Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Славянски
Отговорено (Редактирано)

Зимата (края на декември) присаждах при родителите ми райска ябълка и женска кавказка върху една кавказка семенак, която вървеше чудно, но се оказа мъжка. Някъде април-май баща ми първо маха пъпки, но после ги огледаха и казаха, че са сухи калемите, та оставихме дървото да си избива от спящи пъпки и да се възстановява. Казах му после тези сухите да ги изреже.

И тези дни, понеже имах пак път натам, бях взел малко калеми от Росиянка с цел да заложа пъпки за догодина, щото зимните присадки очевидно не бяха решение. И днес като я огледах да видя къде ще кастря и присаждам и установих, че баща ми, който щеше да ореже сухите калеми, го е забравил и два всъщност са се развили и то от райската ябълка! Два от трите на върха са живи. Тези от кавказката не са, но те не бяха и хубави калеми и дори от март при мен нито един не се разви. Та в момента имаме две клонки от Дар Софиевки. За съжаление понеже са оставени клонките от подложката на върха, прирастът е малък (20-30 см), докато от кавказката е 60 см, ако не и повече. Та ще ги кастря. Ако не друго поне липсата на грижа в наблюдение (или на набито око) е довела и до липса и на резитба, което е спасило калемите. Аз за три секунди видях, че са живи калемите, защото листата и като форма, и като цвят, са съвсем различни от кавказката хурма и си личат.

Но определено обнадеждаващи присадки от края на декември. Ще добавя снимка.

Редактирано от Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)

Най- после се сетих да снимам райската ябълка. Баща ми я е купил за шоколадова, което не означава, че е вярно. Никакво измръзване не е имало при нея и отхвърляне на плодове. Но, плодовете ми се виждат дребнички. Едни съседи в Монтана имат друга с плодове, подобни на тези на Ройо Брилянте (не са плоски, а с класическа ябълковидна форма). Те са двойни на размер в сравнение с тези на нашата. 

SS854659.jpg

SS854662.jpg

SS854660.jpg

Редактирано от Kalam Mekhar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

На мен с тая форма повече ми приличат на Джиро - те са и по-дребнички - но при всички положения ще трябва да се изчака да узреят. За шоколадовите бяхме писали. Мисля, че са друга форма сортовете, които обсъждахме. Ако е Джиро, би трябвало да няма танини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
Отговорено (Редактирано)

@Славянски : Плоска е формата. Вижда се добре. Абе, да не се окаже подложка и да няма много танини, че не ми понасят. Вероятно ще видим наесен, какво представлява. Поне се развива добре при мен. Не я поливам изобщо. Каналът за поливане минава на 80 сантиметра от нея. Да се оправя сама.

Редактирано от Kalam Mekhar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 15 часа, Kalam Mekhar написа:

Абе, да не се окаже подложка и да няма много танини, че не ми понасят.

То обикновено се вижда ясно мястото на присадката. Кавказката подложка има по-гладка кора. Ще има малко мистерия тъкмо. Нашите разсадници ги обичат тия работи - толкова често сортът не отговаря.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В последните две-три седмици плодовете спряха да капят. Даже има леко изсветляване и отиване към жълто. На Костата изброих някъде 40-50 плода, което не е супер, но не е и толкова зле. Голямата Росиянка и тя има около 30 или най-много 40, при нея след окапването още на цвят, сякаш не е губила плод. Сега като наедряха и си личат повече. Преди някак се губеха сред листата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване