изкараш от там. И всичко това естествено е за твое добро - да дишаш по-чист въздух, да не ти пресъхва кладенеца и да не ти се пресушава сметката в банката :)

Не знам каква е твоята мотивация да живееш на село, но за мен освен, че може да се храниш по-здравословно и да водиш по-природосъобразен начин на живот, ти дава в някаква степен повече свобода и някаква независимост в сравнение ако живееш в кутия на 7-мия етаж. И тази регистрация я считам точно за налагане на контрол над малкото независимост, която имаш ако живееш на село.

Как според теб регистрацията на кладенците се връзва с подобряването на каквото и да било?

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Да кажем: някой има термопомпа вода-нещоси. Цока по три кубика на час и я изхвърля в канализацията. Наоколо съседите ползват по кубик на ден. Ами ако станат двама или пък вече са много - де да знам кой с кво се топли! Три кубика на час!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Три кубика на час е някакво безумие. Поне да се рециклираше водата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Само така за инфо на моя сондаж си имам водомер и партида към водното понеже ползвам канала на градската мрежа.

Монтирах си и система с обратна осмоза, че тук водата е ***!

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 21.10.2022 г. at 12:40, Panik написа:

 

Иначе на сайта на всяка басейнова дирекция има регистристри със всички заявления и с това кои са одобрени. Прилагам файла за западно беломорската...ми за 2022 има под 200 заявления (това е за 1/4 от България)

Registyr-na-kladenci-za-zadovolqvane-na-sobstveni-potrebnosti-na-grajdani-po-ZV-bez-imena.rar 3.09 MB · 10 downloads

Би ли ми пратил връзка директно към тези регистри (конкретно за дунавски район), защото нещо не мога да се ориентирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
На 23.10.2022 г. at 11:12, Славянски написа:

Три кубика на час е някакво безумие. Поне да се рециклираше водата.

Ъ? Това да не е пластмасова бутилка, че да я рециклират? А какво и е станало, с какво се е замърсила, че да я рециклират? Може би трябва да забележим, че от въпросните три кубика още нито една капка не е влязла в канализацията. Малко нероден Петко се получава да се притесняваме за рециклирането им.

 

На 23.10.2022 г. at 0:12, canopus написа:

Именно, и когато имат готов списък с хора от които могат да вземат пари без да си мърдат пръста е само въпрос на време. Това, че на твоя човек с регистрирания кладенец от преди 15 години все още няма такса, не означава, че след още 2 или 5 няма да има.

Нито означава ще има. И все пак засега времето потвърждава по-скоро моята позиция, отколкото твоите очаквания. Преди 2 години същото слушах и минаха 2 години и нищо не се случи. Моят познат от 15 години се гъбарка с въздишащите от тежкият държавен контрол, като ги подканя да вземат две бири и да идват да гледат, че са му обещали да идват най-накрая да монтират водомера, уж бил някакъв специален за кладенци. Колко каси бира изпи на аванта само той си знае. За другите остава утешението, че следващият път може би ще монтират водомерите и след 2, 5, 25 години моралната победа ще бъде за тях - "Аз казах ли ви!" :) Когато сложат такси, как мислиш - тези с нерегистрираните кладенци ще минат между капките ли? Колко време ще седят между тях? А другите, които са с регистрирани кладенци, като по-тъпи ще си плащат всичко :)
Струва ми се, че правилно разбирам, че ако все още няма такса, все пак някъде някой плаща за нещо и затова размиваш с кокошки,
петли, щати (всеки един по отделно, разбира се), банкови такси и живот на седмият етаж като връх на финансовото подтистничество. Така де, ако нямаме такса на кладенеца, по някакъв друг начин ще сме прецакани. Ако не сме на седмия (чисто технически част от първите 6 може би са жилищни, така че едва ли всички сме се наблъскали на седмия, правилно си си оставил други вратички), в Оклахома вероятно има ограничение 49 мъжки кокошки на домакинство, така заради тези в Оклахома пак сме прецакани. Тежко е човек да е подтиснат, но още по-тежко е да търси по целия свят причини да е подтиснат. Дори понякога е комично.
Виж, човек, в държави като нашата, съпротивата срещу нещо като регистрация на кладенци чрез мишкуване е губеща в дългосрочен план. Ще оставя на теб да помислиш коя е печеливша съпротивителна стратегия.

На 23.10.2022 г. at 0:12, canopus написа:

И тази регистрация я считам точно за налагане на контрол над малкото независимост, която имаш ако живееш на село.

Как според теб регистрацията на кладенците се връзва с подобряването на каквото и да било?

Аз пак не разбрах, контролът в какво се изразява? Регистрацията е ... попълване на регистър, на таблици.
Подобряването - шахтовият кладенец е вид строеж, между другото. Както има кадастър (от него замислял ли се каква е ползата), така може да има и регистър на кладенците. Въпросът, който поставяш изисква цяла статия с правни и екологични разсъждения, но накратко ползата от регистрацията може да е по-ефективно използване на ограничен и стратегически природен ресурс.
Да дам два примера, че малко неясно се изразих: При природно бедствие пожар, най-близко/най-удобно разположените кладенци могат да бъдат използвани с цел потушаване на огъня. При замърсяване на подземен водоизточник с обществено значение, е добре по-бързичко да се изясни причината за замърсяването и особено ако има съмнение за умисъл (всякакви диваци има на този свят) е далеч по-лесно да се обходят 100-200 кладенеца с установено местоположение, отколкото да се търси игла в купа сено.

 @Ру® ,  всичко това е и за твое удоволствие :)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
canopus
преди 2 часа, Котарак без чизми написа:

 За другите остава утешението, че следващият път може би ще монтират водомерите и след 2, 5, 25 години моралната победа ще бъде за тях - "Аз казах ли ви!"

Не е утешение, а потвърждение за правилния поглед над ситуацията. Говориш, че ако не регистрираш кладенеца оставяш проблем на следващото поколение, но водомер след 25 години ти се струва много далече и приемлив вариант... Не казвам, че ще сложат водомери и такси още утре, а че регистрацията много улеснява това когато решат да го направят.

преди 2 часа, Котарак без чизми написа:

Тежко е човек да е подтиснат, но още по-тежко е да търси по целия свят причини да е подтиснат. Дори понякога е комично.

Тежко е когато човек се е захванал да защитава нещо, което фундаментално издиша. Тогава човекът е принуден да се прави, че не разбира какво му говорят, да пародизира реални примери, които му дават и да вади от 9 кладенеца вода, за да осмисли все пак по някакъв начин това, което защитава.

преди 3 часа, Котарак без чизми написа:

Виж, човек, в държави като нашата..

Обикновено някой като започне с това аз спирам да се занимавам. Вероятно и сега така ще направя :)

преди 3 часа, Котарак без чизми написа:

Въпросът, който поставяш изисква цяла статия с правни и екологични разсъждения, но накратко ползата от регистрацията може да е по-ефективно използване на ограничен и стратегически природен ресурс.

Наистина ли смяташ, че това се прави с цел по-ефективно използване на ограничен и стратегически природен ресурс? Отговори си честно за себе си..

Достатъчно ефективно и адекватно ли се използват реки, язовири и т.н. Ако и подземните води така ще се стопанисват с тази регистрация то тя наистина ли има смисъл?

преди 3 часа, Котарак без чизми написа:

При природно бедствие пожар, най-близко/най-удобно разположените кладенци могат да бъдат използвани с цел потушаване на огъня.

Опитай се да си го представиш как се изпълнява това упражнение. Освен това един кладенец може да се използва при пожар и БЕЗ да има регистрация. Нали говорим за кладенеца в двора на Бай Иван, ако гори на съседа къщата едва ли ще има нещо против да му ползват кладенеца :) То по-добре да регистрират басейните по тоя повод, че има повече вода наведнъж. Между другото пак там по света регистрират и басейните.. не знам какви са им причините, но това могат да го откраднат от тук и да го използват като основателна причина :)

преди 3 часа, Котарак без чизми написа:

При замърсяване на подземен водоизточник с обществено значение, е добре по-бързичко да се изясни причината за замърсяването и особено ако има съмнение за умисъл (всякакви диваци има на този свят) е далеч по-лесно да се обходят 100-200 кладенеца с установено местоположение, отколкото да се търси игла в купа сено.

 

За колко виновни и наказани си чул за замърсяване на реки и язовири?

Мислиш, че целта на регистрацията е да се представят по-добре с подпочвените води?

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 21.10.2022 г. at 17:22, Котарак без чизми написа:

Временна забрана за ползване може да има ако обществените интереси (например питейно водоснабдяване на близко селище) надделяват над личния интерес някой да си полива зеленчука

А замислял ли си се, че може да не е обществен интересът, а корпоративен или на група хора, които просто искат да ти поставят хомоти и спънки? (Вижте една Боливия и случая там с приватизация на водата.) При обществен интерес е съвсем друго, но в повечето съвременни изисквания аз обществен интерес не виждам да се прокрадва, а псевдо такъв. Уж загрижени, уж за наше добро, пък накрая все ние сме потърпевши. Бъдете малко по-прозорливи. Те водомери ще сложат, а ще въведат и ограничения/режим, сигурно и забрани. И целта е да демотивират хората, да им вържат ръцете и да им намалят значително опциите, така че селото да не е опция и да си стоят в "умния" град. В момента в Калифорния огромно количество земи стоят незасяти заради забрани за поливане. А фермерите знаят, че това обрича реколтата. Обрича и клиентите на оскъдица.

Та темата е много важна и далеч не е само този казус. Нещата са навързани и целта е да се оплетем в много неща, дали насилствено или доброволно.

Основното е вярата в тези изисквания и властови претенции, дали това обосновано, дали е за добро. Винаги има и риск, каквото и да избере да прави човек, и този риск трябва да е информиран и премерен. Хубавото е, че на запад имаме пример накъде отиват нещата в "по-прогресивните" държави по подобие на ковид мерките. Много канадци вече избягаха към Мексико и не мисля, че търсят повече регулации там, а свобода. Свободата винаги си има рискове и цени, има си и ползи. Аз съм сигурен, че едно време под турско българите са си криели и храната, и водата, и децата, когато периодите са били по-тежки и опасни. Въпрос на здрав и благ разум. А не на някакви плонжове за защита на една доста компрометирана система, която налага сума бремена. Ако има ограничения, те ще бъдат "for thee, not for me".

За съжаление нямам време да пиша повече и по-конкретно.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 7 часа, canopus написа:

Опитай се да си го представиш как се изпълнява това упражнение. Освен това един кладенец може да се използва при пожар и БЕЗ да има регистрация. Нали говорим за кладенеца в двора на Бай Иван, ако гори на съседа къщата едва ли ще има нещо против да му ползват кладенеца

Не само мога да се опитам, ами реално съм участвал в това упражнение. Не ставаше дума за къщата на съседа, където естествено че всеки, освен кибиците в нета, ще се втурне да помага. Беше горски пожар, който започна привечер и се разви цяла нощ. Нали знаеш един противопожарен камион колко вода може да носи и колко е нужна. Не кладенец, ами регистър на бутилките с минерална вода да имаше, и той щеше да влезе в употреба.  САМО ЧЕ, тъкмо кладенците с точни координати спасиха положението, средностатистическия бай ти Иван на който разчиташ, по това време отдавна дремеше пред телевизора на друго място, може би на 7-ия етаж. И тогава ни трябваше не ЕДИН кладенец, а списък на всички кладенци наоколо, оставям на теб да прецениш защо. Струва ми се, че подценяваш колко ценна може да е информацията, когато я имаш точна и навреме. За да я имаше точна, някой, познай кой, си беше играл години наред преди това.

преди 7 часа, canopus написа:

За колко виновни и наказани си чул за замърсяване на реки и язовири?

В моя случай няма нужда да чувам, а да виждам. Издействал съм на един, а още един без да е наказан по класическия начин със сигурност го отказах да продължава. Много ме радваш с лиричните си отклонения, които едва-едва имат нещо общо с темата.

преди 7 часа, canopus написа:

Обикновено някой като започне с това аз спирам да се занимавам. 

Е то понеже спря, затова изписа най-много от всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 24 минути, Котарак без чизми написа:

 САМО ЧЕ, тъкмо кладенците с точни координати спасиха положението, средностатистическия бай ти Иван на който разчиташ, по това време отдавна дремеше пред телевизора на друго място, може би на 7-ия етаж. И тогава ни трябваше не ЕДИН кладенец, а списък на всички кладенци наоколо, оставям на теб да прецениш защо.

Да разбирам ли, че аз, баба Иванка, докато дремя пред телевизора си на 7-мия етаж, твоята къща се пали, идва една пожарна кола, излива водата върху твоята къща, не се изгася огънят, съответно всички вие нахлувате в моя двор, за целта разбивате вратата, влиза пожарната, стъпква и унищожава всичко, пълни вода и гаси пожара? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Всичко общо, няма частно ;) Комунизъм откъде идваше като термин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
преди 50 минути, Миленка® написа:

Да разбирам ли, че аз, баба Иванка, докато дремя пред телевизора си на 7-мия етаж, твоята къща се пали, идва една пожарна кола, излива водата върху твоята къща, не се изгася огънят, съответно всички вие нахлувате в моя двор, за целта разбивате вратата, влиза пожарната, стъпква и унищожава всичко, пълни вода и гаси пожара? 

Общественият интерес може да надделява над частният, вече обясних. Понякога, невинаги. Например, когато се гаси пожар в блок на 7-ия етаж, апартаментите на 6-тия често биват наводнявани - такава е технологията на гасене на пожари. На мен са ми държали сметка, защо с още един човек разбихме солидна входна апартаментна врата - човекът вътре беше в безпомощно състояние и минутите му изтичаха.  Дребнаво, комично, но близките му си държаха на входната врата. Да, може да стъпкано нещо или всичко в градината ти, да бъде разбита вратата ти, ако маркучите не стигат и камионът трябва да влезе по-близо. Или няма видимост и всеки стъпва къде намери. Или някой залитне и падне докато се задъхва в надпревара с времето и счупи стъблата на крехките и красиви цветя. Аналогично може да се случи и на моята или нечия друга. Но това няма общо с регистрацията, canopus също го каза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
canopus
преди 39 минути, Котарак без чизми написа:

Струва ми се, че подценяваш колко ценна може да е информацията, когато я имаш точна и навреме. За да я имаше точна, някой, познай кой, си беше играл години наред преди това.

 

преди 40 минути, Котарак без чизми написа:

В моя случай няма нужда да чувам, а да виждам. Издействал съм на един, а още един без да е наказан по класическия начин със сигурност го отказах да продължава.

С тези два примера показваш точно как би следвало да се прави. Поздравления за това! Точно местните хора трябва да са най-запознати и активни в опазването на района около себе си и да разберат, че това е ТЯХНА отговорност. Повече свобода е свързана с повече отговорности, а не обратно. Ако искаш централизирани институции да се грижат за всичко в живота ти, то тогава прехвърляш отговорността си на тях и те ще са тези, които ще определят в каква посока ще ти се развива живота. От там корупция, ниско ефективни решения и каквото още ти дойде наум..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване