Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)
преди 20 часа, Палмо написа:

Ето в какво състояние са 4те засадени.

 Пожълтялото изсъхва лека полека и окапва. Клонките тъмнеят и изсъхват.

Почвата съм снимал как се е напукала, но не вярвам да е от това.

20240624_215342.jpg

А, каква е причината да се напука почвата под младо дърво, което трябва да се полива поне веднъж в седмицата и то така, че поне на метър и половина от него, почвата да прогизне?

Редактирано от Kalam Mekhar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Райската държи на суша!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 34 минути, peterstamov написа:

Райската държи на суша!

Бе, държи, но тези са садени скоро и корените им не са много големи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Палмо
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

А, каква е причината да се напука почвата под младо дърво, което трябва да се полива поне веднъж в седмицата и то така, че поне на метър и половина от него, почвата да прогизне?

 

Поливам, но всъщност може и да греша и да има общо с липса на достатъчна поливка.

 

Това , което Jimmy Stoikov е написал, че надолу къса корените си го мислех същото. 

 

Иначе корените са на година и са доста силно растящи и в дълбочина, доколкото имах наблюдения от времето в контейнерите.

Тези дни ще взема да прекопая около тях о че полея обилно.

 

А относно буренясването - махам, но не напълно, за да задържа точно влага и да не пука наоколо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз копая с острите зъби на мотиката (като с вила), за да не прекъсвам корените. Имат доста корени на плитко райските по мои наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
Отговорено (Редактирано)
преди 3 часа, Палмо написа:

Тези дни ще взема да прекопая около тях о че полея обилно.

Може и да не копаеш, най-елементарното е с 20-30см окосена трева за мулч. Хубавото на мулча е, че след като изгори заминава за храна на дървото, 3 в едно :)

Редактирано от Jimmy Stoikov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov

Дръвчето ми върви страхотно, много и едри плодове, но всъщност исках да покажа съвсем нов растеж на нови вегетационни пъпки, които забелязах днес :)

449986612_501825695714147_6410701961235181442_n.jpg

449742373_1424288441672909_5886422126849991207_n.jpg

449197428_406024895805483_2415258213899585875_n.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 4 часа, Jimmy Stoikov написа:

Дръвчето ми върви страхотно, много и едри плодове, но всъщност исках да покажа съвсем нов растеж на нови вегетационни пъпки, които забелязах днес :)

449986612_501825695714147_6410701961235181442_n.jpg

449742373_1424288441672909_5886422126849991207_n.jpg

449197428_406024895805483_2415258213899585875_n.jpg

Това развитие на пъпки след лятна резитба ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
Отговорено (Редактирано)
преди 1 час, ivkit написа:

Това развитие на пъпки след лятна резитба ли?

Силно казано лятна резитба, но да, премахнах най-високия клон преди 10 дни, защото единствено той няма плод и беше тръгнал рязко нагоре, вижда се на последната снимка отреза. Иначе с обиране на плода ще има яко съкращаване.

Редактирано от Jimmy Stoikov
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 36 минути, Jimmy Stoikov написа:

но да, премахнах най-високия клон пре

Те вероятно затова са и избили по това време. Хубаво е да се правят летни резитби и да се наблюдават как реагират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Всяка сутрин почти продължава да има окапали плодове. Уж поливам, но дървото продължава да се освобождава, а въобще не мисля, че е претоварено.

Photo1541-1.thumb.jpg.a2ded5394ff42cca93cf3d6fa58df387.jpg

Сега гледам, че кокошките вероятно са ги изяли.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)
преди 19 часа, Славянски написа:

Всяка сутрин почти продължава да има окапали плодове. Уж поливам, но дървото продължава да се освобождава, а въобще не мисля, че е претоварено.

Може да му е много водата.

Редактирано от peterstamov
  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
Отговорено (Редактирано)

Джон Рик, двугодишен. Реши да цъфти сега, даже още не е, готви се. Аномалия заради горещините или сортова особеност на тази вирджинка? Ако е сортова особеност, то това дърво не е за нас.

IMG-9f763f321d48c3b069c200554decab41-V.jpg

IMG-d07a4aaf6f2c524ea61113cd7a018850-V.jpg

IMG-ebe43a377ca0bb65f19a105461439466-V.jpg

IMG-b047d459c9bbed557c0c11a15eaf18bc-V.jpg

Редактирано от ivkit
  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jimmy Stoikov
преди 18 минути, ivkit написа:

Джон Рик, двугодишен. Реши да цъфти сега, даже още не е, готви се. Аномалия заради горещините или сортова особеност на тази вирджинка? Ако е сортова особеност, то това дърво не е за нас.

 

Според мен е аномалия, младо дръвче което не се е адаптирало напълно. Следващата година ще е ок

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 1 минута, Jimmy Stoikov написа:

Според мен е аномалия, младо дръвче което не се е адаптирало напълно. Следващата година ще е ок

Така се надявам и аз. Иначе е много поливано, много се разви и като ръст растението. Това са съвсем млади клони, скорошен летен прираст. При това положение тук наистина резитбата ще е важна. Така че да се появи млад прираст навреме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Отговорено (Редактирано)
преди 9 часа, ivkit написа:

Джон Рик, двугодишен. Реши да цъфти сега, даже още не е, готви се. Аномалия заради горещините или сортова особеност на тази вирджинка? Ако е сортова особеност, то това дърво не е за нас.

Иване, сега като показа и се сетих, че съм гледал някъде по украинските видеа такъв случай на втора реколта хурма. Едните бяха узрели, другите още не бяха. Намерих едно видео, но не е това, което съм гледал. Но човекът обяснява. Сортът е Сосновская:

Видеото е от 19 ноември.

Редактирано от Славянски
  • Харесвам 1
  • Мерси 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Продължават да капят плодовете и, както е тръгнало, може и нищо да не остане. Обикновено сутрин ги виждам окапали. Интересно, че вчера нямаше. Днес са шест.. разликата е, че вчера не съм поливал. Не зная - всеки ден ли трябва да поливам? Това е нереалистично? Как се гледат райски ябълки на полето? Или всичко е с поливка? @peterstamov при теб нали нямаше поливки, пък и колко вали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)
преди 21 часа, Славянски написа:

Продължават да капят плодовете и, както е тръгнало, може и нищо да не остане. Обикновено сутрин ги виждам окапали. Интересно, че вчера нямаше. Днес са шест.. разликата е, че вчера не съм поливал. Не зная - всеки ден ли трябва да поливам? Това е нереалистично? Как се гледат райски ябълки на полето? Или всичко е с поливка? @peterstamov при теб нали нямаше поливки, пък и колко вали?

Нищо не е падало при мен. Баща ми е подпрял клоните с колове, че са провиснали от прекалено много плодове за това малко дърво. Интригата е, каква ще излезе. Не поливаме всеки ден. Веднъж в седмицата и то индиректно. До него минава канала по който водата отива към малините. 

Редактирано от Kalam Mekhar
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Интересно. При мен след бурята снощи има още една паднала. Надявах се на добра реколта, ама май всичко ще е бонус. А това му е седна година на дървото. Да, не е голямо, но досега не е и плододавало почти и не би трябвало толкова да хвърля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
Отговорено (Редактирано)
На 18.07.2024 г. at 11:25, Славянски написа:

Продължават да капят плодовете и, както е тръгнало, може и нищо да не остане. Обикновено сутрин ги виждам окапали. Интересно, че вчера нямаше. Днес са шест.. разликата е, че вчера не съм поливал. Не зная - всеки ден ли трябва да поливам? Това е нереалистично? Как се гледат райски ябълки на полето? Или всичко е с поливка? @peterstamov при теб нали нямаше поливки, пък и колко вали?

Миналата есен дето ми обраха райската тракториститите не беше поливана през съшата година. Изоставих това место на полето. Не беше валяло повече от 6 месеца. Цепнатините в почвата може да бръкнеш до лакътя. Условия близки до пустинни.

Плод имаше. Дърветата не се развиват големи, но не загиват.

Редактирано от peterstamov
  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване